Utwórz konto gościa na swoim iPhonie za pomocą trybu gościa

Funkcja Kids Zone w Windows Phone 8 z pewnością pokazała, że ​​na rynku jest miejsce na platformy mobilne, które oferują wiele kont użytkowników, podobnie jak urządzenia stacjonarne. W wielu przypadkach odmowa przekazania komuś smartfona może wydawać się niegrzeczna, ale ciągłe próbowanie i sprawdzanie, co z nim robi, wydaje się jeszcze bardziej niegrzeczne. Jedynym sposobem na uspokojenie umysłu w takich sytuacjach byłoby utworzenie na urządzeniu konta gościa. W przypadku iOS wcześniej opisywaliśmy poprawkę pod nazwą iPrivacy, która pozwala ograniczyć dostęp do aplikacji zainstalowanych na iPhonie. GuestMode to nowa poprawka dla iOS 7, która opiera się na tej samej zasadzie, ale jest znacznie bardziej intuicyjna w użyciu. Nie będziesz zdezorientowany niezliczoną liczbą opcji konfiguracyjnych podczas próby jej skonfigurowania, a całość jest gotowa do działania zaraz po wybraniu aplikacji i funkcji, które uznasz za bezpieczne do oglądania nieznajomych.

GuestMode iOS Enable Uprawnienia GuestMode iOS

GuestMode oferuje wiele sposobów włączenia alternatywnego konta użytkownika. Większość z tych metod opiera się na gestach, dlatego modyfikacja zależy od Aktywatora (instalowanego automatycznie z GuestMode). Niektóre sposoby inicjowania GuestMode obejmują przesuwanie palcem po ekranie wprowadzania kodu dostępu (tak jak na ekranie blokady), dodawanie dedykowanego przycisku do ekranu blokady w celu dostosowania lub przypisanie do niego gestu aktywatora. Aby zabezpieczyć wszystkie końce w odniesieniu do prywatności, ulepszenie pozwala umieścić hasło w trybie gościa, niezależnie od hasła ekranu blokady.

Oprócz ograniczania dostępu do aplikacji, GuestMode może służyć również do określania innych uprawnień. Możliwe jest zablokowanie dostępu do centrum powiadomień, centrum sterowania, przełącznika aplikacji, Siri, kiosku i wyszukiwania Spotlight. Aby być jeszcze dokładniejszym, GuestMode pozwala użytkownikom ograniczyć funkcje, takie jak zabijanie aplikacji, przeglądanie książki adresowej z dialera i skróty Control Center.

Wszystkie te funkcje mają własne przełączniki w menu GuestMode, które jest dodawane do aplikacji Ustawienia. Aby wybrać aplikacje, które powinny pozostać dostępne w trybie gościa, po prostu przejdź do sekcji „Włączone aplikacje”, która zawiera listę aplikacji systemowych i innych firm.

GuestMode iOS Apps GuestMode iOS CC

Tryb gościa nie psuje rozmieszczenia ikon w Springboard. Ulepszenie po prostu powoduje szare ikony i foldery, do których nie można uzyskać dostępu w trybie gościa, a stuknięcie ich nie daje żadnych rezultatów. Aby wyjść z trybu gościa, po prostu zablokuj urządzenie, a następnie odblokuj je w zwykły sposób.

GuestMode jest kompatybilny z iOS 7, kosztuje 0,99 $ i jest dostępny w repozytorium BigBoss w sklepie Cydia.

x