Użyj kanału Mono Audio, aby uzyskać lepszy dźwięk podczas korzystania z jednej słuchawki

Udostępnij teraz w social media:

Muzyka pomaga nam skoncentrować się na pracy, ale nie zawsze możesz mieć wkładki douszne podczas pracy. Irytuje każdego, kto musi z tobą porozmawiać. Zwracanie uwagi podczas pracy i słuchania muzyki staje się dla ludzi obowiązkiem i utrudnia pracę. Bezpiecznym sposobem jest słuchanie muzyki tylko przez słuchawki douszne. Słuchanie muzyki tylko z jedną słuchawką nie zapewnia wspaniałych wrażeń, ale nie musi tak być. Po prostu przełącz się na kanał audio Mono, a będziesz mieć nieskończenie lepsze wrażenia słuchowe dzięki tylko jednej słuchawce. Oto jak przełączyć się na kanał Mono w systemach iOS, Android i Windows.

Kanał audio mono – iOS

iOS ma prawdopodobnie najłatwiejszy sposób przełączenia się na kanał Mono. Ma przełącznik, który załatwia sprawę i nie będziesz miał tyle szczęścia, jeśli chodzi o urządzenia z Androidem i Windows 7+.

Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do Ogólne> Dostępność i włącz Dźwięk mono.

ios-mono-audio

Kanał audio mono – Android

Istnieją dwa sposoby przełączania się na kanał audio Mono w systemie Android. Pierwsza to łatwa opcja, która ma postać ustawienia systemowego, które można włączyć, podobnie jak w iOS. Niestety to ustawienie nie jest dostępne dla wszystkich urządzeń i być może wcale w najnowszej wersji Androida.

  Jak utworzyć diagram Venna w programie Microsoft PowerPoint

Aby sprawdzić, czy ustawienie systemowe jest dostępne, przejdź do aplikacji Ustawienia iw sekcji Ogólne> Dostępność poszukaj opcji odtwarzania Mono w sekcji Audio.

Jeśli, przypadkiem, nie widzisz opcji, będziesz musiał zmienić sposób odtwarzania muzyki przez odtwarzacz. Zalecamy tutaj użycie odtwarzacza VLC, ponieważ domyślny odtwarzacz muzyki w systemie Android 6.0 nie ma specjalnej opcji odtwarzania dla słuchawek.

Odtwórz piosenkę w VLC i dotknij przycisku więcej na pasku akcji. Na ekranie korektora wybierz Słuchawki, a będziesz mieć znacznie lepsze wrażenia słuchowe z tylko jednej słuchawki.

vlc-equalizer-androidvlc-equalizer-android-headset

Windows

Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę głośnika w zasobniku systemowym i wybierz „Urządzenia do odtwarzania”. Kliknij dwukrotnie swoje słuchawki wymienione w obszarze urządzeń i przejdź do karty Ulepszenia. Włącz wirtualizację słuchawek.

  Jak usunąć swoje konto Skype

dźwięk słuchawek win7

Następnie przejdź do zakładki Poziomy i kliknij „Saldo”. Zmniejsz do zera dźwięk z jednego głośnika (wkładki dousznej), z którego nie korzystasz i ciesz się lepiej muzyką z jednej słuchawki.

win7-słuchawki-sound-bal

x