Ukryj i odkryj pasek zadań systemu Windows za pomocą klawisza skrótu

Pasek zadań systemu Windows jest prawdopodobnie jedną z najważniejszych funkcji systemu operacyjnego. Umożliwia nawigację między uruchomionymi aplikacjami, dostęp do menu Start / ekranu startowego, otrzymywanie powiadomień systemowych i / lub sprawdzanie czasu. Ale być może zauważyłeś, że przez większość czasu pasek zadań po prostu siedzi na dole, zajmując więcej miejsca na ekranie, niż to konieczne. Chociaż system Windows umożliwia ustawienie automatycznego ukrywania się, zaznaczając opcję Automatyczne ukrywanie w arkuszu Właściwości paska zadań, pojawia się z powrotem, jeśli przesuniesz kursor myszy na dół ekranu (lub gdziekolwiek umieściłeś pasek zadań). Jeśli chcesz ukryć pasek zadań do czasu, gdy naprawdę go potrzebujesz, Kontrola paska zadań może pomóc, ponieważ umożliwia to za pomocą niestandardowego klawisza skrótu. To naprawdę proste i łatwe w użyciu. Jak to działa? Dowiedzmy Się!

Kontrola paska zadań to darmowa aplikacja. Możesz go pobrać z linku podanego na końcu tej recenzji, rozpakować plik EXE z archiwum ZIP i zacząć go używać. Innym przydatnym elementem jest to, że jest to aplikacja przenośna i nie wymaga żadnej instalacji; po prostu uruchom go (dwukrotnie klikając plik EXE), a zobaczysz, że działa w zasobniku systemowym. Aplikacja zaczyna działać od razu, co oznacza, że ​​nie ma też żadnych dodatkowych ustawień, przy których można by się bawić.

Ikona na pasku zadań, kwadratowy blok w kolorze pomarańczowym i brązowym, wskazuje, że aplikacja działa w tle i można użyć określonego niestandardowego klawisza skrótu, aby przełączyć funkcję ukrywania i odkrywania.

Teraz pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest ustawienie niestandardowego klawisza skrótu, aby przełączać opcję automatycznego ukrywania i pokazywania. Program używa do tego Ctrl + Alt + I, ale aby określić własne, możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy jego ikonę powiadomienia, a następnie Ustawienia w menu kontekstowym. Pojawi się nowe okno, jak pokazano na poniższym zrzucie ekranu. Aby określić niestandardowy klawisz skrótu, kliknij białe pole i naciśnij żądaną kombinację klawisza skrótu na klawiaturze, a następnie kliknij OK, aby zapisać zmiany. Naciśnięcie tego klawisza skrótu natychmiast ukryje pasek zadań, podobnie, ponowne naciśnięcie tej samej kombinacji przywróci ją.

Ustawienia kontroli paska zadań

Podsumowując, kontrola paska zadań jest naprawdę przydatna. To prosty pomysł, ale dobrze zaimplementowany i świetny sposób na natychmiastowe ukrywanie i odkrywanie paska zadań. Aplikacja działa na Windows XP, Windows Vista, Windows 7 i Windows 8.

Pobierz formant paska zadań

x