Sprawdź, czy potrzebujesz okularów z tym wykresem widzenia online

Siedzenie przez cały dzień przed ekranem męczy nasze oczy. Często prowadzi to do drobnych problemów, takich jak zaczerwienione powieki, podrażnienie oczu, swędzenie lub po prostu worki wystarczająco duże, aby pomieścić wszystkie artykuły spożywcze kupione na tydzień. To znak, że musisz odejść od ekranu w celu zmiany lub zrewidować konfigurację pracy, aby zapewnić jej ergonomiczną poprawność. To powiedziawszy, ponieważ siedzimy dość blisko naszego ekranu, trudno odpowiedzieć na pytanie, czy nasz wzrok osłabł, czy nie, w końcu wszystko wygląda dość ostro z miejsca, w którym siedzimy. Vision to prosta, niewielka aplikacja internetowa, która pozwala przeprowadzić samokontrolę i sprawdzić, czy Twoja wizja nie uległa pogorszeniu. Aplikacja sprawdza wyłącznie krótkowzroczność (krótkowzroczność) za pomocą standardowej karty widzenia, którą można znaleźć w gabinecie okulisty. Nie sprawdza dalekowzroczności (nadwzroczności). Aplikacja wymaga połączenia z Internetem i standardowej przeglądarki internetowej. Jeśli przeprowadzasz test samodzielnie, będziesz potrzebować smartfona z zainstalowaną aplikacją do skanowania kodów QR, aby zdalnie wprowadzać odpowiedzi i przechodzić do następnego. Jeśli nie testujesz sam i masz przyjaciela, który ci pomoże, w ogóle nie potrzebujesz smartfona.

Odwiedź Vision i kliknij przycisk „Zacznij tutaj” u góry. Musisz najpierw skalibrować ekran, co jest dość proste. Potrzebujesz do tego karty kredytowej lub karty o podobnej wielkości; umieść kartę na ekranie tak, aby znajdowała się wewnątrz prostokąta i zmniejsz rozmiar prostokąta, aż będzie pasował do karty. Po zakończeniu zamknij ekran kalibracji.

Następnie zeskanuj kod kreskowy i możesz zacząć. Zobaczysz następujący wykres, który automatycznie przewinie się do następnej litery i podświetli literę, którą powinieneś czytać. Aby rozpocząć test, stań cztery metry od ekranu.

Wzrok wzroku

W Twoim telefonie każda litera jest oznaczona szarą gwiazdą. Dotknij gwiazdki, a otworzy się nowy panel i pozwoli Ci wybrać z różnych liter, które litery widzisz. Po wpisaniu gwiazda zmieni kolor na zielony, jeśli poprawnie zidentyfikowałeś literę, a na czerwono, jeśli tego nie zrobiłeś. Wyniki są widoczne zarówno w telefonie, jak i na stronie internetowej.

vision_phone vision_answer

Aplikacja nie zastąpi sprawdzenia, jak słabe są Twoje oczy, tylko czy są one słabe, czy nie. Jeśli nosisz już okulary, aplikacja może Ci powiedzieć, czy Twoja obecna recepta jest prawidłowa, czy może potrzebujesz mocniejszej. W niektórych przypadkach może to nie być zbyt przydatne, na przykład jeśli masz już bardzo dużą liczbę. Aplikacja może powiedzieć Ci, czy musisz iść do lekarza, czy nie.

Odwiedź Vision

x