SwipeExpander przypisuje skrót do każdego klawisza na klawiaturze [Jailbreak]

W maju wydano ulepszenie Cydii o nazwie SlideCut, które umożliwia dodawanie skrótów klawiaturowych do klawiatury ekranowej na urządzeniu z systemem iOS. Te skróty naśladowały te, do których wszyscy przyzwyczailiśmy się używać na naszym komputerze. Samo ulepszenie jest całkiem dobre, jeśli chcesz tylko zwykłych skrótów klawiaturowych. Jeśli chcesz czegoś więcej, wypróbuj SwipeExpander. Jest dostępny w repozytoriach BigBoss i Insanelyi i umożliwia przypisanie długiej listy działań do dowolnego klawisza. To także świetny ekspander tekstu; możesz przypisać tekst do dowolnego klawisza, a po jego przesunięciu tekst zostanie wprowadzony. Przeciągnięcie klawisza powoduje wyzwolenie wszystkich skrótów.

SwipeExpander zawiera akcje już przypisane do niego, ale dobrze jest przejrzeć je wszystkie, zanim zaczniesz używać poprawki. Ponieważ możesz włączyć więcej niż jedną klawiaturę w systemie iOS, samo ulepszenie jest zbudowane tak, aby działało ze wszystkimi klawiaturami. W aplikacji Ustawienia dotknij preferencji SwipeExpander. Możesz zarządzać czułością klawisza i możesz włączyć wskazówki wizualne, które pomogą Ci zidentyfikować skróty. Możesz także zarządzać widocznością nazw skrótów wyświetlanych na klawiaturze.

Ustawienia SwipeExpandera Ustawienia SwipeExpandera 2

Aby edytować czynność, stuknij klawiaturę, dla której chcesz edytować klawisze, a następnie wybierz, który z wymienionych klawiszy chcesz edytować. Pole Nazwa to to, co pojawia się u góry klawisza, aby wskazać, który skrót został do niego przypisany. Do każdego klawisza można przypisać dwie różne akcje uruchamiane przez przesunięcie w górę i w dół na odpowiednim klawiszu. Sama akcja jest domyślnie ustawiona na rozszerzenie tekstu dla wszystkich. Umożliwia dostęp do znaków, takich jak przecinek, wykrzyknik, @ i nie tylko, bez konieczności przełączania się na liczbę i zestaw znaków klawiszy. Jednak działania nie ograniczają się tylko do rozszerzania tekstu. Można je ustawić tak, aby otwierały menu, zaznaczały cały tekst, wycinały, kopiowały, wklejały, cofały, powtarzały, kasowały, odrzucały autokorekty i nie tylko.

Klawiatura SwipeExpanderAkcje SwipeExpandera

Możesz przypisać nowy klawisz do czynności w obszarze Przypisane klawisze, dotykając Przypisz nowy klawisz. Ulepszenie pozwoli ci przypisać skrót do prawie dowolnego klawisza, ale będą wyjątki. Deweloper zapewnił kompatybilność z popularnymi poprawkami klawiatury PredictiveKeyboard, SwipeSelection i nie tylko.