Udostępnij teraz w social media:

Jeśli masz model iPhone’a z małą ilością miejsca, prawdopodobnie idziesz na skróty, aby lepiej zarządzać swoją przestrzenią. Prawdopodobnie będziesz musiał zachować wolne miejsce na aplikacje, których potrzebujesz, a tym samym musisz przechowywać mniej zdjęć i plików muzycznych na urządzeniu. Jednym ze sposobów zaoszczędzenia miejsca na urządzeniu jest używanie aplikacji takich jak Spotify do zaspokajania potrzeb muzycznych, ale jeśli pracujesz głównie obok lub w pobliżu pulpitu, możesz użyć Kolekcji domowej, aby pobrać muzykę z komputera na iPhone’a bez potrzeby dodatkowe aplikacje. Oto jak.

Kolekcja domowa to funkcja iTunes, która umożliwia udostępnianie biblioteki muzyki i wideo na komputerze Mac lub PC każdemu, kto jest zalogowany do aplikacji Muzyka przy użyciu tego samego Apple ID, co identyfikator skonfigurowany w iTunes. Zakładamy, że Twoja muzyka jest już w iTunes i że masz już Apple ID, ponieważ posiadasz iPhone’a.

Sprawdź -   Jak naprawić brak sygnału na porcie wyświetlania w systemie Windows 10

Na pulpicie otwórz iTunes i przejdź do Plik> Kolekcja domowa> Włącz Kolekcję domową. Na następnym ekranie zostaniesz poproszony o zalogowanie się za pomocą swojego Apple ID.

To wszystko, czego potrzeba, aby ustawić Kolekcję domową na pulpicie. Następnym krokiem jest dostęp do biblioteki z iPhone’a. Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do preferencji aplikacji Muzyka. Przewiń na sam dół i zaloguj się przy użyciu swojego identyfikatora Apple ID w obszarze Kolekcji domowej.

ios-music-settingsidentyfikator-udostępniania-domu

Wyjdź z aplikacji Ustawienia i otwórz aplikację Muzyka. W aplikacji Muzyka możesz wyświetlać utwory według wykonawców, albumów, utworów, gatunków itp. W zależności od tego, co wybrałeś, poniżej sekcji Ostatnio dodane na ekranie głównym aplikacji zostanie wyświetlone menu rozwijane. Dotknij tego menu, a zobaczysz, oprócz zwykłego wykonawcy, albumu, gatunku itp., Opcję „Udostępnianie w domu”. Dotknij go.

Sprawdź -   Jest rok 2020. Czy korzystanie z publicznych sieci Wi-Fi nadal jest niebezpieczne?

biblioteka-współdzielenia-domudzielenie-domu-iphone

Wybierz bibliotekę iTunes, którą udostępniłeś z pulpitu i daj jej kilka sekund (lub minut w zależności od rozmiaru) na synchronizację. Po zsynchronizowaniu nastąpi powrót do ekranu głównego, a lista utworów, które widzisz, będzie pochodzić z właśnie załadowanej biblioteki. Stuknij utwór, aby odtworzyć go na swoim iPhonie.

home-sharing-libhome-sharing-lib-load

Twój iPhone i komputer stacjonarny muszą być podłączone do tej samej sieci, aby można było korzystać z Kolekcji domowej.