Utwórz kurs i zarabiaj na swojej wiedzy z Thinkific

Jednym z najlepszych sposobów, aby dobrze wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie, jest stworzenie kursu online, aby edukować innych.

Możesz zaprezentować swoją wiedzę w zorganizowanym formacie i mieć szansę na jej zarabianie.

Może to dotyczyć wszystkiego, niezależnie od tego, czy chcesz podzielić się wskazówkami kulinarnymi, doświadczeniami z życia korporacyjnego, równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, treściami technicznymi itp.

Miliony uczniów byłyby zdziwione, gdyby zdecydować się na kurs online zamiast jechać do kampusów/instytucji, aby uzyskać stopnie zawodowe, specjalizacje lub poszerzyć swoją wiedzę. Jest to jedna z największych branż powiązanych z każdą inną branżą.

Czy opłaca się tworzyć kurs online i zarabiać?

Stworzenie kursu, który można udostępnić lub sprzedać odbiorcom, wymaga wysiłku.

Nie tylko jakość treści, które tworzysz, musisz także szukać odpowiedniej platformy, aby dzielić się nią ze światem.

Niektórzy korzystają z platform mediów społecznościowych, a niektórzy nadal wolą używać starych, dobrych biuletynów, aby dotrzeć do użytkowników zainteresowanych kursami online.

Tak więc istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, próbując zarabiać na:

  • Platforma do udostępniania kursu.
  • Znając zapotrzebowanie na Twój kurs.
  • Zaplanuj unikalną strukturę kursu.
  • Wykorzystywanie różnych form treści w kursie, aby rzeczy były interesujące.
  • Promuj swój kurs.
  • Połącz się ze swoimi uczniami.

Gdy zrozumiesz wszystkie powyższe punkty, możesz kontynuować podróż w kierunku udanego kursu online. Technicznie rzecz biorąc, brzmi to jak podstawowe elementy składowe kursu online.

Ale jak ty to robisz?

Możesz ręcznie pracować/badać wszystkie aspekty, które pomogą Ci stworzyć wyjątkowy kurs online – ale to wymaga czasu.

Jeśli wolisz nie marnować dodatkowych wysiłków na podstawy tworzenia online, platformy takie jak Thinkific mogą pomóc.

Jak Thinkific ułatwia tworzenie kursu online?

Thinkific pomaga przezwyciężyć wszystkie wyzwania związane z tworzeniem kursu online. Innymi słowy, działa jak kompleksowe rozwiązanie ułatwiające proces budowania udanego kursu.

Możesz więc skupić się na zaprezentowaniu swojej wiedzy i zaangażowaniu uczniów, zamiast martwić się budowaniem kursu, tworzeniem interaktywnych treści i marketingiem.

Co otrzymujesz dzięki Thinkific

Thinkific zapewnia wszystko, co niezbędne, aby przyspieszyć proces tworzenia niezwykłego kursu. Pozwólcie, że przedstawię kilka kluczowych propozycji Thinkific.

Narzędzia do tworzenia kursów

Thinkific ułatwia tworzenie kursów za pomocą kreatora kursów. Znajdziesz dostępne szablony, które możesz przeciągnąć i upuścić, aby edytować.

Do korzystania z niego nie jest wymagana żadna wiedza techniczna. Możesz użyć filmów, interaktywnych plików i treści innych firm, aby ulepszyć kursy, aby stworzyć wciągające doświadczenie edukacyjne.

Możesz zaplanować swoje kursy, aby działały jak zajęcia na żywo lub oferować je jako kursy nauki we własnym tempie.

Kreator strony internetowej

W 2022 r. iw najbliższej przyszłości (do momentu pojawienia się Web 3.0) każdy potrzebuje strony internetowej do promowania swoich produktów, czy to kursów online, czy czegokolwiek innego.

Otrzymujesz gotowe szablony z możliwością ich dostosowania za pomocą Thinkific. Nie musisz więc zakładać konta w innej usłudze, aby zbudować swoją witrynę; jest właśnie tutaj.

Sprzedaż narzędzi

Aby ułatwić subskrypcje/zakupy swoich kursów, potrzebujesz funkcji e-commerce.

Możesz osobno zdecydować się na platformy e-commerce, aby sprzedawać swój kurs online. Ale musisz zainwestować w to więcej czasu. Dzięki Thinkific możesz już od samego początku sprzedawać i promować swoje produkty do nauki.

Thinkific zapewnia zintegrowany procesor płatności do szybkiej obsługi płatności/zwrotów. Co więcej, możesz zaoferować uczestnikom dodatkowe bezpłatne produkty przy zakupie jednego z Twoich kursów.

Obecnie nie pozwala zarządzać podatkami ani prezentować narzędzi księgowych, ale mówią, że jest to funkcja, która wkrótce pojawi się na ich platformie.

Funkcja społeczności

Nie ma znaczenia, czy kurs jest dobry, jeśli nie angażujesz się w społeczność swoich uczniów.

Uczący się online chcą poznać Twoje spostrzeżenia i osobiste sugestie dotyczące ich drogi do uczenia się od Ciebie. Dzięki dobremu zaangażowaniu społeczności możesz zatrzymać uczniów, którzy kupują nowe kursy, które wystawiasz.

Ponadto pozytywne doświadczenie interakcji skłoni uczniów do polecania kursów swoim znajomym i współpracownikom.

Thinkific umożliwia łączenie się z uczniami poprzez prowadzenie dyskusji, udostępnianie ważnych aktualizacji, pozwalanie im na komentowanie i prowadzenie zajęć na żywo.

Skalowanie produktu

Co się stanie, jeśli Twój kurs online stanie się bardzo popularny wśród uczniów? Dzięki Thinkific masz możliwość korzystania z interfejsów API, dodawania administratorów, którzy pomogą Ci w zarządzaniu, oraz bezproblemowej sprzedaży wielu miejsc na kurs.

Platforma pozwala w razie potrzeby obsłużyć przytłaczającą liczbę uczestników kursu.

Aplikacje analityczne obsługiwane przez Thinkific

Chociaż możesz uzyskać wiele rzeczy, zbieranie danych o swoich uczniach/uczniach jest niezbędne, aby zapewnić im spersonalizowane wrażenia i ocenić wydajność Twojego kursu.

Thinkific ułatwia to, umożliwiając korzystanie z aplikacji analitycznych do zbierania i analizowania danych klientów.

Możesz łączyć aplikacje takie jak:

Każda platforma analityczna zapewnia szereg spostrzeżeń. Aby zebrać wszystkie drobne informacje, możesz wypróbować Mixpanel. A Google Analytics powinno być dobrym punktem wyjścia dla każdego, kto chce korzystać z platform reklamowych i wydawniczych Google.

Plany cenowe dla Thinkific

Jeśli to wszystko brzmi dobrze, możesz rozważyć wypróbowanie Thinkific.

Rozpoczęcie jest bezpłatne i wymaga subskrypcji premium, aby odblokować więcej funkcji i narzędzi, aby zwiększyć swoją podróż w tworzeniu wartościowych kursów.

Bezpłatny plan jest ograniczony do kilku kursów, ale bez limitu liczby studentów. Otrzymasz również dostęp do kreatora kursów.

Podstawowa subskrypcja zaczyna się od 39 USD, gdzie możesz dodać nieograniczoną liczbę kursów, uzyskać konto administratora, niestandardową domenę, funkcję kuponów, interakcję e-mail z indywidualnym studentem i wiele więcej. Jeśli chcesz zapewnić certyfikaty i uzyskać priorytetowe wsparcie, będzie Cię to kosztować więcej.

Przejdź do strony z cenami, aby dowiedzieć się więcej.

Przemyślane wsparcie i społeczność

W przypadku wszystkich płatnych planów Thinkific otrzymujesz wsparcie techniczne i pomoc, dzięki czemu wszystko działa zgodnie z oczekiwaniami.

Jednak Thinkific zapewnia również plan „Plus”, który zapewnia zaawansowane wsparcie, w ramach którego możesz edukować swoich pracowników, optymalizować potencjalnych klientów i uzyskiwać zaawansowane funkcje bezpieczeństwa.

Jeśli jesteś popularnym autorem kursów z zespołem współpracującym z Tobą, zaawansowane opcje pomocy technicznej Thinkific mogą Ci pomóc.

Ponadto Thinkific posiada również grupę na Facebooku, która łączy społeczność twórców. Jest to grupa prywatna, więc będziesz musiał poprosić o dołączenie do niej, zanim zaczniesz wchodzić w interakcje z innymi twórcami za pomocą Thinkific.

Powinno to być świetne miejsce, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak inni twórcy odnoszą sukcesy w korzystaniu z platformy.

Alternatywne platformy do myślenia

Oczywiście istnieje wiele innych platform, takich jak Thinkific, które możesz wypróbować. Niektóre z sugerowanych alternatyw obejmują:

EdisonOS

EdisonOS to całkiem nowa platforma oferująca różne rozwiązania, w tym projektowanie/sprzedaż kursów i tworzenie aplikacji edukacyjnych.

Koncentruje się na dostarczaniu zautomatyzowanych usług w celu ułatwienia operacji biznesowych związanych z Twoją marką EdTech. W przeciwieństwie do Thinkific, nie otrzymujesz żadnego darmowego planu. Możesz więc zdecydować się na bezpłatną wersję próbną i ocenić, czy jej potrzebujesz.

FreshLearn

FreshLearn zapewnia kompleksową platformę do różnych zastosowań. Możesz sprzedawać swoje kursy, produkty cyfrowe, członkostwo w biuletynach i nie tylko.

Zawiera różne narzędzia, które pomagają wzmocnić markę, sprzedawać kupony, angażować się w społeczność i umożliwiać klientom dostęp do rzeczy z aplikacji mobilnej.

Będzie to dobra opcja, jeśli chcesz zbadać różne możliwości z jednej platformy. Rozpoczęcie jest również bezpłatne.

Pojętny

Teachable to platforma podobna do Thinkific (pod względem funkcji), która pomaga sprzedawać kursy online.

Możesz zacząć bezpłatnie lub zdecydować się na plany premium, aby uzyskać z niego więcej. Doświadczenie użytkownika wygląda całkiem odświeżająco dzięki funkcji Teachable; możesz dowiedzieć się więcej.

Zawijanie

Niezależnie od tego, czy jest to Thinkific, czy inna platforma, wszystko ma na celu ułatwienie tworzenia i sprzedaży kursów online.

Musisz ocenić wymagania i możliwości rozwoju, jakie daje każda platforma. A potem zacznij koncentrować się na tym, co najważniejsze – tworzeniu kursu mistrzowskiego, który wszyscy kochają.

x