Udostępnij teraz w social media:

W niektórych krajach Internet jest podstawowym prawem człowieka, podczas gdy w innych jest raczej luksusem. Bez względu na to, jaki status ma internet w miejscu Twojego zamieszkania, nikt nie odmówi. WiFiMapper to bezpłatna aplikacja na iOS, która wykorzystuje Twoją lokalizację i radio Wi-Fi do skanowania otoczenia w poszukiwaniu bezpłatnych sieci Wi-Fi. Oczywiście zasięg jest krótki, ale jest to również narzędzie do mapowania wszystkich bezpłatnych Wi-Fi dostępnych na świecie. Użytkownicy mogą rejestrować miejsca, w których dostępne jest bezpłatne WiFi, i są one wyświetlane w aplikacji na mapie, dzięki czemu z odległości wielu kilometrów można zobaczyć, gdzie dostępny jest bezpłatny internet, nawet jeśli można przeskanować obszar za pomocą telefonu.

Sprawdź -   Jak wyłączyć WiFi na Facebooku i dlaczego nie powinieneś go używać

Uruchom WiFiMapper i pozwól mu korzystać z Twojej lokalizacji. Wyszuka wszystkie sieci Wi-Fi, które są w zasięgu i nie wymagają podania hasła. Na mapie możesz oddalać, aby wyświetlić większe obszary. Sieci, które pojawiają się poza Twoim zasięgiem, to te, które inni użytkownicy oznaczyli jako wolne.

Dotknij sieci, aby wyświetlić jej szczegóły. Dla każdej sieci możesz zobaczyć, ile osób ją widziało i oznaczyło jako wolną. Jeśli to możliwe, możesz również sprawdzić, jak dobrze działa sieć. Możesz połączyć się z jedną z tych sieci, zidentyfikować nową lub zostawić komentarz dotyczący sieci, z której korzystałeś.

WifiMapper_vote

Aby oznaczyć i zidentyfikować bezpłatne sieci Wi-Fi, musisz zalogować się za pomocą swojego identyfikatora Facebooka. Dotknij przycisku koła zębatego u góry ekranu głównego, aby wyświetlić opcję logowania. Lokalizacja sieci Wi-Fi może być udostępniana jako obraz w mediach społecznościowych i aplikacjach do przesyłania wiadomości.

Sprawdź -   Jak ustawić priorytet połączenia WiFi w systemie Android

Sieci są identyfikowane przez użytkowników, więc to, czy są dokładne, czy nie, zależy od tego, ile osób poręczyło za daną sieć. To powiedziawszy, jedna rzecz, w której aplikacja nie działa, to udostępnianie lokalizacji sieci. Zaskakujące jest, dlaczego zdecydowali się udostępnić go jako obraz, skoro można udostępnić dokładną lokalizację i jest to skuteczny sposób na udostępnienie dowolnego miejsca. To wymaga naprawy, pośpiechu.

Zainstaluj WiFiMapper z App Store