Spróbuj zagrać w 9 alternatyw Wordle jako kolejne wyzwanie logiczne

Czy jesteś fanem gry Wordle i szukasz innych gier typu burza mózgów?

Słyszymy Twoje potrzeby!

Słowo! Wyzywająca gra, która od wielu miesięcy cieszy się popularnością na listach przebojów gier. Gra została pobrana ponad milion razy od momentu jej powstania w październiku 2021 roku.

Dobrą wiadomością jest to, że znaleźliśmy podobne gry w Internecie. W tym artykule znajdziesz jedne z najlepszych alternatyw dla Wordle, które przeniosą twoje umiejętności burzy mózgów na nowy poziom.

Co to jest Wordle?

Wordle to popularna gra typu burza mózgów oparta na klasycznej grze w krzyżówki. Zaczęło się od internetowej gry słownej Josha Wardle’a; New York Times Company później nabyła grę.

Jest to gra w układanie listów, w którą możesz grać indywidualnie lub ze znajomymi. Wszystko, co musisz zrobić, to odgadnąć prawidłowe tajne słowo w 6 próbach. Podstawowe kody kolorów do odgadywania kolorów są następujące:

  • Zielony: oznacza literę i miejsce litery są prawidłowe
  • Żółty: oznacza, że ​​litera jest częścią słowa, ale znajduje się w niewłaściwej pozycji
  • Szary: informuje, że litera nie jest częścią słowa

Po rozwiązaniu zagadki słownej możesz udostępnić wyniki w mediach społecznościowych. To sposób na pokazanie swoich umiejętności zagadkowych, co jest głównym powodem jego popularności.

Alternatywy dla Wordle, które powinieneś wypróbować

Jeśli lubisz gry słowne, istnieje wiele zabawnych alternatyw dla Wordle. Możesz znaleźć te gry na ich stronach lub pobrać je na swój komputer. Niektóre z nich są wciągające i pochłaniają dużo czasu, co czasami może prowadzić do uzależnienia.

Poza tym te gry mogą być używane jako zabawne rozrywki do zabawy z rodziną i przyjaciółmi. Świetnie nadają się do lżejszej lub cięższej rozrywki i na pewno zapewnią wiele godzin rozrywki!

Sedecordle

Sedecordle to trudna alternatywa dla Wordle, która wymaga jednoczesnego rozwiązywania wielu zagadek. Różnica w tej grze polega na poziomie trudności, ponieważ musisz jednocześnie odgadnąć 16 różnych pięcioliterowych słów.

Gracze odkryli, że odgadywanie wielu słów nie jest łatwe, w przeciwieństwie do Wordle, więc Sedecordle staje się jedną z najtrudniejszych dostępnych gier słownych. To gra dla Ciebie, jeśli szukasz trudnej układanki słownej.

Masz 21 prób odgadnięcia 16 słów. Kod koloru SedeCordle jest taki sam jak Wordle.

Word Master autorstwa Octokatherine

Word Master został stworzony przez programistkę Katherine Oelsner, aby jego brat mógł grać w tę grę więcej razy dziennie.

Gra jest taka sama jak Wordle; jedyną różnicą jest to, że możesz grać tyle razy, ile chcesz. Granie w tę alternatywną grę Wordle jest proste. Musisz odgadnąć prawidłowe słowo w sześciu próbach.

Oto kod koloru:

  • Zielony: Prawidłowa litera we właściwym miejscu.
  • Żółty: Prawidłowa litera w złym miejscu
  • Szary: Niewłaściwa litera

Możesz przełączyć grę z trybu jasnego na ciemny i wybrać poziom trudności spośród łatwych, normalnych i trudnych.

Quordle

Quordle to jedna z trudniejszych wersji gry Wordle. W tym przypadku główna różnica polega na tym, że musisz odgadnąć cztery słowa naraz w zaledwie dziewięciu próbach.

Podobnie jak Wordle, różne kolory wskazują na obecność liter i pozycję. Poniżej znajdują się kody kolorów liter po każdym odgadnięciu.

  • Zielony: odgadnięta litera jest obecna i znajduje się we właściwej pozycji w słowie.
  • Żółty: Żółty kolor oznacza, że ​​litera jest obecna w słowie, ale znajduje się w niewłaściwym miejscu.
  • Szary: oznacza, że ​​litera nie jest częścią słowa.

Aby wygrać grę, spróbuj celować w zielone litery. Po zakończeniu gry możesz udostępnić wynik na swoich kontach w mediach społecznościowych.

Dordle

Dordle.io wywodzi swoją nazwę z połączenia Daily i Wordle. Idąc z nazwą, możesz codziennie grać w zgadywanie słów Dordle.

Podobnie jak Wordle, głównym celem jest odgadnięcie słowa, a każdego dnia dostajesz nową zagadkę. Nie spiesz się z rozwiązywaniem zagadki, ponieważ jeśli nie możesz rozwiązać zagadki, będziesz musiał poczekać na następny dzień na nową zagadkę.

Pod względem zmienności można go uznać za podwójną wersję Wordle. Zamiast zgadywać słowo w sześciu próbach (jak w Wordle), tutaj będziesz musiał odgadnąć dwa słowa w siedmiu próbach.

Krzyżówka

Crosswordle to wyjątkowa i wymagająca gra logiczna, która łączy najlepsze aspekty Wordle i Sudoku. W przeciwieństwie do Wordle, tutaj musisz odgadywać słowa, tak jak w Sudoku. Możesz rozpocząć zgadywanie, klikając strzałkę i ukończ zadanie w 6 próbach.

Słowa w grze są aktualizowane codziennie, więc zawsze możesz wrócić po nowe wyzwanie. Dostępny jest również tryb nieograniczony, w którym możesz grać tyle razy, ile chcesz. Lub, jeśli masz kreatywne umiejętności programistyczne, możesz spróbować swoich sił w trybie konstruktora. Ten tryb pozwala wybrać rozmiar siatki i ostateczną odpowiedź, a gra zajmie się resztą.

Tak czy inaczej, Crosswordle z pewnością da Twojemu mózgowi trening!

Zagraj w scrabble

Graj w Scrabble to popularna alternatywna gra online Wordle, w którą możesz grać przeciwko swojemu komputerowi, a nawet ze znajomymi. Ta gra Scrabble różni się od innych, ponieważ koncentruje się na rozgrywce wieloosobowej.

Ma opcje dobierania graczy dla różnych umiejętności, dzięki czemu możesz szybko znaleźć kogoś do gry, który jest bliski twoim umiejętnościom.

Twórcy aplikacji ułatwili Ci grę w przeglądarce, a nawet możesz pobrać aplikację mobilną Scrabble Go na Androida i IOS. Oficjalnie uruchomiona w dniu National Scrabble, ta gra ma 15*15 pustych kwadratów, które wypełniasz literami.

Gra ma dużą społeczność i klasyfikuje graczy na podstawie ich wyników. W Scrabble każdy z oceną 1600 lub wyższą jest uważany za eksperta. To sprawia, że ​​gra jest bardziej zabawna i wymagająca, ponieważ możesz sprawdzić swoje umiejętności przeciwko innym.

Gra w gofry

Waffle to gra polegająca na przestawianiu liter, której głównym celem jest odnalezienie poprawnych słów w pionie i poziomie. To jedna z klasycznych gier w szukanie słów, które zwykle można znaleźć w gazetach.

Prawie każdy gofr można ułożyć w 10 ruchach, ale staraj się nie wykonywać więcej niż 15 ruchów, aby to osiągnąć. Gdy rozwiążesz gofra, otrzymasz gwiazdkę za każdy pozostały ruch.

Gdy tylko przeciągniesz litery w puste miejsca, zielony kolor wskazuje, czy znajdują się we właściwych pozycjach. Fajne jest to, że możesz również sprawdzić statystyki wyników i ogólną najlepszą passę.

Mywordle

W przeciwieństwie do innych gier słownych, Mywordle pozwala ustawić niestandardową długość słów. Po wprowadzeniu długości słowa kliknij link generowania, aby utworzyć nowy link do gry.

Możesz także wybrać spośród opcji językowych, takich jak angielski, hiszpański i francuski, i ustawić ten, w który chcesz grać.

Gra udostępnia również dodatkowe opcje, takie jak tryb ciemnego motywu i tryb dla daltonistów. Poza tym główna idea jest taka sama, jak w Wordle.

Witaj Wordl

Ostatnia na naszej liście jest Hello Wordl. Jest to remake gry Wordle i masz sześć prób odgadnięcia słowa. Kodowanie kolorami również jest takie samo; codziennie otrzymujesz nową zagadkę słowną.

Witryna gry jest bardzo prosta, z wystarczającą ilością opcji, aby zmienić motyw kolorów na tryb ciemny. Masz również możliwość zmiany układu klawiatury i przycisk do udostępniania linku do gry.

Poza tym dają również możliwość ustawienia poziomu trudności. Domyślnie to normalne; ale możesz wybrać opcje między trudnym i ultra-trudnym poziomem.

Wniosek

To naturalne, że zastanawiasz się, którą alternatywę Wordle powinieneś wybrać teraz, gdy znasz tak wiele alternatyw Wordle.

I szczerze mówiąc, nie ma konkretnej odpowiedzi i zależy to od twojego wyboru.

Jeśli jesteś nowy w tej koncepcji burzy mózgów, możesz sprawdzić grę Wordle w wolnym czasie. Nie zapomnij, że możesz grać w Wordle ze znajomymi i rodziną, zapewniając niekończące się godziny rozrywki.

Jeśli chcesz opanować tę trudną grę, nie zapomnij zapoznać się z poradami i wskazówkami, jak wygrać Wordle.

x