01/26/2022

Terrain Home to program uruchamiający aplikacje z inteligentnym wyszukiwaniem uniwersalnym [Android]

Udostępnij teraz w social media:

Jedną z kluczowych funkcji, która sprawiła, że ​​Android stał się tak popularny, jest ekstremalna możliwość dostosowania. A jaki lepszy przykład dostosowywania niż szeroka gama programów uruchamiających dostępnych dla platformy można dostać? Chociaż urządzenia z Androidem są dostarczane z ulubionym programem uruchamiającym producenta po wyjęciu z pudełka, Sklep Play oferuje mnóstwo alternatyw, które działają równie dobrze lub w niektórych przypadkach lepiej niż standardowa. Terrain (lub Terrain Home: Sidebar & Search zgodnie z oznaczeniem w Google Play) to nowa aplikacja do zamiany ekranu głównego, która ma na celu uproszczenie i usprawnienie korzystania z Androida poprzez umieszczenie często używanych funkcji na pierwszym planie.

Dom terenu Teren zapewnia użytkownikom szybki dostęp do trzech głównych obszarów, tj. Szuflady aplikacji, paska bocznego i wyszukiwania, za pośrednictwem dedykowanych ikon tuż nad stacją dokującą lub prostych gestów przesuwania w lewo, w prawo i w górę. Każdy z nich umożliwia dostęp do zupełnie innego ekranu terenu. Pierwszą rzeczą, którą zauważysz po uruchomieniu Terrain, jest brak tradycyjnej ikony szuflady aplikacji u dołu ekranu głównego, która zamiast tego jest umieszczona po prawej stronie. Istnieją dwa sposoby uzyskania dostępu do szuflady aplikacji. Aby otworzyć szufladę aplikacji, możesz dotknąć jej ikony lub przesunąć palcem w lewo od prawej krawędzi ekranu głównego, aby otworzyć szufladę aplikacji z oddzielnym ekranem dla aplikacji i widżetów. Stąd możesz także uruchomić Sklep Play, a także nacisnąć przycisk wyszukiwania, aby znaleźć konkretny przedmiot. Drugą ważną cechą Terrain jest inteligentne wyszukiwanie, rodzaj uniwersalnego systemu wyszukiwania, który może szybko i łatwo znaleźć prawie wszystko, co chcesz, czy to aplikację, nazwę kontaktu, lokalizację w Mapie Google, czy aplikację lub widżet w Google Play. Funkcja wyszukiwania działa zarówno w trybie online, jak i offline, i muszę przyznać, że też działa szybko. Sugestie wyszukiwania zaczną napływać, gdy tylko zaczniesz pisać.

Sprawdź -   Jak nagrywać dźwięk systemowy za pomocą FFMPEG na Windows 10

Dom terenuWyszukiwanie domu w terenieTeren Home_Search_Facebook Ostatnią, ale zdecydowanie nie najmniej ważną rzeczą w Terrain jest funkcja Smart Sidebar, która zapewnia widok z lotu ptaka na takie rzeczy, jak częste kontakty, kanał wiadomości, szybkie ustawienia (Wi-Fi, Bluetooth, GPS), pogoda i tak dalej. Teren nazywa każdą z nich jako kartę inteligentną i możesz dodawać lub usuwać te karty w locie i personalizować miejsce, w którym każda karta pojawia się na liście przewijanej.

Teren Home_Smart SidebarTeren Home_Smart_Sidebar Podczas edycji kart możesz przesunąć element w górę lub w dół lub całkowicie usunąć go z interfejsu paska bocznego. Istnieje wiele opcji kart, ale aby trochę ułatwić zrozumienie, Terrain dzieli je na różne kategorie, takie jak Popularne, Wiadomości, Narzędzia, Społeczności, Technologia itp. Jest nawet karta Facebooka, która pozwala ci zachować zakładkę kanał wiadomości.

Sprawdź -   Jak wyłączyć skrót klawiaturowy Chrome

Terrain Home_CardKarta Terrain Home_New Jeśli chodzi o personalizację, Teren nie zawodzi. Możesz nie tylko zmienić tapetę ekranu głównego i całkowitą liczbę, ale także umieścić na nich skróty do aplikacji i dodać widżety, aby uzyskać natychmiastowy dostęp.

Teren Home_Long PressTeren Strona główna_Ustawienia

Chociaż nadal jest w wersji beta, Terrain Home to wyjątkowy program uruchamiający dla Androida, który ma dużą wartość dodaną. Możesz go pobrać bezpłatnie, korzystając z poniższego łącza. Zainstaluj Terrain Home ze Sklepu Play

x