Twórz kopie zapasowe i przywracaj dane Androida za pomocą CoolMuster (recenzja)

System operacyjny Android działa na różnych urządzeniach, zarówno na telefonach, jak i tabletach. W dowolnym momencie na różnych urządzeniach będzie działać kilka różnych wersji systemu operacyjnego. Tym bardziej komplikuje to, że nie wszystkie urządzenia mają ten sam Android. Wielu producentów urządzeń np. Samsung zmodyfikuje system operacyjny Android, aby zapewnić użytkownikom swoich urządzeń niestandardowe wrażenia. System operacyjny Android, którego używasz na przykład na urządzeniu Xiaomi, będzie się bardzo różnił od tego, co otrzymujesz na telefonie Samsung, telefonie Pixel lub telefonie Nokia.

Przy tak dużej różnorodności urządzeń i samego systemu operacyjnego trudno jest wykonać kopię zapasową danych na telefonie z Androidem. W przeciwieństwie do iOS, nie ma oficjalnej aplikacji, która umożliwia niezawodne tworzenie kopii zapasowych i przywracanie dowolnego telefonu z Androidem. Kopie zapasowe Google w chmurze są czasochłonne, zwłaszcza jeśli masz wiele aplikacji i zdjęć. Dlatego znajdziesz duży rynek dla aplikacji, które wypełniają tę lukę.

Kopia zapasowa danych Androida

Jeśli chodzi o tworzenie kopii zapasowej telefonu z Androidem, to tylko dane są tworzone. Nie jest tworzona kopia zapasowa samej wersji systemu operacyjnego, żadnych zainstalowanych ROM-ów, a nawet stanu root urządzenia. Oprogramowanie ogólnie dostępne do tworzenia kopii zapasowych telefonu z Androidem tworzy kopie zapasowe aplikacji, zdjęć i filmów. Jest to podstawowe, ponieważ kopie zapasowe zdjęć i filmów można wykonać, podłączając telefon do komputera PC lub Mac i kopiując pliki w bezpieczne miejsce. Aplikacje są zawsze w sklepie Google Play, więc nie ma wiele straconych.

Dobra kopia zapasowa Androida, warta swojej ceny, nie tylko tworzy kopie zapasowe zdjęć, filmów i aplikacji, ale także wiadomości, kontakty i dzienniki połączeń. Co ważniejsze, podczas procesu przywracania przywróci wszystko do poprzedniego stanu. Wszystkie aplikacje zostaną zainstalowane i pogrupowane w foldery, wiadomości będą obecne w aplikacji do przesyłania wiadomości, a kontakty i dziennik połączeń pojawią się w odpowiednich aplikacjach. Nie pozostanie Ci zrzut danych, który musisz ręcznie dodać z powrotem do urządzenia.

CoolMuster: pakiet kopii zapasowej Androida

CoolMuster to doskonały wybór, jeśli chcesz wykonać kopię zapasową naszego telefonu z Androidem. Obejmuje podstawy, a następnie niektóre. Aplikacja może niezawodnie tworzyć kopie zapasowe wszystkich danych na telefonie i odkładać je z powrotem, dzięki czemu przywracanie telefonu jest tak proste, jak kopiowanie wielu plików.

Aplikacja działa w parach; musisz zainstalować jego klienta stacjonarnego na komputerze z systemem Windows lub Mac, a on zainstaluje lub poprosi o zainstalowanie aplikacji towarzyszącej na telefonie z Androidem. Razem te aplikacje będą mogły wykonać kopię zapasową wszystkiego.

Kabel do transmisji danych i połączenie WiFi

CoolMuster może połączyć się z telefonem z Androidem na dwa sposoby. Pierwszą i oczywistą metodą jest użycie kabla do transmisji danych, ale można również połączyć się z telefonem za pośrednictwem Wi-Fi. Zarówno urządzenie, jak i komputer powinny znajdować się w tej samej sieci Wi-Fi i musisz zainstalować aplikację CoolMunster na telefonie z Androidem. Połączenie jest weryfikowane po zeskanowaniu z telefonu kodu QR wyświetlonego na komputerze.

Szybkie tworzenie kopii zapasowych i przywracanie

Kopie zapasowe danych wymagają czasu. To coś więcej niż kopie pliku. Pliki należy skopiować, aby można je było przywrócić dokładnie tak, jak były, a gdy tworzysz kopię zapasową telefonu, masz do dyspozycji wszystkie rodzaje danych. To nie tylko kilka zdjęć i filmów. Same wiadomości mogą stanowić wyzwanie, ponieważ muszą zostać uporządkowane, a kontakty muszą być utrzymywane, aby historia wiadomości nie była bezużyteczna po przywróceniu.

W tym celu CoolMunster nie tylko świetnie wykonuje kopię zapasową wszystkiego, ale także robi to w zaskakująco krótkim czasie. Był w stanie wykonać kopię zapasową ponad 2 GB danych w ciągu 4 minut i był w stanie przywrócić je w tym samym czasie. Jeśli zmieniasz telefon na nowy lub musiałeś zresetować ten, który posiadasz, ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, to odczekać godziny, aż znów zacznie działać.

Przeglądarka plików i narzędzie do zrzutów ekranu

Aplikacja CoolMunster na Androida nie jest funkcją tworzenia kopii zapasowej, ale zapewnia przeglądarkę plików i, w połączeniu z komputerem stacjonarnym, umożliwia wykonywanie zrzutów ekranu telefonu z komputera. Dostęp do tej funkcji można uzyskać z ekranu głównego klienta stacjonarnego. Za każdym razem, gdy zmienia się ekran telefonu, kliknij przycisk odświeżania, a następnie przycisk aparatu, aby zrobić zrzut ekranu.

cennik

CoolMunster nie jest darmowy, a jego wersja próbna jest bardzo prosta. To mówi, jego opcje cenowe nie są złe. Roczna licencja kosztuje 29,95 USD, a dożywotnia licencja kosztuje 39,95 USD. Dostępne są również opcje zakupu licencji zbiorczych.

Jak to działa

Po zainstalowaniu klienta CoolMunster na komputerze i podłączeniu telefonu z Androidem skanuje ono urządzenie w poszukiwaniu danych i wyświetla je na liście. Gdy będziesz gotowy do utworzenia kopii zapasowej danych, przejdź do karty „Super Toolkit” i wybierz opcję kopii zapasowej.

Aplikacja pozwala wybrać, co zostanie zapisane, i możesz wykluczyć wszystko, czego nie chcesz zachować.

Aby przywrócić dane, musisz podłączyć telefon i na karcie Super Toolkit wybierz opcję Przywróć.

Wniosek

CoolMunster to dość prosta aplikacja; jest łatwy w użyciu i niezawodny. W przypadku urządzenia z Androidem jest to więcej niż wystarczające do zapewnienia bezpieczeństwa danych i niezawodnego ich przywrócenia.