01/18/2022

Ubuntu: usuń historię aplikacji [Guide]

Udostępnij teraz w social media:

Po pewnym czasie korzystania z Ubuntu historia aplikacji narasta, spowalniając system. Na szczęście łatwo jest wyczyścić historię tej aplikacji, aby przyspieszyć działanie systemu. W tym przewodniku pokażemy, jak to zrobić.

Metoda 1 – Bleachbit

Jeśli chcesz usunąć historię aplikacji na Ubuntu, najlepszym sposobem jest Bleachbit. To fantastyczne narzędzie, które może wykonać głębokie skanowanie systemu i usunąć historię aplikacji. Bleachbit jest oprogramowaniem typu open source i działa na wszystkim, od historii aplikacji w przeglądarce po miniatury zdjęć itp.

Instalowanie Bleachbit na Ubuntu

Niestety, aplikacja Bleachbit nie jest domyślną aplikacją Ubuntu i nie jest wstępnie instalowana. Z tego powodu musisz go zainstalować przed próbą użycia go w swoim systemie.

Aby rozpocząć instalację Bleachbit, otwórz Centrum oprogramowania Ubuntu. Aby otworzyć Centrum oprogramowania Ubuntu, naciśnij klawisz Win na klawiaturze, wyszukaj „Oprogramowanie Ubuntu” i otwórz aplikację.

Po otwarciu aplikacji znajdź pole wyszukiwania, wpisz „Bleachbit” i naciśnij klawisz Enter, aby wyświetlić wyniki wyszukiwania. Przejrzyj wyniki wyszukiwania hasła „Bleachbit” i kliknij je myszą.

Sprawdź -   7 podstawowych aplikacji dla systemu Linux, które każdy użytkownik musi zainstalować

Po wybraniu „Bleachbit” poszukaj przycisku „Instaluj” i kliknij go myszą. Zostaniesz poproszony o podanie hasła. Zrób tak. Po wprowadzeniu hasła Bleachbit rozpocznie instalację.

Po zakończeniu kliknij „Uruchom”, aby otworzyć aplikację.

Instalacja terminala

Nie chcesz instalować aplikacji Bleachbit na komputerze z systemem Ubuntu za pomocą Centrum oprogramowania Ubuntu? Spróbuj skonfigurować to za pomocą terminala. Aby rozpocząć, uruchom okno terminala, naciskając Ctrl + Alt + T na klawiaturze.

Po otwarciu okna terminala użyj polecenia apt install, aby zainstalować pakiet „bleachbit” na komputerze.

sudo apt install bleachbit

Po wprowadzeniu powyższego polecenia Ubuntu poprosi o podanie hasła. Wpisz go i naciśnij klawisz Enter, a następnie naciśnij klawisz Y, aby zainstalować oprogramowanie.

Usuń historię aplikacji za pomocą Bleachbit

Aby usunąć historię aplikacji na komputerze z systemem Ubuntu za pomocą Bleachbit, zacznij od uruchomienia aplikacji. Możesz uruchomić aplikację, wyszukując „Bleachbit” w menu aplikacji na pulpicie systemu Linux.

Po uruchomieniu programu Bleachbit postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami krok po kroku.

Krok 1: W Bleachbit spójrz na lewy pasek boczny. Na pasku bocznym poszukaj historii aplikacji, którą chcesz wyczyścić. Na przykład, aby wyczyścić historię aplikacji Discord, zaznacz pole obok „Discord” lub w przeglądarce Firefox zaznacz pole obok „Firefox” itp.

Sprawdź -   Jak łatwo zabić Endermana w Minecrafcie

Krok 2: Po wybraniu wszystkich aplikacji, które chcesz wyczyścić, znajdź przycisk „Podgląd” w lewym górnym rogu aplikacji i kliknij go. Po kliknięciu „Podgląd” Bleachbit obliczy ilość miejsca zaoszczędzonego po usunięciu historii aplikacji.

Krok 3: Znajdź przycisk „Wyczyść” w lewym górnym rogu aplikacji i kliknij go. Wybierając ten przycisk, Bleachbit spróbuje wyczyścić wszystkie pliki historii aplikacji wybrane w kroku 1.

Pamiętaj, że proces czyszczenia może zająć trochę czasu, zwłaszcza jeśli wybrałeś aplikacje z wieloma plikami na komputerze z systemem Linux. Aby uzyskać najlepsze wyniki, bądź cierpliwy, usiądź i poczekaj, aż wszystko się zakończy.

Po zakończeniu procesu czyszczenia Bleachbit pokaże, co zostało usunięte w dzienniku na ekranie. Przeczytaj go, a następnie zamknij aplikację po zakończeniu procesu.

Metoda 2 – Stacer

Innym sposobem na wyczyszczenie historii aplikacji na Ubuntu jest Stacer. Jest to optymalizator systemu i wszechstronne pomocne narzędzie dla systemu Linux, na które przysięga wielu członków społeczności. Ma wbudowaną aplikację do czyszczenia, której użytkownicy mogą używać do czyszczenia historii aplikacji. Oto jak to zrobić.

Instalowanie Stacera na Ubuntu

Przed próbą użycia Stacera do wyczyszczenia historii aplikacji w systemie Ubuntu należy go zainstalować. W przeszłości w newsblog.pl omawialiśmy, jak zainstalować aplikację Stacer. Postępuj zgodnie z tym przewodnikiem, aby dowiedzieć się, jak uruchomić aplikację w systemie Ubuntu.

Sprawdź -   Całkowicie kontroluj dostęp do Internetu aplikacji na Androida

Po zainstalowaniu Stacer na komputerze z systemem Ubuntu przejdź do następnej sekcji przewodnika.

Usuń historię aplikacji za pomocą Stacera

Aby wyczyścić historię aplikacji w systemie Ubuntu za pomocą Stacera, otwórz aplikację, wyszukując ją w menu aplikacji. Po otwarciu aplikacji Stacer postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami krok po kroku.

Krok 1: W aplikacji Stacer spójrz na lewy pasek boczny w aplikacji, aby znaleźć ikonę miotły i kliknij ją. Ikona miotły to obszar Stacer „System Cleaner”.

Krok 2: W obszarze czyszczenia systemu zaznacz pole obok „Pamięci podręczne aplikacji” i „Dzienniki aplikacji”. Wybierając te opcje, mówisz Stacer, że chcesz wyczyścić historię aplikacji w systemie Ubuntu.

Krok 3: Kliknij niebieską ikonę lupy, aby rozpocząć proces czyszczenia w Stacer. Następnie ponownie sprawdź „Dzienniki aplikacji” i „Pamięci podręczne aplikacji”. Następnie naciśnij niebieską ikonę miotły, aby wyczyścić historię aplikacji.

Po zakończeniu procesu czyszczenia zobaczysz zielony tekst informujący, że Twoje pliki zostały wyczyszczone. Po przeczytaniu tekstu zamknij Stacer, ponieważ nie jest już potrzebny.

x