Udostępnij teraz w social media:

Windows 11 został oficjalnie zapowiedziany. Minie trochę czasu, zanim stabilne wydanie będzie dostępne, ale dla tych, którzy są zainteresowani i mają zapasowy laptop, możesz sprawdzić wersję przedpremierową. Nie jest jasne, czy aktualizacja z Windows 10 do Windows 11 będzie bezpłatna, czy nie.

Kompatybilność systemu Windows 11

Microsoft ma opublikowała listę minimalnych wymagań sprzętowych do uruchomienia systemu Windows 11. Nie są zbyt wymagające, co oznacza, że ​​większość systemów, na których można uruchomić system Windows 10, będzie w stanie uruchomić system Windows 11.

Te wymagania są;

Procesor: 1 gigaherc (GHz) lub szybszy z 2 lub więcej rdzeniami
Pamięć: 4 GB RAM
Oprogramowanie układowe systemu: UEFI, obsługa bezpiecznego rozruchu
TPM Trusted Platform Module (TPM) w wersji 2.0 (jak sprawdzić TPM)
Karta graficzna Grafika zgodna z DirectX 12 / WDDM 2.x
Wyświetlacz: większy niż 9 cali przy minimalnej rozdzielczości 720p

Sprawdź -   Jak naprawić „uruchamianie skryptów jest wyłączone w tym systemie” w programie PowerShell w systemie Windows 10

W przypadku określonych funkcji możesz zapoznać się ze szczegółową listą i zobaczyć, jaki sprzęt jest potrzebny do określonej funkcji. Na podstawie powyższej listy wymagania 4 GB pamięci RAM mogą wykluczać większość systemów z uaktualnienia do systemu Windows 11.

Aplikacja do sprawdzania stanu systemu Windows 11

Kiedy wydano system Windows 10, Microsoft pozwolił użytkownikom sprawdzić, czy ich system jest zgodny z nowym systemem operacyjnym, czy nie, za pomocą narzędzia do aktualizacji. Wydała, a następnie usunęła aplikację Health Check. Przeprowadza kontrolę zgodności w systemie, aby sprawdzić, czy będzie działać w systemie Windows 11.

Microsoft usunął go, ale nadal możesz go pobrać repozytoria online, takie jak Softpedia.

Sprawdź -   Jak skonfigurować przycisk zasilania, aby wyłączyć wyświetlacz w systemie Windows 10

Pobierz aplikację Health Check.
Uruchom plik MSI i zainstaluj go.
Otwórz aplikację i kliknij Sprawdź teraz.

Niedokładne wyniki

Microsoft usunął aplikację Health Check, ponieważ wielu użytkowników skarżyło się, że daje ona błędne wyniki. Moje własne testy wykazały, że mój system nie jest kompatybilny z Windowsem 11, ponieważ procesor nie spełnia wymagań, co jest błędem. Mój procesor jest więcej niż zdolny do uruchamiania systemu Windows 11 w oparciu o wymagania systemowe wydane przez firmę Microsoft. Aplikacja wyraźnie ma problemy, o których wie Microsoft.

Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twój system jest zgodny z systemem Windows 11, zalecamy zapoznanie się z wymaganiami systemowymi, dopóki firma Microsoft nie rozwiąże problemu z aplikacją Health Check.

Sprawdź -   Jak wyeksportować zapisane hasła z Chrome w systemie Windows 10

Wniosek

Windows 11 nie pojawi się w najbliższym czasie, ale kiedy to nastąpi, na pewno pojawi się wiele nowych systemów ze sprzętem, który może go uruchomić. Masz czas na podjęcie decyzji, czy chcesz zaktualizować swój obecny system do systemu Windows 11, czy też chcesz całkowicie kupić nowy. W miarę upływu czasu dowiemy się więcej o systemie Windows 11 i oferowanych przez niego funkcjach, a także o sprzęcie potrzebnym do korzystania z tych funkcji, więc miej oko na aktualizacje i podejmij świadomą decyzję.