Steruj odtwarzaniem wideo na zestawie słuchawkowym VR za pomocą gestów


Google Cardboard to najtańszy zestaw słuchawkowy do rzeczywistości wirtualnej dostępny obecnie na rynku. Nie jest zbyt trwały, ale jest niesamowicie przystępny cenowo. Nieco trwalsze zestawy słuchawkowe, które są dostępne, często ważą więcej i nie mają przycisku „akcji” lub magnetycznego przycisku wyboru, który jest dostarczany z Google Cardboard. W przypadku braku tego przycisku musisz otworzyć zestaw słuchawkowy, gdy chcesz poruszać się po aplikacji VR. Jedyne obejście tego problemu muszą zapewnić producenci aplikacji w postaci sterowania gestami głowy i skupienia się na wybranych działaniach. Jeśli Twoja VR wymaga ograniczania się do oglądania filmów, np. Filmów 3D, to VR Gesture Player to całkiem niesamowita aplikacja, która może odtwarzać filmy i pozwala kontrolować ją za pomocą tylko gestów dłoni. Oto jak to działa.

VR Gesture Player wykorzystuje kamerę do wykrywania gestów dłoni. Uruchom aplikację i włóż telefon do zestawu słuchawkowego. Zobaczysz małe okno pokazujące obraz z kamery. Pojawi się w nim czerwony kontur dłoni.

Umieść dłoń wewnątrz tego konturu i po zarejestrowaniu poruszaj nią, aby przesunąć wskaźnik na ekranie. Potrafi właściwie powiedzieć, kiedy najeżdżasz kursorem na przycisk i kiedy go „klikasz”.

Po rozpoczęciu odtwarzania wideo kamera pozostaje włączona. Jeśli przesuniesz dłonią przed kamerą, na ekranie ponownie pojawi się celownik kamery i możesz użyć gestów dłoni, aby zwiększyć głośność, przeskoczyć do dowolnej pozycji w filmie lub wrócić i odtworzyć inną.

VR Gesture Player Lite-play

Nie trzeba dodawać, że zużywa to znaczną ilość baterii, więc nie jest dobrym pomysłem używanie tego, gdy gniazdko elektryczne nie jest dostępne. Aplikacja ma wersję lite, która zawiera reklamy. Reklamy nie są zbyt nachalne. Wersja premium usuwa reklamy.

Zainstaluj VR Gesture Player ze sklepu Google Play

x