Sprawdź AQI i oddychaj wokół siebie wysokiej jakości powietrzem

Tlen jest niezbędny do zdrowego życia oprócz wody i pożywienia. W tym artykule omówimy kilka godnych uwagi aplikacji do sprawdzania jakości powietrza wokół ciebie, abyś mógł oddychać dobrej jakości powietrzem.

Świadomość miejsca, w którym żyjesz i przebywasz na co dzień, jest ważna. Wszyscy sprawdzamy najbliższe potrzeby, ale nigdy nie sprawdzamy jakości powietrza, która jest równie ważna jak inne.

Życie w oddychającym środowisku może zmniejszyć prawdopodobieństwo poważnych chorób i problemów zdrowotnych, takich jak udar, rak płuc, astma itp. Zastanawiasz się teraz, jak sprawdzić jakość powietrza, prawda? Bez obaw; nasza zaawansowana technologia jest tutaj z AQI (wskaźnik jakości powietrza), aby nam pomóc.

Dlaczego potrzebne są aplikacje AQI?

Według WHO około 99% światowej populacji żyje w miejscach, w których jakość powietrza przekracza zalecane wytyczne. Jakość powietrza jest jedną z istotnych przyczyn przedwczesnych zgonów.

Dlatego znajomość jakości powietrza w Twoim otoczeniu jest równie ważna jak znajomość własnego zdrowia.

Aby zrozumieć jakość powietrza w danym miejscu, programiści opracowali aplikacje Air Quality Index (AQI). Te aplikacje mogą pomóc ludziom zrozumieć jakość powietrza w danym miejscu i podjąć odpowiednią decyzję.

Środowisko, w którym żyjemy, jest pełne różnego rodzaju zanieczyszczeń. Tlenek węgla jest bezbarwny i bezwonny, co może łatwo doprowadzić ludzkie ciało do dezorientacji, zawrotów głowy, a nawet śmierci; brzmi niebezpiecznie, prawda?

Przemysł i pojazdy wytwarzają również wiele innych szkodliwych gazów, takich jak dwutlenek siarki i dwutlenek azotu. Gazy te mogą uszkodzić układ oddechowy i szybko wysłać cię na pogotowie.

Bycie na bieżąco z naszą naturą jest również znaczącym sposobem na jej poprawę. Im szybciej poznamy nasz problem, tym lepsze rozwiązanie znajdziemy. Aplikacje AQI są potrzebne do szerzenia świadomości, znaczenia i informacji o jakości powietrza.

Jakie są zastosowania aplikacji Air Quality?

Aplikacja Air Quality została oficjalnie uruchomiona w 2013 roku i nikt z nas nie pomyślałby, że możemy uzyskać szczegółowe informacje o powietrzu na wyciągnięcie ręki. Aplikacje indeksu jakości powietrza są korzystne dla ludzi, aby wiedzieć, czy miejsce, w którym mieszkają, jest odpowiednie dla ich zdrowia, czy nie.

Te aplikacje pozwalają również poznać jakość powietrza w innych miastach. Dlatego możesz sprawdzić jakość środowiska, zanim tam pojedziesz lub pomyślisz o osiedleniu się.

Aplikacje indeksu jakości powietrza pokazują jakość powietrza w czasie rzeczywistym, statystyki zanieczyszczenia oraz szczegółowe prognozy pogody i klimatu. Jest to istotna informacja, którą większość ludzi lekceważy i naraża zdrowie swoje i swojej rodziny. Poza tym wskaźnik jakości powietrza pomaga również zidentyfikować główny problem i podjąć obowiązkowe i regulacyjne działania, aby je rozwiązać i sprawić, by powietrze wokół nas było oddychające.

Informacje dostarczane przez te aplikacje minimalizują ryzyko dla zdrowia, dostarczają trafnych sugestii i pomysłów na lepsze oddychanie oraz na bieżąco informują o aktualnych warunkach powietrza.

Jak działają aplikacje Air Quality?

Aplikacje do pomiaru jakości powietrza mierzą powietrze w naszym otoczeniu i informują nas o jego czystości lub zanieczyszczeniu. Jakość powietrza jest mierzona za pomocą Indeksu Jakości Powietrza, w skrócie AQI.

AQI działa jak termometr, który zaczyna od 0 do 500 stopni. AQI pokazuje ilość zanieczyszczeń w powietrzu w skali stopni.

Jakość powietrza poniżej 51 jest uważana za zdrowe i czyste powietrze. Wraz ze wzrostem liczby rośnie również zagrożenie dla zdrowia.

Zdaniem ekspertów jakość powietrza od 151 do 300 jest uważana za niezdrową, a powyżej za niebezpieczną dla zdrowia. Zakres ten jest podzielony na kategorie w oparciu o najpowszechniejsze zanieczyszczenia, takie jak PM2,5, PM10, CO, O3, tlenek węgla itp., ponieważ te zanieczyszczenia najbardziej szkodzą zdrowiu ludzkiemu.

Jednak różne aplikacje mają różne i kreatywne sposoby prezentowania danych. Ale to, co pozostaje takie samo, to dane, z których zbierają. Aplikacja jakości powietrza zbiera dane z agencji rządowych i innych zasobów.

Tak więc, jeśli szukasz najlepszej i najwygodniejszej aplikacji, oto kilka aplikacji o jakości powietrza z krótkim wprowadzeniem, abyś mógł wybrać najlepszą dla siebie.

Korzyści z używania aplikacji Air Quality

Jak wspomniano wcześniej, aplikacje do pomiaru jakości powietrza śledzą i informują nas o zanieczyszczeniach powietrza, takich jak SO2, CO, O3 itp. Pomaga to analizować jakość powietrza w naszym otoczeniu, w szczególności za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Korzystanie z tych aplikacji ma niewątpliwie wiele zalet, szczególnie dla osób, które bardziej interesują się zajęciami na świeżym powietrzu i sportem, takimi jak rowerzyści, pływacy, biegacze itp.

Najważniejszymi zaletami korzystania z aplikacji do pomiaru jakości powietrza jest to, że pomagają one unikać najbardziej zanieczyszczonych obszarów i znaleźć alternatywne miejsce na zdrowe zajęcia na świeżym powietrzu.

Poza tym aplikacja pomaga również dowiedzieć się o narażeniu na zanieczyszczone powietrze, uczy o zanieczyszczeniu powietrza w Twoim otoczeniu i informuje Cię na bieżąco o kryzysie związanym z zanieczyszczeniem.

Czy aplikacje do pomiaru jakości powietrza są dokładne?

Kiedy otrzymujemy sugestie dotyczące aplikacji do kontroli jakości powietrza, pytanie o ich dokładność jest oczekiwane i logiczne. Większość aplikacji twierdzi, że są dokładne i praktycznie jest to możliwe, ponieważ te aplikacje zbierają dane z rządowych stron internetowych i wielu innych lokalnych agencji.

Ponadto wiele aplikacji ma swoje urządzenia do monitorowania jakości powietrza. W związku z tym analizują swoje i inne zebrane dane, aby zapewnić użytkownikom dokładne i pomocne dane wyjściowe.

Teraz, jeśli szukasz najlepszej aplikacji do kontroli jakości powietrza, możemy Ci pomóc. Oto niektóre z najlepszych aplikacji do kontroli jakości powietrza, które możesz łatwo i wygodnie wyszukać.

IQAir AirVisual

Aplikacja IQAir Airvisual to jedna z najbardziej zaufanych aplikacji do sprawdzania jakości powietrza. Airvisual śledzi zanieczyszczenie w 80 krajach i ponad 10 000 miast dzięki danym z tysięcy zaufanych czujników.

Airvisual używa unikalnych kodów kolorystycznych i ilustracji graficznych do opisania stanu klimatyzacji, czyniąc go atrakcyjnym dla ludzi i łatwym do zrozumienia. Firma ma wolne od reklam aplikacje mobilne na urządzenia z Androidem i iOS.

Kluczowe funkcje tej aplikacji obejmują szczegółowe prognozy w czasie rzeczywistym i dane dotyczące zanieczyszczenia powietrza. Ta aplikacja jest korzystna, jeśli pracujesz lub wychodzisz na zewnątrz, ponieważ zapewnia użytkownikom 7-dniowe prognozy dotyczące zanieczyszczenia powietrza i pogody.

Ponadto ta aplikacja ma również dodatkową funkcję, która udziela porad i sugestii zdrowotnych w zależności od jakości powietrza, aby zminimalizować ryzyko dla zdrowia użytkowników spowodowane zanieczyszczeniem powietrza.

Laboratoria pióropuszowe

Plume Labs działa jak urządzenie do kontroli jakości powietrza w Twoim telefonie. Mają swój unikalny algorytm do przewidywania zanieczyszczenia powietrza i są połączone z ponad 12 000 stacji monitorowania środowiska w 60 różnych krajach.

Dzięki temu dane są bardziej wiarygodne, ponieważ pochodzą z agencji lokalnych i rządowych. Aplikacja przegląda również dane dotyczące takich czynników, jak czas, warunki pogodowe, działalność człowieka itp., aby porównać swoje dane i prognozy, aby uzyskać dokładniejsze prognozy później w ciągu dnia.

Firma Plume Labs została oficjalnie przejęta przez znaną firmę zajmującą się prognozami pogody, AccuWeather. Plume Labs ma już aplikacje na Androida i iOS. Teraz nie mogą się już doczekać premiery swojego nowego urządzenia do kontroli jakości powietrza.

AIRNow

AIRNow, oficjalny partner Agencji Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych, NASA, NOAA i innych agencji zajmujących się jakością powietrza, informuje użytkownika o jakości powietrza za pomocą oficjalnego wskaźnika jakości powietrza w USA. Ta aplikacja wykorzystuje atrakcyjny system kodowania kolorami, aby informować Cię o jakości powietrza w Twoim otoczeniu.

AIRNow posiada rozległą sieć agencji na terenie całego kraju. Agencje te monitorują dane dla AIRNow. Ta aplikacja ma dobrze ukierunkowaną kontrolę jakości swoich danych. Dane te są dystrybuowane do wielu sektorów, takich jak opinia publiczna, naukowcy, przedsiębiorstwa itp.

Ta aplikacja zawiera aktualną i prognozowaną jakość powietrza oraz podstawowe dane z ponad 500 miast w USA Poza tym aplikacja ma fantastyczne funkcje, które informują o lokalizacji pożaru, warunkach pożaru, chmurach dymu itp. Zapewniają również istotne sugestie dotyczące opieki zdrowotnej. Możesz go znaleźć na urządzenia z Androidem i iOS.

Po zainstalowaniu aplikacji musisz wprowadzić swoje miasto lub numer kierunkowy, aby uzyskać aktualną jakość powietrza. Aplikacja oferuje również szczegółowe dyskusje na temat prognozy. Kolejną unikalną funkcją aplikacji jest pamięć obszarowa. Możesz zapisać wiele miejsc w aplikacji, aby za pomocą kilku kliknięć sprawdzić jakość powietrza w codziennych lub ważnych odwiedzanych miejscach.

Strzelać! Palę

Strzelać! I Smoke to aplikacja do kontroli jakości powietrza. Czy wiesz, co sprawia, że ​​jest inny? Ta aplikacja ma kreatywny i humorystyczny sposób pokazywania pomiarów zanieczyszczenia. Większość witryn i aplikacji korzysta z AQI, kodów kolorystycznych i wykresów, ale ta aplikacja pokazuje pomiar zanieczyszczenia, porównując go z liczbą wypalonych papierosów.

Aplikacja korzysta z analizy Berkeley Earth, aby porównać liczbę zgonów z liczbą wypalanych papierosów. Aplikacja jest miła, dokładna i przyjemna w użyciu, a także ma mapę w czasie rzeczywistym, aby sprawdzić, które miejsce chciałbyś najmniej. Innymi słowy, możesz dowiedzieć się, w którym miejscu jest powietrze do oddychania, a którego należy unikać.

Ta aplikacja ma przyjazny dla użytkownika interfejs, który pokazuje, ile papierosów dziennie wypalasz. Ta aplikacja jest najwygodniejsza dla osób, które lubią być na bieżąco informowane o powietrzu krótko i zabawnie. Możesz ją pobrać na swoje urządzenia z Androidem.

Sprawy powietrza

Firma Air Matters stworzyła aplikację dostępną w wielu krajach, która pomaga ludziom monitorować jakość powietrza co godzinę, co tydzień i codziennie. Ta aplikacja ostrzega również o zanieczyszczeniach i informuje użytkowników o wielu innych informacjach, takich jak temperatura, poziom wilgotności, prędkość wiatru itp.

Aplikacja zapewnia aktualizacje w czasie rzeczywistym z ponad 11 000 agencji monitorowania powietrza na całym świecie. Ta aplikacja jest dostępna w 50 krajach i około 3000 miast. To, co czyni tę aplikację wyjątkową, to fakt, że może ona również rejestrować jakość powietrza w pomieszczeniach, łącząc się z oczyszczaczami powietrza (tylko jeśli masz inteligentny oczyszczacz powietrza).

Aplikacja oferuje również porady dotyczące zarządzania jakością powietrza i ochrony przed zagrożeniami dla zdrowia. Ta aplikacja jest jedną z najbardziej zaufanych i jest dostępna zarówno na Androida, jak i iOS. Aplikacja wykorzystuje metody oznaczania kolorów, aby były łatwe i wygodne do zrozumienia.

BreezoMeter

BreezoMeter to aplikacja, która powstała z misją poprawy zdrowia ludzi i jakości powietrza. Ta aplikacja w łatwy i zrozumiały sposób zapewnia istotne dane dotyczące jakości powietrza i zanieczyszczenia w czasie rzeczywistym i oparte na lokalizacji.

BreezoMeter ma monitor jakości powietrza na żywo, który dostarcza dokładnych danych po ciągłych procedurach testowych i zrozumieniu zewnętrznych recenzji.

Dokładność tej aplikacji jest wysoce potwierdzona w odniesieniu do powietrza, którym oddychamy, ponieważ otrzymuje ona regularne aktualizacje z ponad 7000 stacji jakości powietrza, a także sugeruje użytkownikom spersonalizowane zalecenia zdrowotne.

Aplikacja ma sekcję o nazwie „Moja ekspozycja”. Ta sekcja pokazuje dokładny poziom wskaźnika jakości powietrza w Twojej bieżącej lokalizacji lub miejscu, w którym spędzasz większość dnia. Ta aplikacja jest dostępna na Androida, iOS, a także na stronach internetowych.

AirCare

AirCare to aplikacja dostępna na iOS i Androida, którą możesz także podłączyć do zegarka Apple. Ta aplikacja informuje użytkownika o indeksie UV, alarmach przeciwpożarowych, danych dotyczących zanieczyszczenia i nie ma wątpliwości co do jakości powietrza.

Ta aplikacja ma kilka dodatkowych funkcji udostępniania aktualizacji i danych znajomemu online. W tej funkcji aplikacja umożliwia klikanie zdjęć aparatem i dodaje wskaźnik jakości powietrza na dole. Aplikacja zawiera również informacje przyjazne dzieciom, wykresy, mapy itp. Możesz udostępniać dane na wielu platformach, takich jak Instagram, Snapchat, Twitter itp.

Mają sekcje edukacji i społeczności. Mają mapy cieplne, wykresy i treści wizualne, co czyni je atrakcyjnymi i atrakcyjnymi. Można więc powiedzieć, że jest to aplikacja typu „wszystko w jednym”.

AirLief

Lekarze i pacjenci z astmą dla dobrego oddychania opracowali AirLief. Dostarcza ludziom aktualnych danych na temat zanieczyszczenia powietrza i lokalizacji wraz ze spersonalizowanymi, pomocnymi wskazówkami i sugestiami zdrowotnymi. Aplikacja AirLief zawiera również mapę, która może pomóc użytkownikom znaleźć najlepiej oddychający obszar w mieście.

Możesz uzyskać spersonalizowane porady zdrowotne, podając pięć współczynników danych w aplikacji. Stworzyli do 74 łatwych codziennych wskazówek, których należy przestrzegać, aby prowadzić zdrowe życie. Dane z pięciu czynników obejmują takie informacje, jak wiek, problemy z oddychaniem, czy palisz, czy nie, czas ćwiczeń i transport, z którego korzystasz.

Poza tym mają funkcję, która pozwala rozmawiać z ekspertami i być częścią zespołu AirLief. Ta aplikacja jest uważana za bardziej korzystną niż inne aplikacje na liście ze względu na jej twórców i wskazówki zdrowotne. Możesz ją pobrać zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS.

Notka autora

Wszystkie wymienione powyżej aplikacje są pomocne i dokładne. Ale AirNow wyróżnia się na tle innych, ponieważ pozwala użytkownikom zapisywać wiele lokalizacji, co pomaga im sprawdzić jakość powietrza w różnych lokalizacjach za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Poza tym uważam, że zainstalowanie aplikacji do pomiaru jakości powietrza na urządzeniu to słuszna decyzja, aby być na bieżąco z miejscami, które mogą Ci zaszkodzić.

Wniosek

Bez względu na zawód czy wiek, zrozumienie i znajomość jakości powietrza w Twoim otoczeniu jest niezbędna, ponieważ wpływa ona na zdrowie Twoje i Twojej rodziny. Większość ekspertów uważa, że ​​większa ekspozycja na zanieczyszczenie powietrza może wpływać na komórki mózgowe, pamięć i układ nerwowy.

Ale dobrze jest wiedzieć, że ludzie stają się teraz bardziej ostrożni w tej kwestii i próbują zrozumieć swoje zdrowie i otoczenie.

Internet ułatwił nam teraz życie. Możemy mieć przy sobie w telefonie osobistego kontrolera jakości powietrza. Od nastolatków po dorosłych, aplikacje AQI stały się dla nich najlepszymi przyjaciółmi do planowania zajęć na świeżym powietrzu, ponieważ informują o AQI, temperaturze i prognozach pogody.

Możesz także zapoznać się z najlepszymi higrometrami do dokładnego pomiaru wilgotności w pomieszczeniu.

x