Tworzenie kopii zapasowych i przywracanie danych Androida za pomocą Coolmuster (recenzja)

Udostępnij teraz w social media:

System operacyjny Android działa na różnych urządzeniach, zarówno telefonach, jak i tabletach. W dowolnym momencie na niezliczonych urządzeniach będzie działać kilka różnych wersji systemu operacyjnego. Jeszcze bardziej komplikuje to fakt, że nie wszystkie te urządzenia działają pod tym samym Androidem. Wielu producentów urządzeń, np. Samsung, zmodyfikuje system operacyjny Android, aby zapewnić użytkownikom ich urządzeń niestandardowe wrażenia. System operacyjny Android, z którego korzystasz, na przykład na urządzeniu Xiaomi, będzie bardzo różny od tego, co dostajesz na telefonie Samsung, telefonie Pixel lub telefonie Nokia.

Przy tak dużej różnorodności urządzeń i samego systemu operacyjnego trudno jest wykonać kopię zapasową danych na telefonie z Androidem. W przeciwieństwie do iOS, nie ma oficjalnej aplikacji, która umożliwia niezawodne tworzenie kopii zapasowych i przywracanie dowolnego telefonu z Androidem. Kopie zapasowe Google w chmurze są czasochłonne, zwłaszcza jeśli masz wiele aplikacji i zdjęć. Dlatego przekonasz się, że istnieje duży rynek aplikacji, które wypełniają tę lukę.

Kopia zapasowa danych Androida

Jeśli chodzi o tworzenie kopii zapasowych telefonu z Androidem, to tylko dane są kopiowane. Sama wersja systemu operacyjnego, wszelkie zainstalowane ROM-y, a nawet stan root urządzenia nie są archiwizowane. Oprogramowanie, które jest ogólnie dostępne do tworzenia kopii zapasowych telefonu z Androidem, będzie tworzyć kopie zapasowe aplikacji, zdjęć i filmów. Jest to podstawa, ponieważ kopie zapasowe zdjęć i filmów można utworzyć, podłączając telefon do komputera PC lub Mac i kopiując pliki w bezpieczne miejsce. Aplikacje są zawsze w sklepie Google Play, więc niewiele stracisz.

  Jak włączyć okienko podglądu w Eksploratorze plików w systemie Windows 10

Dobra kopia zapasowa Androida, warta swojej ceny, będzie nie tylko tworzyć kopie zapasowe zdjęć, filmów i aplikacji, ale także wiadomości, kontaktów i dzienników połączeń. Co ważniejsze, podczas procesu renowacji wszystko wróci do poprzedniego stanu. Twoje aplikacje zostaną zainstalowane i pogrupowane w folderach, Twoje wiadomości będą obecne w aplikacji do obsługi wiadomości, a Twoje kontakty i dziennik połączeń pojawią się w odpowiednich aplikacjach. Nie pozostanie Ci zrzut danych, który musisz ręcznie dodać z powrotem do urządzenia.

Coolmuster: pakiet kopii zapasowych systemu Android

Coolmuster to doskonały wybór, jeśli chcesz wykonać kopię zapasową naszego telefonu z Androidem. Obejmuje podstawy, a następnie niektóre. Aplikacja może niezawodnie tworzyć kopie zapasowe wszystkich danych z telefonu i przywracać je, dzięki czemu przywrócenie telefonu jest tak łatwe, jak skopiowanie kilku plików.

Aplikacja działa w parach; musisz zainstalować jego klienta stacjonarnego na komputerze z systemem Windows lub Mac, a on zainstaluje lub poprosi o zainstalowanie aplikacji towarzyszącej na telefonie z Androidem. Razem te aplikacje będą w stanie wykonać kopię zapasową wszystkiego.

Kabel do transmisji danych i połączenie WiFi

Coolmuster może połączyć się z telefonem z Androidem na jeden z dwóch sposobów. Pierwszą i oczywistą metodą jest użycie kabla do transmisji danych, ale można go również połączyć z telefonem przez Wi-Fi. Zarówno urządzenie, jak i komputer powinny znajdować się w tej samej sieci Wi-Fi, a na telefonie z systemem Android należy zainstalować aplikację Coolmuster. Połączenie jest weryfikowane podczas skanowania kodu QR wyświetlanego na komputerze z telefonu.

  Jak wybrać aplikację listy zakupów w aplikacji Google Home

Szybkie tworzenie kopii zapasowych i przywracanie

Kopie zapasowe danych wymagają czasu. To więcej niż tylko kopie pliku. Pliki muszą zostać skopiowane, aby można je było przywrócić dokładnie tak, jak były, a podczas tworzenia kopii zapasowej telefonu masz do skopiowania wszelkiego rodzaju dane. To nie tylko kilka zdjęć i filmów. Same wiadomości mogą być wyzwaniem, ponieważ trzeba je uporządkować, a kontakty należy utrzymywać, aby historia wiadomości nie była bezużyteczna po przywróceniu.

W tym celu Coolmuster nie tylko świetnie wykonuje kopie zapasowe wszystkiego, ale robi to w zaskakująco krótkim czasie. Był w stanie wykonać kopię zapasową ponad 2 GB danych w ciągu 4 minut i był w stanie przywrócić je w tym samym czasie. Jeśli przełączasz się na nowy telefon lub musiałeś zresetować ten, który masz, ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest czekanie godzinami, aż znów zacznie działać.

Przeglądarka plików i narzędzie do zrzutów ekranu

Chociaż nie jest to funkcja tworzenia kopii zapasowych, aplikacja Coolmuster dla systemu Android udostępnia przeglądarkę plików i w połączeniu z towarzyszącym komputerem umożliwia robienie zrzutów ekranu telefonu z komputera. Dostęp do tej funkcji można uzyskać z ekranu głównego klienta stacjonarnego. Za każdym razem, gdy zmieni się ekran telefonu, kliknij przycisk odświeżania, a następnie przycisk aparatu, aby zrobić zrzut ekranu.

  Moje doświadczenie podczas przechodzenia z flagowych telefonów na Nokia X

cennik

Coolmuster nie jest darmowy, a jego wersja próbna jest bardzo prosta. To mówi, jego opcje cenowe nie są złe. Roczna licencja kosztuje 29,95 USD, a dożywotnia kosztuje 39,95 USD. Dostępne są również opcje zakupu licencji zbiorczych.

Jak to działa

Po zainstalowaniu klienta Coolmuster na komputerze i podłączeniu telefonu z systemem Android przeskanuje urządzenie w poszukiwaniu danych i wyświetli je. Kiedy będziesz gotowy do wykonania kopii zapasowej danych, przejdź do zakładki „Super Toolkit” i wybierz opcję tworzenia kopii zapasowej.

Aplikacja pozwala wybrać, co jest zapisane, i możesz wykluczyć wszystko, czego nie chcesz zachować.

Aby przywrócić dane, musisz podłączyć telefon i na karcie Super Toolkit wybrać opcję Przywróć.

Wniosek

Coolmuster to całkiem prosta aplikacja; jest łatwy w użyciu i niezawodny. W przypadku urządzenia z Androidem to więcej niż potrzeba, aby zapewnić bezpieczeństwo danych i niezawodnie je przywrócić.

x