ToDo.Txt to program tekstowy do zarządzania zadaniami

Uporządkowanie zadań na liście może z pewnością zwiększyć wydajność i pomóc utrzymać koncentrację. Dzisiejsze życie jest tak szybkie i gorączkowe, że często zapominamy o niektórych z naszych ważnych obowiązków, a korzystanie z dobrego programu listy rzeczy do zrobienia to dobry pomysł. Każdy z nas ma kilka dni, kiedy mamy miliony rzeczy do zrobienia i w końcu nic nie robimy.

Obecnie w Internecie dostępne są setki takich bezpłatnych programów i aplikacji do wykonania, ale większość z nich ma skomplikowany interfejs i bezużyteczną funkcję. Aplikacja listy rzeczy do zrobienia powinna być bardzo prosta i szybka. Powinno to być coś, co szybko przypomni ci o zadaniach do wykonania i sprawi, że Twój dzień będzie lepiej zorganizowany i łatwiej zarządzany. Dzisiaj się przyjrzymy ToDo.Txt. Ta aplikacja przechowuje Twoje zadania w prostym dokumencie tekstowym i pomaga bardzo dobrze organizować codzienne zadania.

Jak używać ToDo.Txt do zarządzania zadaniami

Todo.txt to system tekstowy, który używa zwykłego formatu tekstowego do zapisywania zadań. Ta bezpłatna aplikacja jest dostępna na prawie każdą popularną platformę. Wystarczy pobrać wersję zgodną z urządzeniem i zacząć z niej korzystać. Nie musisz zakładać konta, możesz od razu zacząć tworzyć listę. Musisz się jednak zalogować, aby zsynchronizować go z innymi kontami. Możesz zalogować się na swoje konto Google lub Dropbox.

Najlepsze w tej aplikacji jest to, że możesz zsynchronizować listy zadań ze wszystkimi kontami i uzyskiwać do nich dostęp na dowolnym urządzeniu. Ponieważ do zapisywania listy używa formatu zwykłego tekstu, możesz go otworzyć i edytować w dowolnym edytorze tekstu dostępnym w urządzeniu. Jest to bardzo prosta w użyciu aplikacja. Musisz tylko dodać swoje zadania, takie jak listy zakupów, spotkanie z lekarzem, spotkanie itp.

Kliknij Dodaj zadanie i zacznij dodawać listę. Podczas dodawania zadań otrzymasz trzy opcje – Priorytet, Kontekst / Temat i Data. Twoje zadania zostaną uszeregowane według kolejności alfabetycznej, na przykład zadanie oznaczone symbolem (A) pojawi się na górze, a (B) będzie następne i tak dalej. Kontekst / Temat pozwala wybrać kontekst zadania, a opcja Data pozwoli Ci dodać datę i godzinę swoich zadań.

użyj Todo.Txt do zarządzania zadaniami

Korzystanie z kontekstu, projektów i znaczników nie jest jednak obowiązkowe, ale pomaga w segregowaniu zadań. Jeśli chcesz przeszukać swoje zadania związane z @Home, przejdź do Tag @Home, a znajdziesz tam wszystkie swoje zadania. Podobnie możesz przejść do zakładek, tagów, projektów i kontekstów, aby uzyskać szybki dostęp do wszystkich swoich zadań. Program automatycznie wycina wykonane zadania.

Za pomocą trzech kropek w prawym dolnym rogu możesz dostosować ustawienia swojego programu, w tym Synchronizacja ustawienia, Powiadomienie ustawienia i wiele więcej. Możesz dostosować ustawienia powiadomień dla swoich oczekujących / należnych zadań. Możesz także dodawać nowe projekty lub usuwać niechciane z tego miejsca. Możesz zsynchronizować całą listę rzeczy do zrobienia za pomocą Dysku Google i Dropbox z todo.txt.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to prosta alternatywa dla skomplikowanych aplikacji do wykonania. Jest prosty i można go używać na różnych platformach. Możesz pobrać aplikację z tutaj.

Daj nam znać, jak ci się podobało.