Trzy sposoby na ulepszenie swojego Smarthome

Początkowy urok urządzeń smarthome może być intrygujący. Co więcej, te produkty mogą zrobić o wiele więcej, niż mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Kiedy większość ludzi myśli o tym, jak kontrolujesz urządzenia smarthome i co możesz z nimi zrobić, najprawdopodobniej wyobrażają sobie możliwość kontrolowania rzeczy za pomocą smartfonów lub używania głosu za pomocą Alexy lub Asystenta Google.

Wszystko to jest prawdą i na pewno jest podstawą kontrolowania urządzeń smarthome, ale jest też dużo więcej, które możesz zrobić z tymi rzeczami. Przyjrzyjmy się kilku fajnym sposobom, dzięki którym możesz poprawić swoje wrażenia ze smarthome.

Urządzenia automatyzujące

procedury włączania i wyłączania światła werandy o określonych porach dnia

Używanie telefonu do kontrolowania takich rzeczy jak termostat i światła jest całkiem fajne, zwłaszcza gdy możesz to zrobić, gdy jesteś poza domem. Ale prawdziwe supermocarstwo wcale nie musi ich kontrolować ręcznie.

W idealnym smarthome wszystko jest zautomatyzowane – urządzenia kontrolują się same na podstawie pewnych parametrów, które ustawiłeś z wyprzedzeniem. Istnieje kilka różnych sposobów automatyzacji wszystkiego, w tym poprzez ruch, planowanie, geofencing lub wyzwalanie przez oddzielną akcję.

Możesz nawet zautomatyzować rzeczy w swoim domu bez wydawania dużych pieniędzy na rzeczywiste urządzenia smarthome – takie rzeczy, jak liczniki czasu w gniazdkach, zdalne przełączniki gniazdek i czujniki ruchu w gniazdach oświetleniowych, są niezwykle przystępne cenowo, ale mogą zapewnić Ci wspaniały wgląd w świat smarthome.

Połącz urządzenia razem

Urządzenia połączone ze sobą w aplikacji stringify

Kolejną świetną cechą urządzeń smarthome jest to, że zwykle można je połączyć, aby wiele rzeczy działo się jednocześnie.

Na przykład, zamiast ręcznie sterować światłami, termostatem i innymi urządzeniami indywidualnie, możesz zainicjować jedno polecenie i sprawić, by wszystko działo się na raz. Na przykład możesz ustawić jedną procedurę, która konfiguruje wszystko tak, jak chcesz, gdy wychodzisz z domu lub idziesz spać na noc.

Niektóre urządzenia natywnie obsługują integrację z innymi produktami, ale możesz skorzystać z usługi takiej jak IFTTT lub Stringify jeśli chcesz jeszcze większej elastyczności. Dzięki tym usługom możesz łączyć ze sobą urządzenia smarthome, których normalnie nie byłbyś w stanie połączyć, i sprawić, by pracowały razem, aby robić pewne rzeczy za pomocą jednego polecenia, np. gdy kamera Wi-Fi wykryje ruch.

Użyj poleceń Jeśli / Kiedy

Przepis IFTTT, który wyłącza termostat w oparciu o temperaturę zewnętrzną

Jest to podobne do poprzedniej sekcji; ale nie musi koniecznie polegać na samych urządzeniach. Niektóre urządzenia smarthome pozwalają kontrolować je za pomocą różnych wskaźników, takich jak pora dnia, temperatura na zewnątrz, temperatura ustawiona na termostacie i tak dalej.

Na przykład dzięki IFTTT inteligentny termostat może automatycznie wyłączać się, gdy temperatura zewnętrzna osiągnie określony punkt. Więc jeśli masz włączoną klimatyzację, ale na zewnątrz jest 65 stopni (co jest zdecydowanie wystarczająco chłodne bez klimatyzacji), możesz wyłączyć termostat, a nawet wysłać Ci powiadomienie z informacją o otwarciu okien.

Podobnie można ustawić automatyczne włączanie i wyłączanie światła na ganku w zależności od zachodu i wschodu słońca. Nie każde urządzenie smarthome może to zrobić, ale przynajmniej dzięki Wink uzyska Twoją lokalizację i określi, kiedy słońce zachodzi i wschodzi w Twojej okolicy. Stamtąd odpowiednio włącza i wyłącza inteligentną żarówkę w lampie na werandzie.

Ostatecznie istnieje o wiele więcej sposobów kontrolowania urządzeń smarthome, niż mogłoby się wydawać – nie są to tylko urządzenia, które możesz kontrolować za pomocą telefonu, ale raczej sterować nimi na wiele różnych sposobów. Heck, czasami nie musisz w ogóle kontrolować. Po prostu ustaw kilka parametrów i pozwól mu zautomatyzować wszystko za Ciebie, a tak naprawdę technologia smarthome świeci na pierwszym miejscu.