Ustaw klawiaturę iOS, aby zmieniała kolor w zależności od używanej aplikacji

Udostępnij teraz w social media:

IPhone z jailbreakiem zawsze przewyższa swoje uwięzione odpowiedniki, a przynajmniej w to mocno wierzę. Widzisz, nigdy nie chodzi o piractwo – tak naprawdę nigdy nie było – i ogromną liczbę modyfikacji, które możesz wprowadzić po zrzuceniu ograniczenia narzucone przez Apple sprawiają, że cały proces jest tego wart. Weźmy na przykład AdaptiveKeyboard, który jest niedawno wydanym ulepszeniem jailbreak, które zmienia kolor klawiatury iOS, aby pasował do dominującego koloru w ikonie odpowiedniej aplikacji, zapewniając fajną estetykę pisania na klawiaturze. Zaintrygowany? Zobaczmy, co otrzymasz z tym pakietem zaraz po skoku.

AdaptiveKeyboard_Cydia_Tweak (1)

AdaptiveKeyboard zasadniczo przyjmuje pomysł, że domyślna klawiatura iOS, choć doskonała do pisania na ekranie, jest prosta i prosta, i to prawie wszystko. W przeciwieństwie do głównego konkurenta iPhone’a, Androida, Apple nie pozwala programistom na wiele zmian w odniesieniu do klawiatury, nie mówiąc już o posiadaniu alternatywnej klawiatury, która działa na całym urządzeniu.

  Jak w łatwy sposób tworzyć skróty na pulpicie w systemie Windows 10

Tutaj pojawia się scenariusz jailbreak i widzieliśmy, jak TouchPal na iOS stał się dostępny za pośrednictwem Cydii. Jednak może nie chcesz czegoś zupełnie innego lub wyjątkowego, prawda? Może po prostu chcesz dodać odrobinę koloru do swojej klawiatury i właśnie to robi AdaptiveKeyboard. Ulepszenie sprawdza aplikację, w której używasz klawiatury, i zmienia kolor klawiatury, aby pasował do koloru ikony aplikacji. Sprawdź poniższe zrzuty ekranu, aby lepiej zrozumieć.

AdaptiveKeyboard_Cydia_Tweak (3) AdaptiveKeyboard_Cydia_Tweak (2)

W przypadku, gdy ikona aplikacji zawiera różne kolory, klawiatura przyjmie tę, która jest najbardziej dominująca, więc jak widać na zrzucie ekranu aplikacji Facebook, mimo że „f” na ikonie jest biały, dominującym kolorem jest niebieski i to właśnie zajęła klawiatura.

  Jak uruchomić z USB

AdaptiveKeyboard to pakiet typu wszystko albo nic, więc nie ma żadnych ustawień, które można skonfigurować, ani poprawki nie będą wyświetlane w aplikacji Ustawienia Twojego iPhone’a. W związku z tym mogą wystąpić przypadki, w których estetycznie możesz nie podobać się kolorowi odziedziczonemu przez klawiaturę, ale będziesz musiał z tym żyć. Osobiście nie podobała mi się zielona klawiatura w Wiadomościach, ale nie ma możliwości rezygnacji. Być może jest to coś, czemu deweloper będzie chciał się przyjrzeć.

AdaptiveKeyboard jest dostępny dla iPhone’ów z jailbreakiem za pośrednictwem repozytorium ModMyi w Cydii, więc nie ma żadnych specjalnych źródeł, które musisz dodać, aby znaleźć tę poprawkę. Jest to pakiet komercyjny, którego instalacja będzie kosztować 0,99 USD, co, szczerze mówiąc, jest nieco niepotrzebne w przypadku zwykłej poprawki wizualnej. Z drugiej strony, jeśli lubisz dostosowywanie i nie możesz się doczekać, aby Twoje urządzenie się wyróżniało, hej, to tylko dolar.

  Nowe Horyzonty stały się fenomenem kulturowym

x