Te produkty dla graczy przeznaczone do komputerów osobistych doskonale nadają się do pracy biurowej

Marki często umieszczają na produktach etykietę „gaming”, aby pobierać dodatkowe opłaty za ich rzekome korzyści z wydajności. Odkładając na bok sceptycyzm, niektóre produkty przeznaczone dla graczy mogą zapewnić naprawdę doskonałe wrażenia, za które warto zapłacić. Gracze też nie są jedynymi, którzy mogą skorzystać.

Monitory o wysokiej częstotliwości odświeżania

Monitor AOC 144 Hz o wysokiej częstotliwości odświeżania.

Częstotliwość odświeżania monitora, mierzona w hercach (Hz), to liczba aktualizacji wyświetlacza w ciągu sekundy. Monitor 60 Hz odświeża się 60 razy na sekundę, wysyłając 60 klatek na sekundę (fps). Jeśli komputer renderuje z prędkością wyższą niż 60 fps, nie odniesiesz z tego żadnej korzyści, ponieważ monitor nie nadąża.

Nie oznacza to, że nie ma żadnych korzyści z grania z wyższymi częstotliwościami odświeżania niż te obsługiwane przez monitor (zmniejszone opóźnienie wejścia jest duże). Jest to jednak jeden z głównych powodów, dla których wielu graczy wybiera monitory o wysokiej częstotliwości odświeżania. Ogólnie rzecz biorąc, monitory o wysokiej częstotliwości odświeżania zaczynają się od 144 Hz i sięgają aż do 240 Hz.

Przy odpowiednim sprzęcie napędzającym monitor, granie w gry z częstotliwością 144 Hz lub lepszą jest zauważalnie płynniejsze niż podstawowe 60 Hz. Wielu profesjonalnych graczy eSports używa monitorów o wysokiej częstotliwości odświeżania, aby zmniejszyć opóźnienie wejściowe i poprawić czas reakcji.

Wyższa częstotliwość odświeżania poprawia jakość gier, ale poprawia również jakość obsługi komputera. To sprawia, że ​​twój komputer robi wszystko gładko. Od przeciągania kursora przez okno do przewijania strony internetowej – kto nie wolałby konfiguracji sprzętowej, która po prostu działa lepiej?

Jeśli chcesz dodać blasku do swojego pulpitu, monitory o wysokiej częstotliwości odświeżania nie są już zbyt drogie ani ograniczone do rozczarowujących paneli twisted nematic (TN). Możesz teraz kupić panele z przełączaniem w płaszczyźnie (IPS) o doskonałym współczynniku kontrastu, które osiągają czasy reakcji rzędu jednej milisekundy przy 144 Hz.

Nie tylko monitory komputerowe obsługują wysokie częstotliwości odświeżania. Wiele telefonów z Androidem oferuje teraz zwiększone częstotliwości odświeżania 90 Hz lub lepsze, co jest uwielbiane przez konsumentów. Apple pomyślał o tym w 2017 roku, kiedy wprowadził wyświetlacze 120 Hz w 10,5- i 12,9-calowych iPadach Pro.

Klawiatury mechaniczne

A Das Keyboard Model S dla komputerów Mac.

Niezależnie od tego, czy jesteś recepcjonistą, programistą, czy po prostu spędzasz zbyt dużo czasu na Slacku, Twoja klawiatura może znacznie uprzyjemnić Ci pracę. Nie musisz kupować wygórowanej ceny, ergonomicznej klawiatury, ale mechaniczna klawiatura może być warta inwestycji.

Podczas gdy tanie klawiatury zwykle mają gumową membranę z prostym mechanizmem klawiszowym nad nią, te mechaniczne mają indywidualne przełączniki dla każdego klawisza. Korzyści z tego są ogromne. Klawiatury mechaniczne zapewniają bardziej spójne wrażenia podczas pisania, które są ściśle powiązane z typem przełączników używanych do klawiszy.

Te przełączniki są produkowane w wyższym standardzie niż odmiany niemechaniczne, co oznacza, że ​​będą trwać dłużej. Ponieważ każdy klawisz ma swój własny przełącznik, można je wymienić, gdy zepsują się stosunkowo niedrogo – i dotyczy to również klawiszy. Są również naprawdę łatwe do czyszczenia, ponieważ łatwo się rozłączają za pomocą narzędzia do usuwania nasadek.

A co z wrażeniami z pisania? To zależy od tego, czego oczekujesz od swojej klawiatury. Wybrane przełączniki określają charakterystykę klawiatury. Niektóre są głośne i „klikają”, podczas gdy inne są ciche i wyciszone, aby kodować lub pisać z dużą prędkością.

Różne przełączniki mają różne przeznaczenie. Cherry MX to najbardziej znany na świecie producent mechanicznych przełączników klawiaturowych. Czerwone przełączniki tej firmy oferują liniową mechanikę przełączania bez słyszalnego kliknięcia. Niebieskie przełączniki mają słyszalne kliknięcie i charakterystykę przełączania dotykowego.

Różni producenci (tacy jak Razer) kategoryzują jednak swoje przełączniki inaczej, więc nie można wybierać na podstawie samego koloru. Najlepszym sposobem ustalenia, która klawiatura mechaniczna jest dla Ciebie odpowiednia, jest poświęcenie czasu na jej używanie. Udaj się do sklepu lub skorzystaj z bezpłatnej oferty próbnej od sprzedawcy internetowego.

Nie musisz wydawać setek dolarów na klawiaturę mechaniczną. Nawet taka, która kosztuje poniżej 40 USD, będzie nadal zapewniać lepsze wrażenia podczas pisania niż klawiatura membranowa o porównywalnej cenie. Prawdopodobnie potrwa też znacznie dłużej.

Krzesła do gier

Trzy fotele gamingowe DXRacer Racing Series PRO.

Zła postawa może mieć wpływ na Twoje życie zarówno w perspektywie krótko-, jak i długoterminowej. Podczas gdy stojące biurka miały nas wszystkich uchronić przed niebezpieczeństwami siedzącego trybu życia, większość ludzi nadal woli siedzieć podczas pracy. Jeśli jesteś jednym z nich, zrób sobie przysługę i kup dobre krzesło.

Gdyby pieniądze nie były przedmiotem, wszyscy leżelibyśmy w jednym miejscu Herman Miller Aeron. Ale większość z nas nie może usprawiedliwić upuszczenia wielkiego na krzesło, nawet jeśli jest to odliczenie od podatku dla samozatrudnionych. Następną najlepszą rzeczą może być fotel do gier. Te mają wyglądać tak, jakby kosztowały 1000 USD, ale często kosztują tylko kilkaset.

DXRacer to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek krzeseł dla graczy, dzięki niekończącym się sponsorom w YouTube i powiązaniom z eSportem. Wszystkie te krzesła kosztują mniej niż 400 USD. Są również wykończone skórą PU (wegańską) i obejmują dożywotnią gwarancję na ramę.

Niestety, estetyka krzesła dla graczy nie jest dla każdego. Znalezienie takiego, który pasuje do „dorosłego” środowiska biurowego, może być wyzwaniem. Wielu graczy ubolewa nad nieprzyjemnymi detalami i głośnym brandingiem, ale Przysięgnij na wygodę, jaką zapewniają te krzesła.

Może uda Ci się przekonać swojego szefa ze względów zdrowotnych? Jeśli pracujesz w domu, wygoda może być warta krzykliwego projektu.

Fantazyjne myszy do gier

Mysz do gier SteelSeries Rival 500.

Myszy do gier mają bardziej precyzyjne czujniki niż ich odpowiedniki z głównego nurtu, aby zapewnić graczom rywalizującym przewagę w strzelankach online. Oferują wyższe współczynniki odpytywania dla płynniejszych, precyzyjnych ruchów.

Daje to kilka wyraźnych korzyści, niezależnie od tego, do czego używasz myszy. Nawet jeśli tylko przeglądasz Internet, bardziej precyzyjna mysz jest przyjemniejsza w użyciu. W przypadku zadań takich jak edycja zdjęć precyzyjniejsza mysz może znacznie ułatwić życie.

Myszy do gier są często zakryte dodatkowymi kółkami i przyciskami. Chociaż na początku mogą one być nieco oszałamiające, są to hacki zwiększające produktywność, które mogą pomóc Ci zrobić więcej w krótszym czasie. Myszom tym często towarzyszy niestandardowe oprogramowanie, które umożliwia dostosowanie każdego przycisku.

Oznacza to, że możesz skonfigurować dedykowane skróty myszy, takie jak wycinanie, kopiowanie i wklejanie. Możesz użyć jednego przycisku do uruchomienia klienta poczty e-mail, a drugiego do zablokowania komputera. Przyciski z boku myszy mogą przesuwać się wstecz lub do przodu w przeglądarce internetowej. Im rzadziej musisz przenosić ręce z jednego urządzenia peryferyjnego na drugie, tym mniej czasu marnujesz.

Zastrzeżenie w przypadku myszy do gier jest takie samo, jak w przypadku krzeseł i klawiatur: często mają one zaprojektowanego ponadprzeciętnego gracza. Spodziewaj się, że znajdziesz programowalne oświetlenie RGB i nieprzyjemne oznakowanie, które nie będzie pasować do bardziej profesjonalnych biur.

Dyski SSD

Dysk SSD Samsung 860 EVO.

Dyski półprzewodnikowe (SSD) są sprzedawane nie tylko graczom, ale nie zobaczysz wielu z większości producentów sprzętu, którzy produkują stacje robocze do użytku domowego i biurowego. Na przykład Apple był jedną z pierwszych firm, które wprowadziły all-in na dyskach SSD w MacBookach, ale nie obejmują go w podstawowym modelu iMac.

Tradycyjne dyski twarde (HDD) przechowują dane na metalowych talerzach. Mechaniczne ramię przesuwa się po talerzu, aby odczytać różne części dysku, co może być procesem czasochłonnym. Dzięki poleganiu na ruchomych częściach dyski twarde są również podatne na spontaniczne (i nie tak spontaniczne) awarie. Są notorycznie powolne i podatne na uszkodzenia fizyczne.

Dyski SSD całkowicie eliminują ruchome części, co skutkuje znacznie szybszymi prędkościami odczytu i zapisu. Dyski są mniej podatne na awarie, ponieważ nie mają ruchomych części. Każdy proces, który opiera się na pobieraniu danych (np. Uruchamianie aplikacji) lub tworzeniu nowych danych (np. Kopiowanie plików), uzyskuje znaczny wzrost szybkości.

Doprowadziło to do tego, że dyski SSD stały się jednym z najlepszych ulepszeń, jakie można wykonać na dowolnym komputerze. Prawie każdy aspekt ogólnego użytkowania zostanie ulepszony poprzez przejście na dysk SSD. Jest to również dość łatwe – po prostu zmieniasz jedno urządzenie magazynujące na inne.

Nie musisz nawet przechowywać wszystkiego na dysku SSD. Instalując system operacyjny i najczęściej używane aplikacje na dysku SSD, zauważysz skok wydajności, nawet jeśli nadal będziesz przechowywać pliki osobiste i inne dane na tradycyjnym dysku twardym.

Wysokiej klasy sprzęt komputerowy

ASUS ROG RTX 2070 Super CPU.

Najważniejszą częścią konfiguracji do gier jest komputer. Krzesła, klawiatury i wysokiej klasy monitory są bezwartościowe, jeśli maszyna, która je zasila, nie jest do zera. Chociaż nie potrzebujesz najnowszego, najlepszego sprzętu, warto wiedzieć, gdzie wydać pieniądze, aby uzyskać jak największą wydajność za swoje pieniądze.

W przypadku komputera do gier potrzebujesz wydajnego procesora i GPU (karty graficznej), które poradzą sobie z wymaganym poziomem wierności wizualnej i rozdzielczości. Jeśli chcesz uruchamiać najnowsze gry na ultra ustawieniach w rozdzielczości 4K, wydasz ponad 1000 USD na GPU.

Ale zadowalające wyniki są bardzo osiągalne przy znacznie skromniejszym budżecie. Rodzina procesorów AMD Ryzen oferuje doskonałą wydajność w cenie, która daje Intelowi dobrą passę za swoje pieniądze. Podobnie, będziesz mógł grać w większość nowoczesnych gier w rozdzielczości Full HD przy przyzwoitych ustawieniach jakości, jeśli wydasz około 400 USD na kartę graficzną (nawet używaną, która ma rok lub dwa lata). Dorzuć przyzwoitą ilość pamięci RAM i SSD i lecisz!

Cała ta moc nie pójdzie na marne, gdy nie będziesz grać w gry. Dzięki przyzwoitemu procesorowi i wystarczającej ilości pamięci RAM możesz z łatwością przeglądać 100 otwartych kart. Strony internetowe i arkusze kalkulacyjne wymagające dużej ilości zasobów zawierające tysiące komórek nie spowodują zatrzymania Twojego komputera

Edycja natywnego wideo 4K jest możliwa dzięki wystarczająco wydajnemu procesorowi graficznemu. Zadania takie jak edycja obrazu RAW mogą powoduje dławienie programu Photoshop jeśli nie masz dedykowanego procesora graficznego. Inne procesy, takie jak uruchamianie maszyn wirtualnych, analiza danych, kompilacja z kodu źródłowego, transkodowanie wideo, a nawet używanie maszyny jako prowizorycznego serwera, skorzystałyby na lepszym niż przeciętny sprzęt.

Uważaj na zawyżone ceny

Producenci zdali sobie sprawę z jednej rzeczy, że praktycznie wszystko można zmienić w produkt „do gier” z odpowiednią marką. Często jest to tylko sztuczka, aby zdobyć więcej pieniędzy.

Jednak produkty wysokiej klasy, które koncentrują się na mocy i precyzji, oferują doskonałe wrażenia z korzystania z komputera. Tak więc, nadaj tym produktom „dla graczy” wygląd, nawet jeśli nie grasz lub nie lubisz estetyki.