01/20/2022

Usuń historię przeglądania związaną z określonym zapytaniem [Chrome]

Udostępnij teraz w social media:

Wszyscy wiemy, jak usunąć naszą historię przeglądania i że jeśli zamierzamy wyszukać coś, co może kogoś zdenerwować, gdy to zobaczy, zawsze jest tryb incognito. Oczywiście nadal istnieją wyszukiwania, które są całkowicie nieszkodliwe, na przykład podczas kupowania prezentów i nie korzystania z trybu incognito lub gdy przypadkowo oglądasz wiele filmów z YouTube w pracy w normalnym trybie przeglądania. Teraz masz dwie możliwości; usuń każdy obciążający link jeden po drugim lub usuń całą historię przeglądania z danego dnia. Żadne z nich nie są naprawdę świetne, ponieważ jedno jest czasochłonne, a drugie jest bardzo ostateczne w swoich efektach. Oto, jak możesz usunąć historię przeglądania w Chrome dla określonej witryny lub wyszukiwać w mniej niż trzydzieści sekund bez konieczności używania jakichkolwiek rozszerzeń lub aplikacji do czyszczenia historii innych firm.

Sprawdź -   Jak nagrać wideo z przeglądarki Chrome

Otwórz Chrome i przejdź do chrome: // history / (Ctrl + h). W pasku wyszukiwania wprowadź słowa kluczowe użyte do wyszukiwania lub witrynę, którą chcesz usunąć z historii przeglądania. Dopóki wyszukiwane słowa występują w adresie URL lub w tytule strony, pojawią się w wynikach wyszukiwania. Na przykład, jeśli wyszukujesz hasło „Zielone jajka i szynka”, w wynikach pojawią się wszystkie odwiedzone linki zawierające te słowa w adresie URL lub w tytule. Jeśli jednak znalazłeś stronę, która zawierała informacje o tej wspaniałej książce, ale ani jej tytuł, ani adres URL nie zawierały tych słów, nie zostanie ona wymieniona. To jedyny martwy punkt tej sztuczki, a poza tym jest niezawodny.

Sprawdź -   Jak blokować pobieranie w Chrome na Windows 10

Wybierz pierwszy wynik i przewiń w dół do ostatniego wyniku. Przytrzymaj klawisz Shift i kliknij ostatni wynik. Przewiń z powrotem na górę i kliknij „Usuń wybrane elementy”. Chrome zapyta Cię, czy naprawdę chcesz usunąć wybrane elementy, a także zasugeruje następnym razem użycie trybu incognito (Chrome wie, co się dzieje).

chrome_history_delete

To dość prosta sztuczka, w rzeczywistości oczywista, ale po prostu trudna do wymyślenia, kiedy faktycznie musimy oczyścić naszą historię. Niestety, Firefox nie pozwala ci tego zrobić. Możesz jednak kliknąć prawym przyciskiem myszy witrynę w historii przeglądarki Firefox i całkowicie ją usunąć. Oznacza to, że Twój ślad z YouTube można łatwo usunąć.

Sprawdź -   Jak zainstalować Homebrew na macOS Catalina

x