Twórz filmy z YouTube za pomocą potężnego oprogramowania do nagrywania i edycji ekranu – Camtasia

Nagrywanie ekranu, edycja wideo i produkcja wideo na YouTube to tylko spacer po parku, gdy używasz Camtasia!

Filmy wideo to najbardziej poszukiwane, zyskujące popularność i najczęściej używane treści w internecie. Niezależnie od tego, czy chodzi o poradniki technologiczne, kursy online, seminaria internetowe, spotkania zawodowe i robienie notatek, filmy wideo idą pełną parą.

Możesz łatwo przekształcić zdjęcia i teksty na ekranie komputera w filmy i publikować je wraz z blogami lub artykułami, aby zwiększyć zaangażowanie użytkowników. Jeśli uważasz, że Twoje umiejętności techniczne są niewystarczające, aby to osiągnąć, przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się, jak to zrobić Rejestrator ekranu Camtasia a oprogramowanie Video Editor może Cię wzmocnić.

Dlaczego musisz tworzyć wysokiej jakości filmy z YouTube?

Jakość Twojego filmu w YouTube przemawia za marką Twojego kanału YouTube. Ludzie mogą zaufać Twoim treściom i wykorzystać je, gdy zobaczą oryginalne treści wideo wraz z profesjonalną edycją.

Być może widziałeś animacje, pokazy slajdów, adnotacje, hiperłącza i efekty obrazu w obrazie w wielu filmach na YouTube. Twórcy treści premium zazwyczaj produkują takie filmy. Nadszedł czas, abyś zastosował te umiejętności w swoim filmie i przyciągnął uwagę odbiorców docelowych.

Wysokiej jakości filmy z YouTube oferują również doskonałą jakość dźwięku. Dlatego Twoje treści przyniosą więcej wyświetleń, komentarzy i polubień. Jest to dobre dla Twoich celów związanych z przychodami z reklam w YouTube.

Zaawansowana jakość i edycja wideo pozwalają również zwiększyć możliwości marketingu afiliacyjnego. Umieszczasz interaktywne linki do promowanych produktów i usług w filmie YouTube.

Dlatego, gdy wchodzisz w interakcję z odbiorcami w filmie i wyjaśniasz użyteczność tych promowanych towarów/usług, użytkownicy mogą bezpośrednio kliknąć łącze w filmie i przejść do rynku, na którym dostępne są produkty. Ta praktyka zwiększa współczynniki konwersji w marketingu afiliacyjnym.

Jak potężne oprogramowanie pomaga się wyróżnić?

Potrzebujesz solidnego oprogramowania do nagrywania ekranu i edycji wideo, aby wykonywać różne sztuczki na YouTube, Facebooku lub filmach z artykułami. Widzowie wolą filmy z efektami niż zwykłe filmy. Ponadto czytelnicy lubią czytać artykuły, które są również wyposażone w objaśnienie wideo, aby łatwo przetrawić temat, o którym piszesz.

Jednym z takich programów jest Camtasia. Takie aplikacje pomagają wyróżnić się na dowolnych platformach społecznościowych, takich jak Facebook, TikTok, Instagram i YouTube, oferując:

#1. Oprogramowanie do edycji wideo oferuje profesjonalne zasoby efektów wideo. Możesz je dostosować za pomocą kilku kliknięć i nadać swoim filmom profesjonalny wygląd.

#2. Możesz nagrywać prawie wszystko na swoim komputerze za pomocą edytorów wideo, które oferują również funkcje nagrywania ekranu. Dzięki temu kursy online, filmy szkoleniowe, notatki ze spotkań i seminaria internetowe stają się łatwe.

#3. Modne są interaktywne przyciski z wezwaniem do działania. Możesz dodać je do swoich filmów na YouTube i zwiększyć konwersje za pomocą solidnego edytora wideo, takiego jak Camtasia.

#4. Przekształć nieruchome obrazy lub zrzuty ekranu w filmy instruktażowe z komentarzem. W tym celu aplikacje takie jak Camtasia zawierają przejścia, nagrywanie dźwięku, podpisy kodowane i animacje.

#5. Takie aplikacje pozwalają usunąć tło i zastąpić je profesjonalnymi materiałami wideo, aby dodać dodatkowy efekt wow do Twoich filmów marketingowych.

Przede wszystkim profesjonalne oprogramowanie do edycji wideo i nagrywania ekranu pozwala szybciej udostępniać filmy publicznie. Wystarczy raz zainwestować w aplikację i zaoszczędzić pieniądze na outsourcingu zadań lub wynajęciu profesjonalnego montażysty wideo.

Co to jest kamtazja?

Camtasia to oprogramowanie do edycji wideo z funkcjami nagrywania ekranu i przechwytywania z kamery internetowej. Firma TechSmith Corporation opracowała to oprogramowanie typu „dwa w jednym”, szczególnie dla twórców treści.

Oprogramowanie nie wymaga od użytkownika intensywnej nauki i szkoleń. Interfejs użytkownika (UI) jest łatwy do zrozumienia i zastosowania podczas pracy nad projektem produkcji wideo.

Ponadto aplikacja zawiera gotowe szablony do edycji wideo, profesjonalne efekty i animacje. Możesz po prostu przeciągnąć i upuścić zaawansowane zasoby na swój film, aby wyglądał wyjątkowo.

Oprogramowanie doskonale nadaje się do następujących zadań:

#1. Przechwytuj treści z kamery internetowej, monitora komputera, ekranu mobilnego z systemem Android (wymagana aplikacja Microsoft Your Phone), dźwięku systemowego i zewnętrznego mikrofonu do produkcji wideo.

#2. Wypoleruj swój film za pomocą efektów i edytuj go, aby usunąć niechciane części.

#3. Błyskawicznie zmieniaj rozmiar i zapisuj wyjściowe wideo w kompatybilnych formatach dla YouTube, Facebook, Instagram i wielu innych.

Teraz możesz zapytać, jakie treści możesz tworzyć za pomocą tego narzędzia. Świetne pytania! Oto, co możesz na nim zrobić:

 • Nagrane webinaria
 • Filmy instruktażowe dotyczące technologii
 • Filmy wyjaśniające
 • Filmy na youtube
 • Filmy na Facebooku
 • Filmy na Instagramie
 • Filmy demonstracyjne oprogramowania i produktów
 • Nagrywanie prezentacji pokazów slajdów
 • Nagrywanie spotkań zawodowych
 • Dodawanie transkrypcji do spotkania

Oto kilka popularnych zadań, które twórcy treści wykonują regularnie. Dzięki Camtasia możliwości są nieograniczone. Możesz przejrzeć jego bibliotekę zasobów i przeprowadzić burzę mózgów na swoje filmy marketingowe, aby przyciągnąć uwagę mas.

Jak zdobyć Camtasia

Możesz pobrać próbna kopia Camtasia na 30-dniowy okres próbny. Filmy, które wyprodukujesz w tym okresie, będą miały znak wodny Camtasia. Nie możesz używać tych filmów z okresu próbnego do celów komercyjnych, szkoleniowych i porównawczych.

Jeśli podoba Ci się to, co widzisz, możesz uzyskać licencję premium od Camtasia. Licencje są dostępne dla każdego użytkownika. Istnieją jednak różne ceny hurtowych zakupów licencji, jeśli pochodzisz z firmy, instytucji edukacyjnej, rządu lub organizacji non-profit. Sprawdź to cennik Strona szczegółowego podziału.

Przy zakupie licencji TechSmith gwarantuje bezpłatną dostawę aktualizacji na kolejny rok.

System operacyjny i inne wymagania

Aplikację można uruchomić na urządzeniach z systemem Microsoft Windows 10 (64-bit) 1909 lub nowszymi. Camtasia jest również zgodna z komputerami z systemem macOS 10.15 lub nowszym.

Ponieważ będziesz wykonywać zadania wymagające dużej mocy obliczeniowej i pamięci wideo, rozważ użycie procesorów Intel 6. generacji lub nowszych dla systemu Windows wraz z 8 GB lub więcej pamięci RAM.

W przypadku Macbooków najlepszą wydajność i szybkość produkcyjną zapewniają chipy Apple M1, M1 Pro i M1 Pro Max.

W przeciwieństwie do innych aplikacji do edycji wideo lub obrazów, nie musisz szukać funkcji w różnych przestrzeniach. Wszystkie funkcje Camtasia są dostępne na pasku narzędzi, pod ikoną nagrywania w lewym górnym rogu.

Na pasku narzędzi znajdziesz wszystkie funkcje edycji wideo i przechwytywania ekranu, takie jak:

 • Media to miejsce na filmy, audio, obrazy, PPT itp.
 • Ulubione to miejsce, w którym często używane są efekty i adnotacje.
 • Biblioteka zawiera logotypy, animacje, szablony itp.
 • Adnotacje umożliwiają dodawanie do zawartości kształtów, tekstu, grafiki lub efektów mozaiki.
 • Zachowania pozwalają dodawać animacje tła do filmów i tekstów.
 • Przejścia do naturalnego mieszania wielu wycinków.
 • Narracja głosowa umożliwia nagrywanie głosu przez mikrofon.
 • Animacje pomagają dostosować efekty tłumaczenia, powiększania, pochylania lub obracania.
 • Efekty kursora umożliwiają podkreślenie wskaźnika myszy za pomocą grafiki 3D lub 2D.
 • Efekty wizualne służą do obramowań wideo, zmiany kolorów i modyfikacji szybkości klatek (FPS).
 • Podpisy służą do dodawania napisów do artykułów lub filmów na blogu.
 • Interaktywność pomaga dodawać quizy, ankiety, ankiety i hiperłącza do treści.
 • Efekty dźwiękowe oferują funkcje pojawiania się, ściemniania i redukcji szumów

Funkcje Premium produkcji wideo Camtasia

Filmy zastępcze

Filmy proxy przyspieszają edycję wideo 8K, 4K, 2K lub HF na urządzeniach o minimalnej konfiguracji.

Po zastosowaniu polecenia Utwórz wideo proxy Camtasia renderuje wideo do zawartości niskiej jakości w celu szybszej edycji. Camtasia przywraca rozdzielczość do pierwotnego stanu po zapisaniu ostatecznej zawartości.

Biblioteka zasobów Camtasia

Najnowsza wersja zawiera więcej zasobów niż poprzednia. Na przykład biblioteka Camtasia 2022 zawiera ponad 1000 zasobów do produkcji wideo, czyli więcej niż jej poprzedniczka Camtasia 2021.

Znajdziesz darmowe i fajne animacje, liczniki czasu, ścieżki audio, wskaźniki, przyciski objaśnień, zestawy kanałów i wiele innych.

Automatyczna wymiana kursora

Jeśli tworzysz filmy na ekranie 1920 x 1080 pikseli, ale renderujesz ostateczną zawartość do filmów 4K, kursory mogą być rozmyte. Camtasia rozwiązuje ten problem, zastępując kursor podobnym kursorem wektorowym o nieokreślonej rozdzielczości.

Strona główna Camtasia

Najnowsza Camtasia jest wyposażona w nowy, lśniący Camtasia Home, ekran, który działa jak pulpit nawigacyjny twórców treści. Nowy interfejs zawiera trzy przyciski inicjacji: Rozpocznij, Dowiedz się i Zasoby.

Możesz użyć przycisków Nauka i Zasoby, jeśli chcesz uzyskać dostęp do pomocy, wsparcia i treści szkoleniowych. Możesz też rozpocząć nagrywanie ekranu lub edycję wideo za pomocą przycisku Rozpocznij.

Okno główne pokazuje również zgrabną pieczęć użytkownika w lewym dolnym rogu ekranu. Zobaczysz tam nazwę użytkownika, wersję aplikacji i typ licencji.

Camtasia i Audiate Sync

Jeśli potrzebujesz edycji dźwięku na poziomie studyjnym, możesz użyć Audiate firmy TechSmith. Korzystając z integracji Audiate i Camtasia, możesz jednym kliknięciem wysyłać ścieżki audio do Audiate. Następnie możesz usunąć błędy i podnieść jakość dźwięku w Audiate. Później możesz bezproblemowo przenieść dźwięk z powrotem do trwającego projektu Camtasia.

Edycja ścieżki kursora

Pracujesz nad filmami instruktażowymi, demonstracjami oprogramowania lub prezentacjami biznesowymi i potrzebujesz ścieżek kursora? Dodaj to łatwo za pomocą narzędzia do edycji ścieżki kursora Camtasia. Wykorzystuje metodę TREC do dodawania ścieżek kursora do nagranych ekranów.

Pozwala również dodać efekt uwydatniania do przycisków wezwania do działania lub linków do zakupów, gdy najedziesz kursorem na te efekty.

Efekty wizualne

Camtasia zawiera ponad 10 efektów wideo, takich jak szybkość klipu, cień, interaktywny hotspot, rozmycie ruchu itp. Jednak wersja 2022 ma następujące dodatkowe efekty:

 • 30 przyspieszonych przejść GPU
 • Efekt trybu mieszania i podgląd najechania
 • Mieszaj zakres z zaawansowanymi ustawieniami
 • Efekty Spotlight w systemie Windows
 • Obrysuj efekt krawędzi w systemie Windows

Płótno Camtasia

Camtasia Canvas to edytor, w którym dzieje się cała magia. Najnowsze funkcje to:

 • Silnik interakcji Canvas do użytku na wielu platformach.
 • Asystent wyrównywania pomaga w wyrównywaniu multimediów za pomocą interakcji z obwiedniami.
 • Zmodyfikuj punkty zakotwiczenia dowolnych mediów.
 • Przyciąganie do punktu zakotwiczenia w celu automatycznego wyrównania nośnika

Kanwa obsługuje również różne wymiary treści dla różnych serwisów społecznościowych. Na przykład możesz utworzyć następujące rozmiary wideo:

 • 1080p HD
 • 4K UHD
 • 720p HD
 • 820×462 film w okładce Facebooka
 • 640 × 640 wideo na Instagramie

Eksportowanie filmów jest również łatwe dzięki Camtasia Canvas. Możesz teraz automatycznie eksportować filmy na następujące platformy:

 • dysk Google
 • Youtube
 • Vimeo
 • Wiedza
 • Screencast.com
 • Recenzja wideo TechSmith

Uwydatnienie dźwięku/unikanie

YouTube lub inne filmy marketingowe mogą zawierać wyniki w tle i komentarze głosowe. Występuje również często w nagranych rozgrywkach. Jeśli chcesz wyciszyć muzykę, gdy mówisz coś ważnego, możesz to zrobić za pomocą kilku kliknięć. Wystarczy zastosować polecenie Podkreślenie dźwięku z Efekty dźwiękowe, aby poinformować aplikację, która sekwencja dźwiękowa ma być wyciszona.

Maty medialne

Korzystając z tej funkcji, możesz dodawać teksty do tła wideo lub wyświetlać wideo za pomocą tekstu. Pozwala także na przezroczyste teksty w filmie. Media Mats umożliwia zastosowanie maskowania zawartości jednym kliknięciem. Sugeruje też twórcom treści, jakie dodatkowe efekty uatrakcyjnią treść.

Tabela przeglądowa lub LUT

Efekty LUT umożliwiają natychmiastowe pokolorowanie filmów. Przeciągnij i upuść efekt z sekcji Efekty wideo i zmień Intensywność, aby uzyskać różne odcienie kolorów. Mogą istnieć nieograniczone możliwości odcieni kolorów, takich jak Faded, Pragmatic, Horror, Night Time, Yellow i wiele innych.

Nagrywaj kamerę i ekran

Pasek narzędzi Record zawiera następujące opcje:

 • Wybór rozdzielczości ekranu do nagrywania
 • Wybór regionu ekranu do nagrywania
 • Wybór kamer internetowych
 • Wybór wejść mikrofonowych
 • Aktywacja lub dezaktywacja wejść audio systemu

Co więcej, może synchronizować się z kartami przechwytywania aparatu i wirtualnymi kamerami w celu nagrywania treści.

Szablony Camtasia

Szablony Camtasia to gotowe do użycia zasoby do produkcji wideo dla filmów, takich jak instrukcje, prezentacje, szkolenia itp. Wybierz jeden z Menedżera szablonów i dodaj zawartość tekstową, aby uzyskać oszałamiający film szkoleniowy.

Ostatnie słowa

Bardzo niewiele aplikacji oferuje wygodną edycję wideo i nagrywanie ekranu w jednym pakiecie. Camtasia to wiodąca nazwa, której ufają wysokowartościowi YouTuberzy i osoby mające wpływ na media społecznościowe, gdy muszą tworzyć wysoce kreatywne i profesjonalne treści dla swoich odbiorców.

Znasz już tajny przepis i wszystko, co musisz zrobić, to po prostu zacząć używać Camtasia na YouTube lub innych filmach. Poświęcisz mniej czasu i wysiłku na tworzenie wysokiej jakości filmów, a więcej na kreatywną burzę mózgów. I oczywiście zaoszczędzisz dużo na produkcji wideo. Co więcej, powinieneś również zauważyć gwałtowny wzrost przychodów.