System Windows 10 otrzymuje wbudowaną obsługę kamer sieciowych

Kamery sieciowe istnieją już przed Wyze Cam i Nest Cam. Wysyłają swoje dane przez sieć lokalną, zamiast polegać na usłudze w chmurze. Teraz kompilacje Insider systemu Windows 10 20H1 mają wbudowaną obsługę tych kamer.

Są one również znane jako kamery oparte na IP, ponieważ wysyłają dane wideo przez sieć lokalną (LAN) za pomocą protokołu internetowego (IP). Tradycyjnie trzeba było używać pakietu oprogramowania innej firmy lub uzyskać dostęp do serwera internetowego aparat, aby uzyskać dostęp do tych kamer. Teraz przygotuj się na wbudowane wsparcie.

Jeden haczyk: przynajmniej na razie system Windows 10 obsługuje tylko zgodne kamery sieciowe Profil ONVIF S. Jak Varsha Parthasarathy z Microsoftu umieszcza to w pliku Wpis na blogu firmy Microsoft zapowiadając tę ​​funkcję, są to „zgodne ze standardami kamery sieciowe zoptymalizowane do przechwytywania strumieniowego wideo w czasie rzeczywistym”.

Jeśli masz aparat, który działa z systemem Windows 10, możesz przejść do opcji Ustawienia> Urządzenia> Bluetooth i inne urządzenia> Dodaj Bluetooth lub inne urządzenie. System Windows automatycznie przeskanuje sieć lokalną w poszukiwaniu obsługiwanych kamer sieciowych. Kliknij go, aby dodać go do swojego systemu.

Po dodaniu kamery można używać wbudowanej aplikacji Aparat w systemie Windows do robienia zdjęć, przesyłania strumieniowego wideo na żywo lub nagrywania wideo. Będzie również dostępny dla innych aplikacji aparatu w systemie Windows.

Ta funkcja jest dostępna tylko w wersji 18995 systemu Windows 10 Insider lub nowszej. To jest wersja 20H1, więc ta funkcja prawdopodobnie zadebiutuje dla wszystkich w aktualizacji 20H1 systemu Windows 10. Microsoft prawdopodobnie wyda stabilną wersję 20H1 około kwietnia 2020 roku.

x