Sortownik zakładek to narzędzie do automatyzacji sortowania zakładek [Firefox]

Przeanalizowaliśmy wiele narzędzi do tworzenia zakładek dla Chrome i dla porównania znaleźliśmy kilka dla przeglądarki Firefox, które oferowały takie same lub stosunkowo takie same funkcje jak one. Bookmark Sorter to dodatek do Firefoksa, który przyćmiewa każde rozszerzenie zakładek Chrome i wyrównuje rozgrywkę. To także kolejny świetny przykład tego, jak Firefox ma bardzo niewiele, ale bardzo doskonałych i niezrównanych dodatków dostępnych w swoim repozytorium. Sortownik zakładek umożliwia zapisywanie reguł sortowania zakładek. Umożliwia także łatwiejsze organizowanie zakładek dzięki interfejsowi użytkownika. Możesz zdefiniować reguły, używając tekstu, a dodatek przeszuka zarówno tytuł, jak i adres URL zakładki i posortuje je zgodnie z Twoimi preferencjami. Reguły można w każdej chwili zapisać i załadować do wykonania.

Zainstaluj Bookmark Sorter i uruchom ponownie przeglądarkę Firefox. Dodatek dodaje przycisk obok paska wyszukiwania, aby go uruchomić. Jest podzielony na trzy panele. Pierwszy panel zawiera listę wszystkich zapisanych zakładek, odpowiednio posortowanych w folderach. Drugi panel wyświetla wszystkie zakładki w wybranym folderze i umożliwia zaznaczanie i przenoszenie wielu zakładek jednocześnie. W ostatnim okienku dzieje się magia; możesz dodawać, usuwać, zapisywać i ładować reguły sortowania zakładek oraz wykonywać je tutaj.

Aby przenieść zakładki między folderami, wybierz folder w pierwszym okienku i poczekaj, aż zakładki w nim zostaną załadowane w drugim panelu. Panel jest podzielony na dwie kolumny; Karta dla tytułu i Miejsce docelowe dla bieżącego folderu. Z menu rozwijanego u dołu tego panelu wybierz folder, do którego chcesz go przenieść, a następnie kliknij przycisk „Sortuj” w prawym dolnym rogu trzeciego okienka.

Aby utworzyć regułę sortowania, dodaj tekst w polu Reguła. Sortownik zakładek wyszuka tekst zarówno w adresie URL zakładki, jak iw jej tytule. Z listy rozwijanej Miejsce docelowe w trzecim okienku wybierz miejsce, do którego dodatek ma wysyłać wszystkie zakładki spełniające wymagania „reguły” i kliknij „Sortuj”. Sortownik zakładek przeniesie zakładki do wybranego folderu. Możesz zapisać zestaw reguł i załadować go później. Zestawy reguł są zapisywane przez rozszerzenie w formacie RULESET, chociaż zawsze możesz otworzyć ten plik w Notatniku. Możesz zapisać kilka zestawów reguł w jednym pliku, załadować je i wykonać jednocześnie.

Zainstaluj sortownik zakładek dla przeglądarki Firefox

x