„Test szybkości” Google do testowania szybkości Internetu ze strony wyszukiwania Google


Strona główna wyszukiwarki Google robi kilka sztuczek. Wpisz „Atari break out” w wyszukiwarce grafiki Google lub „Do a barrel roll” na stronie głównej wyszukiwania, a zobaczysz w akcji dwa najpopularniejsze pisanki Google. Strona wyszukiwania to jednak nie wszystkie gry i dziwactwa. Może wykonywać wiele innych rzeczy, takich jak konwersacje jednostek, czasu i walut. Możesz także sprawdzić pogodę dla swojej bieżącej lokalizacji i sprawdzić wymowę danego słowa. Wszystkie wyniki są wyświetlane na karcie na stronie wyszukiwarki Google, eliminując potrzebę klikania i otwierania linku. Kolejną fajną sztuczką, którą może zrobić strona wyszukiwania Google, jest przetestowanie szybkości Internetu. Po prostu wpisz „Test prędkości” w polu wyszukiwania i naciśnij Enter.

Otwórz Google lub, jeśli Google jest Twoim domyślnym dostawcą wyszukiwania, możesz po prostu wpisać „Speed ​​Test” w pasku wyszukiwania przeglądarki. Na stronie wyników wyszukiwania Google u góry pojawi się karta z przyciskiem „Uruchom test szybkości”. Kliknij, aby rozpocząć test szybkości.

Upewnij się, że nie są przesyłane żadne pliki ani pobierane pliki w toku, ponieważ wpłynie to na wyniki.

test szybkości Google

Test szybkości sprawdzi zarówno otrzymywaną prędkość wysyłania, jak i pobierania. Wyniki są wyświetlane w nakładce karty na stronie wyszukiwania i obejmują najwyższą uzyskiwaną prędkość przesyłania i pobierania. Wyniki wskazują również, który serwer był pingowany podczas testu, a także opóźnienie.

Zostaniesz również poinformowany, jak wolny lub szybki jest Twój internet. Jeśli przesyłanie strumieniowe wideo jest zbyt wolne, karta wyników powie Ci to samo. Jest to przydatne, jeśli myślisz o zarejestrowaniu się w Netflix lub Hulu.

test prędkości w trakcie wyniki testu prędkości

Możesz ponownie uruchomić test, klikając „Testuj ponownie” na stronie wyników. Test powstał dzięki uprzejmości Measurement Lab, partnera Google Open Source Research.