Ta flaga Chrome przekierowuje wyszukiwarkę Cortana do domyślnej wyszukiwarki w systemie Windows 10


Cortana jest jedną z najważniejszych funkcji w systemie Windows 10, a firma Microsoft używa osobistego asystenta do wysyłania Bing do użytkowników. Wygląda na to, że Cortana nigdy nie będzie miała opcji umożliwiającej użytkownikom wybranie wyszukiwarki, z której powinna korzystać Cortana, ale programiści są o krok przed Microsoft dzięki rozszerzeniom takim jak bing2google, które mogą przekierowywać wyszukiwanie w przeglądarce. Rozszerzenie działa wolno, a przekierowanie można zobaczyć na pasku adresu URL. Dodatkowo rozszerzenie przekieruje do Google i jeśli nie jest to Twoja preferowana wyszukiwarka, będziesz musiał poszukać innych opcji. Drugim rozwiązaniem jest Chrome v50. Ma flagę, która po włączeniu przekierowuje wyszukiwania z pulpitu systemu Windows 10 do domyślnej wyszukiwarki.

Przejdź do Chrome: // flags, poszukaj flagi o nazwie: preferencja przekierowania wyszukiwania na pulpicie systemu Windows i włącz ją. Uruchom ponownie Chrome zgodnie z zaleceniami, a wszystko, czego szukasz w Cortanie, zostanie bezproblemowo przekierowane przez domyślną wyszukiwarkę. Warto tutaj wspomnieć, że Chrome musi być ustawiony jako domyślna przeglądarka.

Flaga ma znaczenie tylko w systemie Windows 10, a nie w starszych wersjach. Jeśli korzystasz ze stabilnej wersji Chrome, zauważysz, że flaga tam istnieje i można ją również włączyć, ale w rzeczywistości nie działa. Na razie musisz użyć kanału Beta, aby to zadziałało. Jeśli chodzi po prostu o przekierowanie wyszukiwania do Google, lepiej jest użyć wspomnianego powyżej rozszerzenia. Flaga ma przewagę nad rozszerzeniem, ponieważ przekierowuje do domyślnej wyszukiwarki, dając swobodę wyboru dowolnej wyszukiwarki. Miejmy nadzieję, że Google wkrótce otrzyma flagę działającą na kanale stabilnym.

x