Użyj przepisów, aby utworzyć losowe hasła, których nie będziesz musiał pamiętać [Paid]

Pamiętam, kiedy po raz pierwszy zapisałem się do Lastpass. Było to pod koniec dnia pracy i zdecydowałem, że później zapiszę w nim swoje różne identyfikatory logowania i hasła. Następnego dnia Lastpass został zhakowany. Lastpass to bardzo popularna usługa, która bardzo poważnie traktuje bezpieczeństwo, ale ten hack przestraszył mnie na tyle, że nigdy nie chciałem polegać na skarbcu haseł. Musiałem polegać na swojej pamięci, aby zapamiętać hasła i musiałem wielokrotnie, wiele razy odzyskiwać hasło. PasswordChef to aplikacja na iOS o wartości 2,99 USD, która jest zasadniczo skarbcem haseł, ale z unikalnym sposobem przechowywania haseł; poprzez przepisy. Receptury to w zasadzie kroki, które po wykonaniu zgodnie z instrukcją podaje hasło do usługi, dla której zostały utworzone.

PasswordChef zarówno przechowuje hasła, jak i pomaga je tworzyć. Przepis składa się z różnych kroków, które należy wykonać, aby uzyskać znaki z hasła, a każdy przepis zawiera hasło do jednej usługi. Podczas tworzenia hasła aplikacja wskazuje jego siłę. Każde hasło jest takie samo, jak nazwa witryny, dla której zostało utworzone, i możesz nazwać swoje hasła dowolnymi hasłami, takimi jak „Hasło do ważnych informacji finansowych” lub „Przepis na szarlotkę babci”.

Inteligencja aplikacji jest widoczna, gdy zaczynasz tworzyć hasło. Krok prosi o identyfikację znaków w haśle poprzez wybranie reguły, np. Znalezienie drugiej litery w nazwie usługi, do której ustawiane jest hasło. Ma wiele innych reguł, z których możesz korzystać, z których jedna to „Tajny kod”. Możesz wprowadzić tajny kod numeryczny w haśle i zapisać inny kod dla każdej usługi. Kod jest wyświetlany w aplikacji, ale można go zamazać, aby uzyskać dodatkową warstwę bezpieczeństwa.

Inne zasady ułatwiające identyfikację znaków to identyfikacja samogłosek, spółgłosek lub znaków w nazwie witryny, a następnie zmiana ich kolejności, pisanie wielkich liter lub wybieranie jednej litery przed nią w kolejności alfabetycznej. Robi się to skomplikowane, więc ludzie nie mogą po prostu na nie spojrzeć i dowiedzieć się, jakie jest Twoje hasło. Jeśli chcesz, możesz dodawać notatki, ale może to nie być świetny pomysł, jeśli chcesz zachować super tajność.

Gdy tworzysz hasło, wskaźnik siły informuje o jego sile. Silne hasło to takie, które aprobuje „szef kuchni”.

passwordchef-recipe-1 passwordchef-przepis

PasswordChef ma również dodatkowe zabezpieczenia, które możesz włączyć, aby aplikacja była nieco trudniejsza do uzyskania. Jednym z tych środków bezpieczeństwa jest użycie kodu dostępu. Rzadko widziałem aplikacje na iOS, które pozwalają użytkownikom ustawić hasło wyłącznie dla nich. Jedyną inną aplikacją, o której wiem, że to robi, jest aplikacja Blackberry Messenger. Po włączeniu kodu dostępu (kod dostępu NIE jest taki sam, jak ten, który ustawiłeś dla swojego urządzenia), możesz włączyć opcję rozmycia, aby „tajny kod” używany we wszystkich przepisach był zamazany, chyba że chcesz ujawnij to. Istnieje również opcja autodestrukcji, która, jeśli jest włączona, usunie wszystkie informacje przechowywane w aplikacji po 5 lub 10 nieudanych próbach jej odblokowania (opcja hasła musi być włączona).

passwordchef-optionspasswordchef-pw

Za 2,99 USD aplikacja jest całkiem dobra i ma jeden z najbardziej nowatorskich sposobów tworzenia i przechowywania haseł, jakie widziałem. Jeśli chodzi o listę życzeń dotyczących funkcji w aplikacji, chciałbym mieć małą funkcję podpowiedzi. Zanim zdecyduję się otworzyć mój ściśle tajny magazyn haseł, może chciałbym zobaczyć podpowiedź, jakie hasło ustawiłem, aby pobudzić moją pamięć. Dodatkowo tam, gdzie Password Chef świetnie radzi sobie z tworzeniem trudnych do odgadnięcia i jeszcze trudniejszych do zapamiętania haseł, być może powinna być dostępna „prosta” opcja z opcjami takimi jak „Martwy Weasley Twin” działający jako kroki przepisu do zidentyfikowania pierwsze cztery litery hasła.

Pobierz PasswordChef z App Store