Użyj inteligentnej blokady wykrywania kontaktu z ciałem, aby telefon był odblokowany w kieszeni

Odblokowanie odcisków palców ułatwiło i przyspieszyło odblokowanie urządzenia. Dla osób, które nadal nie są zadowolone, istnieje iPhone za 1000 USD, który mogą kupić i użyć Face ID, aby szybciej odblokować telefon. Alternatywne, tańsze rozwiązania obejmują zakup i sparowanie urządzenia do noszenia z telefonem. Jeśli używasz telefonu z Androidem, możesz włączyć inteligentną blokadę wykrywania kontaktu z ciałem. Jest to jedna z wielu funkcji inteligentnej blokady w systemie Android, która blokuje i odblokowuje telefon za pomocą niekonwencjonalnych środków, takich jak rozpoznawanie twarzy. Inteligentna blokada wykrywania kontaktu z ciałem pozwala stwierdzić, czy telefon znajduje się w kieszeni, dłoni czy torebce. Jeśli Twoje urządzenie wykryje, że jesteś w ruchu, a telefon jest przy Tobie, pozostawi urządzenie odblokowane. Po odstawieniu urządzenia telefon zablokuje się automatycznie. Oto jak trzymać telefon z Androidem odblokowany w kieszeni.

Inteligentna blokada wykrywania kontaktu z ciałem

Aby korzystać z inteligentnej blokady wykrywania ruchu, musisz skonfigurować tradycyjną metodę blokowania ekranu. Utwórz kod PIN, hasło lub blokadę wzoru dla swojego telefonu w obszarze Ustawienia> Bezpieczeństwo i prywatność. Gdy to zrobisz, wróć do tego samego ekranu Bezpieczeństwo i prywatność.

Wybierz opcję Wykrywanie kontaktu z ciałem i włącz ją. Gdy odblokujesz urządzenie, aby przeczytać wiadomość lub odpowiedzieć na e-mail, a następnie włożysz je do kieszeni, nie zablokuje się, chyba że wyraźnie je zablokujesz. Jeśli idziesz lub masz telefon w dłoni, urządzenie pozostanie odblokowane. To samo dotyczy sytuacji, gdy umieścisz urządzenie w torbie podręcznej z laptopem. Jeśli jednak ustawisz go na desce rozdzielczej samochodu i zaczniesz jechać, urządzenie się odblokuje.

Jakie są zagrożenia?

Funkcja inteligentnej blokady nie jest sztuczką. Jest rzeczywiście wystarczająco inteligentny, aby stwierdzić, kiedy faktycznie chodzisz / biegniesz lub w jadącym pojeździe. Oznacza to, że jeśli ktoś włamie się do kieszeni w pociągu lub autobusie, telefon zostanie zablokowany, gdy ktoś spróbuje uzyskać do niego dostęp. Możesz zrobić etui na bardzo ukradkową kieszonkę, wyjmując telefon z kieszeni, gdy idziesz ulicą, a być może w takim przypadku zamek może zawieść. Ekran będzie uśpiony, nawet jeśli telefon jest odblokowany, aby zapobiec przypadkowemu dotknięciu, przesunięciu lub wybraniu numeru.

Ta funkcja może nie być dostępna we wszystkich telefonach lub we wszystkich wersjach Androida. Jest to nieco nowa funkcja, prawdopodobnie sprzed pięciu lat, ale powinna działać na większości telefonów. Funkcja korzysta z tego samego czujnika, który śledzi Twoją aktywność fizyczną, a większość telefonów wyprodukowanych w ciągu ostatnich pięciu lat jest w stanie to zrobić.

x