Stwórz idealny biznesplan za pomocą tych 9 narzędzi

Udostępnij teraz w social media:

Masz trudności z opracowaniem odpowiedniego biznesplanu dla swojej firmy? Oprogramowanie do tworzenia planów biznesowych może pomóc w generowaniu doskonałych raportów biznesowych przy minimalnym wysiłku.

Stworzenie solidnego biznesplanu jest jedną z pierwszych rzeczy, które przedsiębiorcy muszą zrobić podczas rozpoczynania działalności. Dobry biznesplan musi koncentrować się na wszystkich kluczowych elementach Twojej firmy, w tym szczegółach produktu, modelu cenowym i prognozach finansowych na nadchodzące lata.

Opracowanie biznesplanu może być czasami trudne — zwłaszcza jeśli nie wiesz, od czego zacząć lub nie masz wystarczająco dużo czasu. Dobrą rzeczą jest to, że nie musisz zaczynać tworzenia planu od zera. Dostępnych jest wiele aplikacji do tworzenia biznesplanów, które pomogą Ci w stworzeniu profesjonalnego biznesplanu.

Czym jest biznesplan i jak go stworzyć?

Biznesplan odnosi się do dokumentu, który wyjaśnia cele firmy i sposób ich realizacji. Są to niezbędne dokumenty pisemne, których firmy potrzebują dla odbiorców wewnętrznych i zewnętrznych.

Standardowy biznesplan powinien zawierać od 15 do 20 stron. Jeśli zawiera długie elementy, lepiej dodać je w załączniku i odnieść do nich w planie głównym.

Jeśli chcesz opracować biznesplan dla swojej organizacji, wykonaj następujące kroki:

#1. Napisz podsumowanie wykonawcze

Potraktuj to jako prezentację dla windy i dołącz podsumowanie całego biznesplanu, w tym deklarację misji. Lepiej to napisać na końcu.

#2. Opisz firmę

W tej sekcji powinieneś podać podstawowe informacje o swojej firmie, takie jak zarejestrowana nazwa, lokalizacja, kluczowe osoby i ich doświadczenie. Uwzględnij również strukturę biznesową, historię firmy i procent własności.

#3. Wspomnij o celach biznesowych

Twój biznesplan powinien zawierać obiektywne stwierdzenie – co Twoja firma chce osiągnąć w dłuższej perspektywie. Jeśli opracowujesz plan inwestycji lub pożyczki, podkreśl tę sekcję i opracuj ją.

#4. Omów produkty i usługi, które oferujesz

Tutaj opisz szczegółowo produkt lub usługę, którą będzie oferować Twoja firma. Uwzględnij również swój model cenowy, grupę docelową oraz strategię sprzedaży i dystrybucji.

#5. Badania rynku

Porozmawiaj o swoich konkurentach w tym segmencie. Podaj także powód ich sukcesu i sposób, w jaki możesz je przewyższyć.

  Znajdź losowy film lub program telewizyjny do obejrzenia w Netflix, Hulu, HBO Go lub Amazon Prime

#6. Strategia marketingu i sprzedaży

W tej sekcji wspomnij, jak zamierzasz przekonać klientów do korzystania z Twoich usług i utrzymać lojalność klientów.

7. Analiza finansowa

Chociaż możesz nie mieć wystarczających informacji na temat finansów biznesowych jako startup, istniejące firmy powinny zawierać bilans, zestawienia zysków i strat oraz rachunek przepływów pieniężnych.

#8. Twórz prognozy finansowe

Kolejną kluczową sekcją, jeśli szukasz finansowania lub inwestorów, jest prognoza finansowa. Tutaj musisz nakreślić, w jaki sposób chcesz generować zysk, aby spłacić pożyczkę lub zaoferować hojny zwrot inwestorom.

#9. Dodatkowe informacje

Wszelkie dodatkowe informacje, które chcesz zawrzeć w biznesplanie, należy umieścić w załączniku.

Jak stworzyć biznesplan?

Aby stworzyć biznesplan, musisz przeprowadzić dobre badania rynku i konkurencji. Ponadto musisz stworzyć model sprzedaży, produkcji i marketingu, który będzie odpowiadał klientom docelowym i ich wymaganiom. Uwzględnij wszystkie te informacje, wraz ze szczegółami swojej firmy i prognozami biznesowymi, aby opracować idealny biznesplan.

Oto niektóre z najlepszych programów do tworzenia biznesplanów, których możesz użyć.

Mątwy

Mątwy to w pełni interaktywne i skuteczne oprogramowanie do tworzenia biznes planów. Oprócz pomagania przedsiębiorcom w opracowywaniu biznesplanów, pomaga im również w zrozumieniu ich działalności.

Ta oparta na chmurze aplikacja internetowa zawiera przewodniki w aplikacji, za pomocą których możesz opracować biznesplan, stworzyć prezentację startową, obliczyć budżety i wykonać prognozy finansowe.

Korzystając z funkcji zespołu Cuttles, firmy mogą zaprezentować członków swojego zespołu w planie. Oprogramowanie biznesplanu jest dostępne w języku angielskim, francuskim, hiszpańskim, niemieckim, portugalskim i duńskim.

Po utworzeniu biznesplanu w tym narzędziu udostępnianie jest również łatwe. Możesz zaprosić innych członków do przeglądania swojego biznesplanu w tej aplikacji lub możesz udostępnić jego linki lub wyeksportować raport w formacie PDF.

Plan na żywo

Szukasz narzędzia do biznesplanu w przystępnej cenie? Jeśli tak, idź po Plan na żywo. Zawiera ponad 500 szablonów biznesplanów, które obejmują wszystkie główne branże.

LivePlan oferuje funkcję prognozowania, która pozwala zrezygnować z samodzielnego wykonywania obliczeń. Wystarczy podać dane wejściowe, a oprogramowanie wygeneruje wykresy, liczby, wykresy i inne dokumenty do biznesplanu.

Po utworzeniu biznesplanu możesz go wyeksportować w plikach Word lub PDF. Oprócz śledzenia danych finansowych w czasie rzeczywistym narzędzie obsługuje również integrację Xero i QuickBooks. Planowanie kamieni milowych oraz śledzenie sprzedaży i budżetu to inne przydatne funkcje tej aplikacji.

PomysłBuddy

Masz pomysł na biznes, ale nie wiesz, co możesz z nim zrobić? PomysłBuddy to narzędzie, którego szukasz, aby rozwinąć swój pomysł w biznesplan.

  Jak usunąć pustą stronę w Dokumentach Google

Wszystko, co musisz zrobić, to wprowadzić dane w sekcjach Przewodnika biznesowego. Następnie aplikacja automatycznie wygeneruje biznesplan gotowy dla inwestora, który jest jednocześnie edytowalny i udostępniany.

Wbudowany edytor pozwala dodawać i edytować tekst. Możesz także usunąć dowolny składnik, którego nie chcesz uwzględniać w swoim planie. Oprócz wyeksportowania planu w formacie PDF lub Word, możesz również udostępnić go innym za pomocą łącza.

Bizplan

Bizplan to idealne oprogramowanie biznesplanowe dla startupów poszukujących inwestorów lub finansowania. Dzięki temu nowoczesnemu i intuicyjnemu kreatorowi biznesplanów przedsiębiorcy mogą stworzyć biznesplan dokładnie tak, jak chcą.

Bizplan oferuje również zasoby edukacyjne, które pomogą Ci z łatwością korzystać z tego narzędzia typu „przeciągnij i upuść” do tworzenia szablonów. Jej Centrum Zarządzania Finansami jest wyposażone w różne narzędzia finansowe. Firmy mogą używać tego oprogramowania do tworzenia biznesplanów do tworzenia prognoz wynagrodzeń zespołu, prognoz przychodów i bilansów.

Chociaż możesz tutaj dodać współpracowników i interesariuszy, którzy mogą wyświetlać poufne dane i komentować je, będą pod Twoją kontrolą. Możesz udostępnić biznesplan za pomocą linku online.

PlanGuru

W przeciwieństwie do narzędzi, które skupiają się wyłącznie na generowaniu biznesplanu, PlanGuru zawiera pewne funkcje finansowe, w tym budżetowanie i prognozowanie, przeznaczone do planowania finansowego firmy. W rezultacie możesz go również używać do tworzenia prognoz finansowych, budżetów, raportów i nie tylko dla swojej firmy.

Platforma oparta na chmurze jest również dostępna w wersji komputerowej opartej na systemie Windows, dzięki czemu możesz korzystać z formatu, który najbardziej Ci się podoba. Możesz go również używać z MS Excel, QuickBooks Online i Xero.

Korzystając z ponad 20 standardowych metod prognozowania, firmy mogą generować prognozy na okres do 10 lat. Ponadto ma potężny pulpit nawigacyjny i narzędzie do raportowania.

Enloop

Enloop to oprogramowanie do tworzenia biznesplanów, które ułatwia szybkie tworzenie biznesplanów. Oprócz pomocy w tworzeniu biznesplanu obsługuje automatyczne pisanie tekstu✍🏽, porównywanie prognoz finansowych i ocenę wydajności w czasie rzeczywistym w celu monitorowania postępów.

Dzięki Enloop użytkownicy mogą opracowywać biznesplany przy użyciu dostosowywanego tekstu, tabel, wykresów, obrazów oraz ponad 100 symboli i formatów walut. Co więcej, funkcja automatycznego generowania tekstu pomaga usprawnić proces pisania biznesplanu.

Możesz również utworzyć plan tymczasowy i poprosić innych partnerów o jego edycję. Aplikacja wystawia również raport o zaliczeniu/niezaliczeniu, dzięki któremu można zidentyfikować problem.

PlanBuilder

Jeśli nie lubisz pisać, niech PlanBuilder zadbaj o swój biznesplan. To przyjazne dla użytkownika rozwiązanie podpowiada, aby wypełnić puste pola, aby szybko wygenerować biznesplan. Tutaj użytkownicy mają do wyboru 10 szablonów, należących do różnych branż, aby zbudować biznesplan dla swojej firmy.

  10 najlepszych programów uruchamiających na Androida

PlanBuildr umożliwia tworzenie pełnych prognoz finansowych, w tym rachunku zysków i strat, bilansu i rachunku przepływów pieniężnych — przy użyciu podstawowych danych. Użytkownicy mogą również dodawać do swoich planów wykresy i wykresy.

iPlanner

iPlanner to profesjonalne oprogramowanie do biznesplanów, które oferuje różne funkcje wysokiej jakości w przystępnej cenie. Niezależnie od tego, czy jesteś startupem poszukującym inwestycji, firmą, która chce przeprowadzić ocenę ryzyka, czy też przekazać swój model biznesowy swojemu zespołowi, jest to dobra opcja.

iPlanner zawiera również sekcję modelowania biznesowego. Tutaj przedsiębiorcy mogą zaprojektować i opracować strategię swojego modelu biznesowego tak bardzo, jak chcą przed stworzeniem biznesplanu. Zawiera również kilka łatwych w użyciu szablonów, które pomogą Ci zbudować uporządkowany i spójny biznesplan.

Do tych projektów możesz dodać nieograniczoną liczbę członków zespołu i współpracowników i przypisać im trzy różne role: Przeglądający, Doradcy i Właściciele projektów.

Sklep z planami biznesowymi

The Sklep z planami biznesowymi to rozwiązanie, które pozwala bez większego wysiłku wygenerować skuteczny biznesplan. Posiada przyjazny interfejs użytkownika, a po zarejestrowaniu otrzymasz instrukcje i przykłady dla każdej części biznesplanu.

Sklep Business Plan oferuje szablony, których można użyć do stworzenia biznesplanu. W tym celu wybierz swoją branżę biznesową, aby uzyskać idealny szablon. Dzięki temu narzędziu firmy mogą tworzyć prognozy biznesowe i finansowe na okres do 3 lub 5 lat, korzystając z danych dotyczących produktów i usług.

Obsługuje również analizę finansową, analizę progu rentowności, wykresy danych i analizę kredytową. Po utworzeniu planu możesz go łatwo wyeksportować w formacie MS Word lub PDF.

Zawijanie 👨‍💻

Niezależnie od szacowanej wielkości firmy, prawidłowo napisany biznesplan ma kluczowe znaczenie dla przyszłego rozwoju i sukcesu. Dzięki zaawansowanemu oprogramowaniu do tworzenia biznesplanów możesz bez wysiłku napisać biznesplan.

Powyższa lista pomoże Ci wybrać odpowiednie rozwiązanie dla Twojego biznesu. Jako nowa firma możesz również chcieć wiedzieć o oprogramowaniu do planowania podatkowego.

x