Utwórz lustrzany zaszyfrowany folder i zsynchronizuj z nim nowe pliki [Windows]

Udostępnij teraz w social media:


Kopie zapasowe w chmurze stały się bardzo powszechne wraz z rosnącą liczbą usług, które oferują dyski w chmurze indywidualnym użytkownikom końcowym. Ci, którzy nie ufają zbytnio dyskom w chmurze, mogą używać dysku twardego lub innych opcji kopii zapasowych, aby zapobiec utracie danych. To powiedziawszy, jest to powtarzalny proces, cykl, który musi przebiegać w regularnych odstępach czasu, aby zawsze tworzyć kopie zapasowe najnowszych dodanych plików. Poznaj Crococrypt; jest to prosta aplikacja do szyfrowania, która tworzy zdublowany zaszyfrowany folder dowolnego wybranego folderu. Zapisuje plik klucza deszyfrowania w systemie. Bez pliku klucza nie można odszyfrować zaszyfrowanych plików. Aplikacja synchronizuje również nowe pliki, które zostały dodane do folderu, do jego zaszyfrowanego, lustrzanego kontenera.

  Jak wyróżnić kliknięcia myszą w systemie Windows 10

Crococrypt ma zarówno wersję pełną, jak i przenośną. Najpierw musisz utworzyć plik klucza i upewnić się, że nigdy go nie zgubisz, w przeciwnym razie nie będziesz w stanie odszyfrować swoich plików.

Crococrypt_password

Po skonfigurowaniu pliku klucza możesz wybrać foldery do utworzenia kopii zapasowej i miejsce, w którym chcesz je wykonać. Aplikacja współpracuje zarówno z dyskami lokalnymi, jak i zewnętrznymi oraz dyskami sieciowymi. Oznacza to, że folder może znajdować się w systemie, ale możesz łatwo utworzyć jego kopię zapasową w zdalnej lokalizacji. Wybierz folder na karcie „Kontenery”. Folder „Source” to folder, którego kopia zapasowa jest tworzona, a folder „Container” to zaszyfrowana kopia lustrzana tego folderu. Pamiętaj, że przeniesienie folderu źródłowego spowoduje przerwanie funkcji „synchronizacji”.

  Aplikacja Fresh Paint ciągle się zawiesza w systemie Windows 10 (NAPRAWIONO)

Crococrypt_UI

Po skonfigurowaniu zarówno folderu źródłowego, jak i jego kontenera, Crococrypt zsynchronizuje pliki i zaszyfruje je. Uruchamia synchronizację i szyfrowanie w tle. Możesz użyć przycisku deszyfruj, aby wyodrębnić wszystkie pliki z kontenera i przycisku Eksploratora, aby wyświetlić je w Eksploratorze Windows.

Pobierz Crococrypt dla Windows

x