Utwórz skrót do uruchamiania aplikacji w trybie podzielonego ekranu w systemie Android 7

Udostępnij teraz w social media:


Android 7.0 nie miał wielu nowych funkcji, ale tryb podzielonego ekranu był zdecydowanie jednym z większych. Tryb podzielonego ekranu umożliwia wyświetlanie dwóch aplikacji obok siebie. Bardziej imponuje na tablecie z Androidem lub telefonie ze sporym ekranem. Aby przejść do widoku podzielonego ekranu, potrzeba kilku dotknięć. Ekrany to bezpłatna aplikacja na Androida, która umożliwia uruchomienie dwóch dowolnych aplikacji w trybie podzielonego ekranu. Aplikacja robi dwie rzeczy; sprawia, że ​​przejście do widoku podzielonego ekranu jest bardzo proste i umożliwia utworzenie skrótu do uruchamiania aplikacji w trybie podzielonego ekranu w systemie Android 7.0. Dostęp do roota nie jest wymagany.

  Jak dodać podpis do wiadomości tekstowych w systemie Android

Zainstaluj i otwórz ekrany, aby utworzyć pierwszy skrót. Wprowadź nazwę skrótu, a następnie dotknij przycisków plusa, aby wybrać dwie aplikacje, które ma zostać uruchomiony skrót.

Możesz wybrać dowolną aplikację spośród wszystkich zainstalowanych na Twoim urządzeniu. Ekrany nie sprawdzają, czy aplikacja obsługuje tryb podzielonego ekranu. Doda aplikację niezależnie od tego, czy tak jest, czy nie.

Ekrany-wybierz-aplikacje

Po wybraniu aplikacji i nadaniu nazwy skrótowi dotknij „Utwórz skrót”. Skrót do aplikacji zostanie dodany do ekranu głównego z taką samą nazwą, jaką wprowadziłeś dla skrótu. Po uruchomieniu pierwszego skrótu ekrany poprosi o dodatkowe uprawnienia dostępu potrzebne do uruchomienia aplikacji. Przyznaj mu uprawnienia, a następnie ponownie dotknij skrótu.

  Jak odblokować komputer Mac za pomocą czytnika linii papilarnych z systemem Android

Skrót ekranowySkróty ekranowe

Ekrany nie przypinają na stałe dwóch aplikacji powiązanych ze skrótem do ekranu. Po dotknięciu skrótu obie aplikacje otworzą się obok siebie, ale jeśli otworzysz inną aplikację, zastąpi jedną z nich w widoku podzielonego ekranu.

Po uruchomieniu aplikacji za pomocą skrótu ekranowego skutecznie przejdziesz do trybu podzielonego ekranu. Aplikacje będą się uruchamiać w tym trybie, chyba że wyjdziesz z tego trybu. Zamknięcie aplikacji nie zmusi aplikacji do wyjścia z trybu podzielonego ekranu.

Pobierz ekran z Google Play

x