Twórz grupy czatów na Facebooku i przesyłaj wiadomości na swoim iPhonie

Facebook to sieć społecznościowa, wszechogarniająca dziura, przyczyna wielu dramatów i prawdopodobnie doskonałe narzędzie pomagające w podejmowaniu złych decyzji dotyczących związku, gdy jesteś pijany. Jest to również jeden z najlepszych sposobów na pozostawanie w kontakcie z tym, co dzieje się w życiu przyjaciół i członków rodziny. Pomimo negatywnego nastawienia, które niektórzy by z nim kojarzyli, Facebook jest świetnym narzędziem komunikacji, ponieważ wszyscy są na Facebooku, wszyscy. Jedną z bardzo popularnych funkcji Facebooka jest czat, a jego popularność polega na tym, że Facebook ma dedykowaną aplikację Messenger na smartfony. Facebook wydał kilka dni temu nową wersję swojej aplikacji Messenger, która znacznie poprawia komfort czatowania dla użytkowników iPhone’a. Użytkownicy mogą teraz tworzyć grupy i przekazywać wiadomości, a także zdjęcia otrzymane od jednego znajomego do drugiego.

Utwórz grupy czatu

Dotknij nowej karty Grupy, aby wyświetlić grupy. Grupa musi mieć co najmniej trzy osoby; stuknij Rozpocznij nową grupę i wprowadź nazwę grupy. Wybierz znajomych, których chcesz dodać do grupy i wybierz zdjęcie ze swoich zdjęć, zrób je za pomocą aparatu lub wyszukaj obraz online za pomocą wbudowanej przeglądarki (domyślna wyszukiwarka to Bing). Gdy skończysz dodawać znajomych, dotknij Utwórz i gotowe. Wszystkie utworzone przez Ciebie grupy są „przypięte” na karcie grup. Aby zrozumieć różnicę, a nawet użyteczność przypinania grupy, powinniśmy najpierw dowiedzieć się, jaka jest różnica między tymi a innymi grupami. Gdy dodasz znajomych do nowej grupy, będą wiedzieć, że ich do niej dodałeś.

Dodaj znajomych

Zawsze możesz zobaczyć grupy czatu, które utworzyłeś na komputerze w aplikacji, a także możesz rozmawiać z grupą. Te pozornie nowe grupy są mniej więcej takie same, jak te grupy funkcjonalne. Różnica polega na tym, że te grupy są jak „szybkie wybieranie” dla czatu grupowego ze znajomymi, z którymi często rozmawiasz za pomocą aplikacji. Przypięcie ich oznacza, że ​​zobaczysz je na karcie grup i będziesz mógł szybko rozpocząć rozmowę. Pozostałe grupy pozostają w zakładce „Ostatnie”, nie mają nazwy (chyba że podasz ją później) i prawdopodobnie będziesz musiał je wyszukać, aby kontynuować rozmowę z tą grupą. Na szczęście możesz nazwać te grupy i przypiąć je, po prostu dotykając „Przypnij” na karcie Grupy i wybierając grupę z istniejących rozmów grupowych.

grupa pinów

Przekazywanie wiadomości i zdjęć

Nowa funkcja przekazywania jest prosta w użyciu; dotknij i przytrzymaj wiadomość lub obraz, który chcesz przekazać, a w opcjach wiadomości zobaczysz „Przekaż dalej”. Stuknięcie Przekaż dalej otwiera listę znajomych (zawierającą grupy) i możesz wybrać, do kogo chcesz przekazać wiadomość lub obraz. Przed przekazaniem wiadomości poprosi o potwierdzenie.

NaprzódConfrim forward

Obie nowe funkcje sprawią, że Messenger będzie lepszą aplikacją do przesyłania wiadomości. Funkcja grupowa powinna zostać dobrze odebrana, ponieważ aplikacja Kontakt na iOS nie pozwala tworzyć grup z tego rodzaju elastycznością, a iMessages nie obsługuje niczego takiego. Przekazywanie prawdopodobnie nie jest wielkim problemem, jeśli chodzi o wiadomości tekstowe na czacie, ale w przypadku zdjęć ponownie okaże się przydatne. Zaskakuje mnie to, że aplikacja nie sugeruje również grup na podstawie utworzonych przez Ciebie list.

x