Transmisja na żywo na YouTube, Twitch, Facebook i nie tylko dzięki tym 10 narzędziom

W dzisiejszych czasach transmisje na żywo zyskują ogromną popularność.

Według StatystykaPrzewiduje się, że do 2027 r. rynek transmisji strumieniowej wideo na żywo osiągnie 184,3 mld USD.

Jest to ogromne i nie ma wątpliwości, dlaczego dostępnych jest tak wiele narzędzi do przesyłania strumieniowego na żywo, które umożliwiają transmisję na żywo przed docelowymi odbiorcami za pośrednictwem YouTube, Facebook Live, Instagram, Linked In Live i tak dalej.

Zapotrzebowanie na transmisje na żywo wzrosło jeszcze bardziej z powodu pandemii Covid-19, zmuszając nas do zablokowania. Ale biznes musi toczyć się dalej.

Ponieważ świat marketingu stale się rozwija, firmy i osoby prywatne zastanawiają się, jak łączyć się z klientami i skutecznie funkcjonować, pozostając z dala od siebie. Działają zdalnie i używają wielu rozwijających się technologii i narzędzi w swojej pracy.

To powiedziawszy, transmisja na żywo zapewnia jeden z takich skutecznych sposobów, aby to zrobić. Ponadto pomaga ludziom pokazywać umiejętności i zarabiać pieniądze bez względu na to, gdzie się znajdują.

To jest powód, dla którego blogerzy, vlogerzy i marki prowadzą transmisje na żywo, aby zwiększyć swoją bazę odbiorców i przychody, jednocześnie informując i dostarczając rozrywki swoim odbiorcom.

Porozmawiajmy więc trochę o narzędziach do transmisji na żywo.

Co to jest narzędzie do przesyłania strumieniowego na żywo?

Narzędzie do przesyłania strumieniowego na żywo umożliwia oglądanie i tworzenie filmów, a następnie udostępnianie ich w czasie rzeczywistym lub nagranych.

Jeśli chcesz transmitować na żywo na platformie takiej jak Facebook, YouTube, Linked In lub Instagram, wystarczy tylko te aplikacje. W tym celu musisz użyć aparatu i dźwięku urządzenia do nadawania. A te narzędzia są wyposażone w wiele funkcji zapewniających większą kontrolę i bezpieczeństwo. Możesz także transmitować na żywo na wiele platform do transmisji na żywo za pomocą tego samego oprogramowania lub bezproblemowo udostępniać nagrane wcześniej filmy.

Jakich niezbędnych narzędzi potrzebujesz?

Jeśli więc jesteś gotowy na transmisję strumieniową na żywo w mediach społecznościowych lub platformach wideo, możesz chcieć poznać niezbędny sprzęt.

Narzędzia do transmisji na żywo, o których wspomnę w tym artykule, będą wymagały komputera lub smartfona. Poza tym będziesz potrzebować przyzwoitej kamery, mikrofonów, przełączników na żywo, świateł, zielonych ekranów, stabilnego połączenia z Internetem. Jeśli jesteś graczem, możesz również pomyśleć o sprzęcie do przesyłania strumieniowego, aby poprawić wrażenia z gry.

Gdy już będziesz gotowy z niezbędną konfiguracją sprzętu, przyjrzyjmy się następującym fantastycznym narzędziom do transmisji na żywo z wieloma przydatnymi funkcjami, które sprawią, że sesja na żywo będzie przyjemna i bezproblemowa.

Telestream Wirecast

Dzięki Telestream Wirecast użytkownicy mogą przechwytywać, produkować i przesyłać strumieniowo wideo. Pomaga skalować produkcję wideo z dowolnego miejsca i udostępniać ją innym w celu budowania społeczności i powiększania widowni. Użytkownicy mogą podłączyć mikrofony i kamery, aby ożywić grafikę i filmy.

Jest wyposażony w elastyczny i intuicyjny interfejs użytkownika oraz funkcje do produkcji wideo w celu nadawania pełnego sygnału wyjściowego. Użytkownicy mogą wykorzystać dobre kodowanie na żywo, aby przesyłać strumieniowo wideo na różne kanały.

Telestream Wirecast jest wyposażony w kilka funkcji dla każdego pakietu, takich jak:

  • Wirecast Studio – 599 USD – niestandardowe przejścia, 5 głównych warstw miksowania, zdalni goście, zaawansowany mikser audio, zintegrowana biblioteka Stock Media Library, 1-4 gniazda wyjściowe dla wielu przeglądarek i integracja z mediami społecznościowymi.
  • Wirecast Pro – 799 USD – Wszystkie funkcje Wirecast Studio, wielościeżkowe nagrywanie dźwięku, wirtualne zestawy i tło, Pro Audio FX, nagrywanie ISO poszczególnych źródeł i sterowanie kamerą PTZ.

Łatwe w użyciu funkcje pozwalają użytkownikom korzystać z nieograniczonej liczby źródeł, przechwytywania stron internetowych, profesjonalnego dźwięku, produkcji konferencji i innych.

Transmisja na żywo Vimeo

Transmisja na żywo Vimeo to gotowe do zastosowania w przedsiębiorstwie i idealne rozwiązanie dla profesjonalistów do strumieniowego przesyłania interesujących treści w celu informowania odbiorców i łączenia pracowników, jednocześnie pomagając im uczyć się przydatnych rzeczy.

To narzędzie do przesyłania strumieniowego na żywo to platforma, na której możesz łączyć się z klientami, społecznością i pracownikami. Zwiększaj swoją publiczność, utrzymując ich w kontakcie, bez względu na to, gdzie się znajdują. Możesz skutecznie przesyłać strumieniowo z wielu urządzeń na różnych platformach społecznościowych i/lub korzystając ze swojej witryny.

Pozwól swoim widzom oglądać najlepszą jakość, tj. filmy Full HD 1080p na wielu urządzeniach, nawet jeśli masz ograniczoną przepustowość. Zarządzaj też swoimi filmami, buduj bezpieczne miejsca do oglądania i zarabiaj na bibliotece filmów. Możesz dodać do swojego filmu narzędzia i grafikę, takie jak przejścia, logo, dolne tercje itp. Poza tym możesz wstawić do swojego filmu pytania i odpowiedzi oraz ankiety na żywo.

Zaangażuj swoich odbiorców na całym świecie dzięki kontu premium, które kosztuje 75 USD miesięcznie, rozliczane rocznie.

OneStream

Zaplanuj nagrane filmy lub transmituj na żywo jednocześnie na ponad 40 platformach społecznościowych z OneStream. Pomaga zaoszczędzić wysiłek i czas oraz pozwala tworzyć potężne i wywierające wpływ filmy.

Możesz użyć dowolnego narzędzia do przesyłania strumieniowego, takiego jak Zoom, OBS, XSplit, Wirecast i innych, i rozpocząć multistreaming w mediach społecznościowych. Osadzaj transmisje na żywo w swojej witrynie lub w dowolnym miejscu, w którym chcesz łatwo dotrzeć do szerokiej publiczności. Możesz dodawać swoje filmy do kolejek w wybranej przez siebie kolejności i zaplanować ich transmisję na żywo na różnych platformach streamingowych.

Ponadto umożliwiają strumieniowe przesyłanie i konfigurowanie niestandardowego miejsca docelowego RTMP za pomocą klucza strumienia i adresu URL serwera. Co więcej, możesz zaoszczędzić przepustowość Internetu, importując filmy z Dropbox, nagrań Zoom, pCloud, Dysku Google, Frame.io lub OneDrive. Ponadto rozwiąż bariery językowe, dodając napisy do wcześniej nagranych strumieni za pośrednictwem plików SRT.

Możesz korzystać z różnych opcji przesyłania, takich jak przesyłanie nagranego wcześniej pliku na komputer, używanie aparatu do nagrywania lub przechwytywanie ekranu w celu późniejszego przesyłania strumieniowego na żywo. Ponadto oferuje usługę przesyłania strumieniowego w chmurze, dzięki czemu nie trzeba instalować ani konfigurować żadnego oprogramowania.

Co więcej, możesz zarządzać swoim zespołem, aby efektywnie współpracować i strumieniować. OneStream doda również opcję czatu na żywo, dzięki czemu będziesz mógł zarządzać przychodzącymi wiadomościami, odpowiedziami i komentarzami widzów za pomocą jednego ekranu na różnych platformach strumieniowych.

Wybierz darmowy plan lub inny płatny plan już od 10 USD miesięcznie.

Uscreen

Przyspiesz swoją działalność w zakresie przesyłania strumieniowego, koncentrując się na jakości treści wideo i pozostawiając resztę na Uscreen. Możesz organizować swoje filmy w różnych kategoriach, przesyłać je zbiorczo i dodawać niestandardowe filtry. Ponadto w piękny sposób umieść swoje przemyślenia i plany w katalogu filmów na żądanie.

Możesz jednak zaplanować wydarzenia i dodać nakładkę odliczania, aby wzbudzić emocje wśród pracowników lub klientów. Możesz monitorować swoje statystyki, śledząc rodzaj treści, które doceniają Twoi odbiorcy, wraz z ich wydajnością.

Użyj dowolnego z dostępnych szablonów i motywów, aby uruchomić usługę przesyłania strumieniowego w prosty sposób, aby konwertować i olśnić odbiorców, nawet bez znajomości kodowania. Rozwijaj swoją firmę dzięki wbudowanym narzędziom do automatyzacji i marketingu oraz korzystaj z ich funkcji społecznościowych i marketingowych, aby zwiększyć swój zasięg.

Możesz korzystać z wbudowanych raportów analitycznych i sprzedażowych, aby śledzić swoje wyniki i mierzyć sukces. Zapoznaj się z ich bazą wiedzy, aby wyprzedzić konkurencję i skonsultuj się z ich ekspertami, aby zmaksymalizować wykorzystanie ich wbudowanego narzędzia do retencji, które pomoże Ci zbudować zrównoważony, stabilny i skalowalny biznes.

Skonfiguruj wypożyczenia, jednorazowe zakupy lub subskrypcje, aby zapewnić dostęp do transmisji na żywo i VOD. Możesz stworzyć wspaniałe wrażenia dla swoich użytkowników dzięki promocjom i kuponom. Inne narzędzia marketingowe, które otrzymujesz, aby zmaksymalizować swoje zyski, to fajne integracje marketingowe, karty podarunkowe, strony docelowe, automatyzacja poczty e-mail, sprzedaż w górę i w dół i wiele innych.

Rozpocznij swoją działalność strumieniową z Unscreen od 49 USD/miesiąc (0,50 USD/subskrybent/miesiąc), a także dostępna jest bezpłatna wersja próbna.

Nadawca XSplit

Nadawca XSplit to jedno z najlepszych narzędzi do przesyłania strumieniowego i nagrywania do tworzenia treści wideo, wydarzeń, e-sportów i nie tylko. Pomaga zarządzać wszystkim za pomocą interfejsu w grze lub przy użyciu różnych wyświetlaczy w trybie projektora.

Pozwalają również na użycie ich importera OBS, aby pomóc Ci szybko rozpocząć. Następnie dostosuj swoje filmy, po prostu przeciągając, upuszczając i zmieniając rozmiar źródeł multimediów, takich jak filmy, obrazy, strony internetowe i pliki GIF.

Możesz także dodawać rozmowy Skype za pomocą kliknięcia lub ekranu przechwytywania swoich rozmów Zoom, Discord lub Teams. Następnie zacznij przesyłać strumieniowo na najlepsze platformy za pomocą natywnych wtyczek lub niestandardowego protokołu RTMP. Możesz także użyć ich wbudowanych wtyczek czatu lub źródeł przeglądarki, aby dołączyć strony internetowe zaprojektowane do przesyłania strumieniowego alertów.

Co więcej, możesz dodać wiele efektów transmisji i animacji oraz Chroma Key dla kamer internetowych, aby uzyskać lepszą przejrzystość, przechwytywać pliki multimedialne i źródła. Możesz także zredukować niepotrzebne szumy tła i użyć niestandardowych przejść. Za pomocą XSplit możesz wyświetlać scenę (lub scenę aktywną) na inny wyświetlacz lub monitor.

Możesz zapętlić wiele filmów i obrazów, aby pięknie ozdobić ekran BRB, jednocześnie okazując uznanie swoim kibicom i sponsorom. Możesz zastosować maskowanie źródła multimediów lub kamery, dostosować poziomy dźwięku sceny, użyć trybu podziału, aby włączyć widoki programów i podgląd scen w celu przełączania scen, a także pożyczyć potężne zasoby GPU, aby poprawić wrażenia strumieniowe.

XSplit pozwala nagrywać filmy z potężnymi i użytecznymi funkcjami, takimi jak wiele ścieżek audio. Dodatkowo możesz dodać punkty kolejki do bezproblemowej edycji oraz nagrywać i przesyłać strumieniowo wiele scen jednocześnie przy użyciu różnych profili nagrywania.

Oferują dziesiątki rozszerzeń i wtyczek, takich jak źródło powtórki, mikser audio, efekty DSP, tablica, wizualizator gamepada i wiele innych. Na koniec dodaj dostępne makra, środowisko XJS i interfejs API oraz niestandardowe skrypty dzięki dedykowanej społeczności programistów.

vMix

Nagrywaj, produkuj i przesyłaj strumieniowo treści wideo o profesjonalnej jakości przy minimalnych kosztach dzięki vMix. Daje możliwość włączenia do filmów wielu filmów, kamer, audio, wirtualnych zestawów, obrazów, Powerpoint, chroma-key, tytułów i innych.

Następnie możesz z łatwością nagrywać swoje treści i kontynuować transmisję na żywo. Możesz także używać vMix w wydarzeniach wielokamerowych lub nawet jednoosobowej produkcji treści za pomocą prostej kamery internetowej.

Masz pełną elastyczność, aby tworzyć transmisje na żywo i produkcje oraz przełączać się między kilkoma wejściami, takimi jak pliki wideo, DVD, Powerpoint itp. Dodatkowo możesz używać kamer SD, 4K i HD oraz przechwytywać przez urządzenia PCIe, USB, Thunderbolt.

Umożliwiają korzystanie z urządzeń audio, takich jak ASIO, karta dźwiękowa i USB. Dzięki vMix możesz tworzyć tytuły, przejścia, miksować dźwięk, nakładki, efekty wideo na żywo, natychmiastowe odtwarzanie i nie tylko. Nagrywaj swoje treści na dysk za pomocą rekordu ISO (MultiCorder – 4K i Pro) i przesyłaj je strumieniowo na różne platformy multimedialne, takie jak Dacast, Twitch, YouTube itp.

Panopto

Panopto to najłatwiejszy i najprostszy sposób udostępniania i nagrywania filmów. Twórz z łatwością filmy korporacyjne, ponieważ Panopto to bezpieczny i bezpieczny portal do udostępniania i przechowywania wszystkich treści.

Panopto to aplikacja do przesyłania strumieniowego na żywo, która umożliwia transmisję strumieniową na żywo na dużą skalę i jest łatwa w użyciu do edycji i nagrywania profesjonalnych filmów. Wykorzystuje wyszukiwarkę, która pomaga widzom znaleźć dowolny film związany z określonym słowem kluczowym.

Panopto integruje się z systemami LMS, CRM, CMS i innymi systemami informatycznymi, aby umożliwić udostępnianie filmów i playlist w miejscu, do którego ludzie szukają informacji. Panopto CMS integruje się z SSO ID, w tym z procedurami uwierzytelniania Google Apps, Active Directory, SAML, OAuth i LMS dla użytkowników mobilnych i stacjonarnych.

Niezależnie od tego, czy są to firmy, czy uniwersytety, to łatwe i niezawodne rozwiązanie do przesyłania strumieniowego, nagrywania i zarządzania filmami działa w każdym sektorze. Panopto zbudowało swoją platformę dla instruktorów, pracowników, studentów lub tych, którzy chcą podzielić się swoim wcześniejszym doświadczeniem w dowolnym temacie.

Możesz także przesyłać strumieniowo na żywo na urządzeniach mobilnych z natywnymi aplikacjami, a to narzędzie obsługuje wiele formatów wideo, takich jak MP4, WMV, MOV, AVI, 3GP, M4V i wiele innych. Ponadto odtwarzacz HTML5 firmy Panopto optymalizuje wrażenia widzów dzięki minimalnemu buforowaniu i szybkiemu uruchamianiu pomimo szybkości sieci.

Połącz się z jednym z ekspertów i poproś o szybkie demo i pozwól im ustawić bezpłatną wersję próbną, aby jeszcze lepiej korzystać z Panopto.

SproutVideo

SproutVideo to doskonała platforma do transmisji na żywo na żądanie, która może zdziałać cuda dla Twojej firmy. Zapewnia profesjonalną usługę hostingu wideo, która jest bardzo intuicyjna i sprawia, że ​​czujesz się jak superbohater, gdy udostępniasz swoje filmy odbiorcom.

Mają wszystko, czego potrzebujesz, niezależnie od tego, czy udostępniają bezpieczną komunikację wewnętrznie, czy transmitują na żywo premierę produktu. Uzyskaj lepszą kontrolę prywatności, aby bezpiecznie udostępniać swoje filmy dzięki szyfrowaniu AES 128. Stwórz także zoptymalizowany pod kątem urządzeń mobilnych i piękny dom dla każdego filmu.

Możesz śledzić i otrzymywać pełne raporty analityczne dotyczące aktywności widzów, aby ocenić i poprawić wydajność swoich filmów. Dzięki integracji premium będziesz mógł kierować potencjalnych klientów i kierować ruch do swoich profesjonalnych filmów.

Do tworzenia unikalnych filmów za każdym razem otrzymujesz podstawowe funkcje, takie jak:

  • Zmiana kolorów w zależności od marki lub produktu
  • Twórz listy odtwarzania wideo na żądanie
  • Ukrywanie lub pokazywanie elementów sterujących odtwarzacza
  • Domyślne i gotowe ustawienia, aby zaoszczędzić czas
  • Zapętl wideo lub włącz autoodtwarzanie

Umieszczanie filmów jest proste i możesz używać kodów do osadzania, które działają z platformami takimi jak Shopify, Squarespace, WordPress i innymi. SproutVideo obsługuje filmy HD, ultra-HD, 4K i 8K. Ponadto będziesz mieć pełną kontrolę dostępu dzięki ochronie hasłem, ochronie logowania i identyfikatorowi SSO.

Ponadto możesz również kontrolować dostęp do filmów lub transmisji na żywo w witrynie za pomocą ustawień prywatności i korzystać z narzędzi marketingowych w celu zwiększenia ruchu. Na koniec możesz użyć dowolnych dostępnych motywów, które można dostosować, takich jak logo, schematy kolorów, dodawanie CSS, Javascript i inne.

Możesz śledzić zaangażowanie widzów w transmisję na żywo w czasie rzeczywistym, wraz z liczbą odtworzeń, popularnością filmów, lokalizacją i domenami. Aby zapewnić bezpieczniejszą i wydajniejszą transmisję na żywo, SproutVideo używa 2FA, przesyłania zbiorczego, dziennika audytu, folderów organizacyjnych, ustawień wideo itp.

Wybierz dowolne plany cenowe już od 24,99 USD miesięcznie i skorzystaj z 30-dniowego bezpłatnego okresu próbnego.

Dacast

Platforma do transmisji na żywo i hostingu wideo firmy Dacast oferuje wszystkim najwyższej klasy rozwiązania do przesyłania strumieniowego. Ich rozwiązanie wideo o niskim opóźnieniu jest łatwe w użyciu, działa w sieciach CDN najwyższego poziomu i zapewnia dedykowane wsparcie, gdy tylko tego potrzebujesz.

Wyświetlaj swoje kreatywne transmisje na żywo w obszernej, wciągającej galerii i dostosuj swoją stronę docelową, aby zaprezentować swoją markę. Możesz przesyłać strumieniowo na dowolną platformę bez ograniczeń, jednocześnie kontrolując swoje filmy w 100%. Możesz także śledzić swoje filmy na żywo i optymalizować je w czasie rzeczywistym w celu poprawy.

Możesz także dołączyć odliczanie na żywo, aby wzbudzić emocje i upewnić się, że widzowie nigdy nie przegapią Twojego wydarzenia. Zarabianie na wydarzeniach wideo na żywo nie jest już trudne, ponieważ oferują one wbudowaną zaporę lub możesz użyć ukierunkowanych reklam, aby zacząć generować atrakcyjne przychody.

Dodatkowo możesz skorzystać z modelu subskrypcji lub pay-per-view, a nawet obu i otrzymywać płatności za pośrednictwem PayPal lub kart kredytowych. Solidny system CMS do strumieniowego przesyłania wideo umożliwia przesyłanie, organizowanie, transkodowanie, zarabianie, udostępnianie i analizowanie filmów. Jest wyposażony w wstępnie ustawione funkcje z interfejsem API wideo do nadawania filmów.

Platforma Dacast zapewnia adaptacyjny i solidny odtwarzacz multimedialny, a ich odtwarzacz wideo HTML5 wykorzystuje technologię THEOPlayer, aby pomóc Ci osiągnąć maksymalną elastyczność i kompatybilność.

Możesz nawet dostosować konfigurację przesyłania strumieniowego, ponieważ oferują interfejs API do zarządzania treścią wraz z interfejsem API odtwarzacza i pomagają ulepszyć aplikacje mobilne. Co więcej, Dacast zapewnia wielojęzyczny interfejs, który obsługuje 10 języków i 135 walut.

Plan wejścia Dacast to 39 USD miesięcznie.

Streamlabs

Uniwersalna platforma do transmisji na żywo firmy Streamlabs pozwala płynnie działać i zwiększać liczbę odbiorców i wartość biznesową. Jest to platforma typu open source.

Streamlabs ma prawie wszystko, czego potrzebujesz, aby transmitować na żywo na Facebooku, YouTube, Twitchu i nie tylko w kilka sekund dzięki bogatemu w funkcje, ale prostemu oprogramowaniu. Możesz bezpłatnie przesyłać strumieniowo setki motywów i nakładek za pomocą Prime i wyglądać profesjonalnie podczas przesyłania strumieniowego.

Rozpoznawaj lepiej wszystkich swoich zwolenników podczas transmisji na żywo, korzystając z w pełni konfigurowalnych alertów. Zapewniają ponad 45 aplikacji, które usprawnią transmisję na żywo, oferując lepszą kontrolę, wciągające analizy, automatyzację i unikalne sposoby nawiązywania kontaktu z odbiorcami.

Wniosek

Gdy świat jest zablokowany, transmisje na żywo mogą być najlepszym sposobem na pokazanie swoich umiejętności lub prowadzenie firmy, utrzymując kontakt z klientami i grupą docelową.

Dlatego skorzystaj z narzędzi do transmisji na żywo, o których mowa powyżej, i wejdź na żywo na różnych platformach, aby przenieść swoją firmę na wyższy poziom dzięki imponującym i przydatnym funkcjom.