Udostępnij teraz w social media:

Wiele funkcji Google Now stało się częścią Chrome, ale niektóre, na przykład powiadomienia, są nadal powiązane z urządzeniem z Androidem. Teraz – nowa karta to rozszerzenie przeglądarki Chrome, które teraz zmienia stronę nowej karty w bardzo funkcjonalne renderowanie Google. Jest to najdokładniejszy, jaki widzieliśmy do tej pory, a oprócz sprawdzania i wyświetlania najnowszej wiadomości e-mail, zapewniania dostępu do paska wyszukiwania i wyświetlania godziny i daty, strona nowej karty umożliwia dodawanie nowych wydarzeń do kalendarza, a także działa z powiadomieniami Chrome. Możesz przeciągać różne karty, aby zmienić ich układ w dowolny sposób. Twoje często odwiedzane witryny mają własną kartę i karty umożliwiające dostęp do ustawień Chrome, pobranych plików, rozszerzeń oraz domyślnej strony nowej karty.

Sprawdź -   Google Home Hub ma ukryte menu ustawień ekranu

Strona jest naprawdę dobrze zaprojektowana; pasek wyszukiwania jest centralnym punktem, a karty pod nim. Czas jest wykrywany automatycznie, podobnie jak aktualna lokalizacja, aby zapewnić dokładną pogodę. Rozszerzenie połączy się z kontem Google, na którym jesteś zalogowany w Chrome i sprawdzi pocztę e-mail.

Aby zmienić układ karty, kliknij i przeciągnij ją z jej pierwotnej pozycji w inne miejsce na stronie. Pozostałe karty zostaną przesunięte, aby go pomieścić.

teraz nowa karta przeciągnij i upuść

Powiadomienia pojawiają się automatycznie i możesz do nich wrócić, korzystając z ikony powiadomień na pasku zadań (lub pasku menu w systemie OS X).

powiadomienie

Oprócz bardzo dokładnego podszywania się pod Google Now i integracji z powiadomieniami Chrome, nowa karta, którą Now – nowa karta dodaje do Chrome, obejmuje wszystko. Dostęp do strony ustawień, pobierania i rozszerzeń można uzyskać z odpowiednich kart. Karta Rozszerzenia pokazuje, które rozszerzenia są obecnie włączone. Jest też karta, która umożliwia dostęp do aplikacji Chrome.

Sprawdź -   Jak znaleźć Spotify Wrapped 2020

Teraz wady; rozszerzenie ma czas w formacie 24-godzinnym i chociaż nie ma nic złego w tym formacie, rozszerzenie powinno pozwolić użytkownikom samodzielnie ustawić format. Kartka pocztowa jest absurdalnie długa i powinna istnieć opcja ograniczenia jej do ostatnich 5 wiadomości lub być może karta powinna być zwijana. Zgodnie z Google Now karty są wyśrodkowane na stronie nowej karty, ale ich szerokość jest niepotrzebnie ograniczona, co powoduje marnowanie miejsca po lewej i prawej stronie. To ograniczenie szerokości ma inny efekt uboczny; tekst wychodzi poza kartę, gdy nie można jej przyciąć lub przenieść do następnego wiersza, na przykład w przypadku długiego adresu e-mail.

Sprawdź -   Jak zwiększyć dokładność odblokowywania odcisków palców w telefonie

Pomimo tych niedociągnięć rozszerzenie jest całkiem niezłe z niesamowitą dbałością o szczegóły. Tło zmienia się nawet, aby odzwierciedlić porę dnia. Ikona pogody na karcie pogody w rzeczywistości pokazuje chmurę z kroplami deszczu, jeśli prognoza dotyczy deszczu. Bez wątpienia nowa zakładka Now – posiada oznaczenia świetnego rozszerzenia.

Pobierz teraz – nowa karta z Chrome Web Store