Użyj tych klientów Torrent zamiast uTorrent

Wszystkie dobre rzeczy dobiegają końca, w tym dominacja uTorrent. Dostępne są jednak alternatywy, a my pokażemy Ci, którzy są najbardziej renomowanymi i funkcjonalnymi klientami. Po wybraniu najlepszej alternatywy dla uTorrent, kontynuuj nasz przewodnik, aby dowiedzieć się, jak zachować bezpieczeństwo podczas torrentowania za pomocą VPN.

Kiedy zaczął, uTorrent (znany również jako µTorrent) był jednym z najpopularniejszych i najbardziej lubianych klientów torrentów. Był lekki, łatwy w użyciu i miał wszystkie funkcje potrzebne do pobierania i zarządzania torrentami.

Jednak w ostatnich latach oprogramowanie uTorrent stało się znacznie mniej renomowane. Teraz, gdy go instalujesz, jest dostarczany z pakietem niepowiązanych i niechcianych dodatkowych programów (znanych jako bloatware lub, mniej grzecznie, jako crapware), które zostaną zainstalowane również na twoim komputerze. Oprogramowanie uTorrent było kiedyś oprogramowaniem typu open source, ale teraz jest źródłem zamkniętym i zarabia na dużych, niezgrabnych reklamach wyświetlanych w interfejsie.

Z tych wszystkich powodów wielu użytkowników odwraca się od uTorrent. To, co kiedyś było najlepszą nazwą w grze dla klientów torrent, nie jest obecnie zgodne ze standardami wymagających użytkowników. Więc jakie są najlepsze alternatywy dla uTorrent w 2017 roku? Jeśli potrzebujesz klienta torrenta, który będzie efektywnie zarządzał twoimi torrentami i był bardziej przyjemny i bezpieczny w użyciu niż uTorrent, zapoznaj się z naszymi zaleceniami.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Przed użyciem torrentów uzyskaj VPN

Jeśli zamierzasz używać torrentów, musisz być ostrożny. Za chwilę przejdziemy do klientów torrent, ale najpierw musimy porozmawiać o kwestiach bezpieczeństwa. Torrentów można używać do pobierania legalnych plików, takich jak oprogramowanie typu open source, które jest dystrybuowane za pośrednictwem torrentów, aby zaoszczędzić na drogiej przestrzeni hostingowej. Jednak torrentów można również używać do nielegalnego uzyskiwania dostępu do treści chronionych prawem autorskim.

CZYTAJ WIĘCEJ: Najlepsze legalne strony z torrentami do bezpiecznego pobierania

Należy zachować szczególną ostrożność podczas korzystania z torrentów, ponieważ podczas pobierania z torrenta również hostujesz plik. Wynika to ze sposobu, w jaki działają torrenty: gdy pobierasz plik, dostajesz go w kawałkach, a podczas gdy twoje oprogramowanie pobiera kolejne kawałki, hostuje również już pobrane kawałki, aby inni użytkownicy mogli je pobrać. Oznacza to, że technicznie, gdy używasz torrenta, możesz hostować nielegalne treści do pobrania.

Oczywiście pobieranie treści chronionych prawem autorskim może być ryzykowne, ale hosting treści chronionych prawem autorskim jest znacznie poważniejszym przestępstwem. Jeśli zostaniesz przyłapany na użyciu torrentów, możesz zostać pociągnięty do odpowiedzialności za bardzo wysoką grzywnę lub ściganie.

Aby zachować bezpieczeństwo i prywatność podczas torrentowania, zdecydowanie zalecamy skorzystanie z VPN. Pomoże to zapewnić bezpieczeństwo poprzez szyfrowanie wszystkich danych wysyłanych za pośrednictwem połączenia internetowego. To szyfrowanie blokuje dostęp stron trzecich, takich jak Twój dostawca usług internetowych, do tego, co pobierasz z Internetu.

Nasze zalecane VPN (i jak je wybraliśmy)

Jeśli chodzi o wybór VPN, musisz dokładnie zbadać, czy chcesz korzystać z torrentów. Nie wszyscy dostawcy VPN umożliwiają korzystanie z pobierania P2P, takiego jak torrenty na swoich serwerach, szczególnie nie darmowe usługi VPN, które czasami są reklamowane. Jeśli zamierzasz torrent, potrzebujesz VPN, który spełnia określone kryteria:

 1. Brak ograniczeń typów plików, dzięki czemu możesz swobodnie torrentować
 2. Brak ograniczeń użytkowania, więc nie zabraknie przepustowości podczas pobierania dużych plików
 3. Przyzwoicie szybkie połączenia, więc nie musisz czekać wiecznie na pobranie plików
 4. Wydajne szyfrowanie zapewniające bezpieczeństwo i zapewniające, że nikt nie zobaczy Twojej aktywności
 5. Polityka braku logowania w celu uniknięcia potencjalnych problemów z organami ścigania lub posiadaczami praw autorskich

Mając na uwadze te kryteria, istnieje kilka dostawców VPN, którzy szczególnie polecamy do torrentowania:

1. NordVPN

Zaufanym dostawcą VPN skierowanym do użytkowników torrentów jest NordVPN. Ich 256-bitowe szyfrowanie AES jest praktycznie niemożliwe do złamania, a wraz z ogromną liczbą ponad 5600 serwerów w 60 krajach jesteś dobrze przygotowany do anonimowości. Jeśli chcesz poświęcić trochę prędkości dla dodatkowego bezpieczeństwa, wypróbuj podwójny serwer specjalistyczny VPN dla dodatkowej warstwy kryptografii; w przeciwnym razie sprawdź serwery zoptymalizowane pod kątem P2P, aby uzyskać lepszą równowagę między szybkością a prywatnością. NordVPN nigdy nie będzie cię atakować, ponieważ przechowują zerowe dzienniki aktywności, które mogłyby zostać wykorzystane do identyfikacji twojego ruchu torrentowego.

Doskonałe prędkości połączenia, solidna, ale lekka aplikacja, zerowe ograniczenia użycia lub ograniczenia ruchu P2P sprawiają, że NordVPN jest idealnym partnerem dla każdego dużego użytkownika torrentów.

Przeczytaj naszą pełną recenzję NordVPN.

Plusy

 • Odblokowuje amerykański serwis Netflix
 • Rozległy park serwerów obejmujący ponad 5400 różnych serwerów
 • Torrenting / P2P wyraźnie dozwolone
 • Ścisła polityka zerowych dzienników dotyczących zarówno ruchu, jak i metadanych
 • 24/7 czat na żywo.
Cons

 • Niektóre serwery mogą być zawodne
 • Przetwarzanie zwrotu środków może potrwać do 30 dni.

2. IPVanish

IPVanish jest najlepszym wyborem dla zaawansowanych użytkowników i jest to firma, która wyraźnie wita torrentów w swoich usługach. Jedną z ich mocnych stron jest szybkość połączeń, dzięki czemu można pobierać z dużą prędkością i od razu cieszyć się zawartością. Pozwalają na wszelkiego rodzaju ruch przez swoje połączenia, w tym pobieranie P2P, takie jak torrenty, więc nie ma problemu. Nie mają też żadnych ograniczeń ani ograniczeń, dzięki czemu możesz pobierać tyle, ile chcesz, nie martwiąc się o ograniczenie lub ograniczenie przepustowości.

Co najważniejsze, mają doskonałe bezpieczeństwo z silnym 256-bitowym szyfrowaniem i ścisłą polityką braku logowania. Mając dostęp do ponad 1300 serwerów w ponad 60 krajach, zawsze będziesz w stanie znaleźć serwer, który odpowiada Twoim potrzebom.

Przeczytaj naszą pełną recenzję IPVanish.

Alternatywni klienci torrentów

Gdy masz już VPN, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, możesz zacząć korzystać z klientów torrent. Uważamy, że są najlepsze:

q Bittorrent

qBittorrent jest silnym konkurentem dla najlepszego zamiennika uTorrent, dzięki łatwemu w obsłudze interfejsowi i faktowi, że nie ma reklam. Jest to wieloplatformowy klient, co oznacza, że ​​można go zainstalować i używać w systemie Windows, Linux lub OS X, więc jest dobry dla każdego użytkownika.

Podobnie jak kiedyś uTorrent, qBittorrent jest lekki i nie zajmuje dużo zasobów systemowych. Wygląda nawet jak stary interfejs uTorrent, więc jeśli spodobał Ci się stary styl, spodoba ci się to oprogramowanie. Interfejs jest bardzo łatwy w użyciu, z opcjami menu na górze, torrentami posortowanymi według statusu (pobieranie, ukończone, wstrzymane itd.) Po lewej stronie, a dużym panelem pokazującym aktualnie pobierane torrenty po prawej stronie. Możesz wstrzymać lub wznowić torrenty za pomocą elementów sterujących u góry okienka, a także ponownie uporządkować torrenty, aby nadać priorytet określonym plikom.

qBittorrent ma potrzebne funkcje, takie jak obsługa plików torrent i linków magnetycznych, a także czytnik RSS, dzięki czemu można automatycznie pobierać nowe torrenty, gdy zostaną dodane do określonej witryny. Dodatkowe funkcje dodatkowe obejmują możliwość wyłączenia lub hibernacji komputera po zakończeniu pobierania, co jest przydatne, gdy zostawiasz włączony komputer, aby pobierał torrenty przez noc.

W kliencie znajduje się nawet zintegrowana wyszukiwarka torrentów, która wymaga tylko trochę instalacji i konfiguracji. Po skonfigurowaniu możesz wyszukiwać torrenty bezpośrednio w kliencie, co jest bardzo wygodne.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli szukasz prostego, czystego i łatwego w użyciu zamiennika uTorrent, qBittorrent jest doskonałym wyborem. Pobierz to na https://www.qbittorrent.org/

Transmisja

Transmisja jest najlepiej znana jako klient torrent dla systemu Linux; jeśli kiedykolwiek instalowałeś jakieś dystrybucje Ubuntu, zobaczysz, że Transmisja jest domyślnym klientem torrentowym i jest dołączona do dystrybucji. Ale w rzeczywistości oprogramowanie obsługuje także systemy Windows i Mac i staje się coraz bardziej popularne wśród użytkowników innych niż Linux. Wersja oprogramowania dla systemu Windows jest technicznie wczesną wersją, więc choć nie jest w pełni sfinalizowana, nadal jest wystarczająca do użycia.

Cechą wyróżniającą Transmission jest jego wyjątkowo minimalny i pozbawiony bałaganu interfejs. Niektórzy ludzie uwielbiają jego czysty wygląd, podczas gdy inni uważają, że korzystanie z niego jest trochę kłopotliwe. Po otwarciu programu nie zobaczysz wielu opcji ani przełączników, tylko listę aktualnie pobieranych torrentów. Nie daj się jednak zwieść – w kliencie wciąż jest wiele funkcji i opcji. Aby uzyskać dostęp do opcji, kliknij dwukrotnie torrent, aby wyświetlić więcej informacji na jego temat i dostosować opcje do własnych upodobań. Zapoznanie się z nietypowym układem i interfejsem Transmisji może trochę potrwać, ale gdy już wiesz, jak go używać, przekonasz się, że ma on wiele funkcji, których potrzebujesz – znalezienie go może trochę potrwać!

Warto wspomnieć, że Transmission w przeszłości miały pewne problemy z bezpieczeństwem. W 2016 r. Ich serwery zostały zhakowane, a do oficjalnej wersji oprogramowania Mac, która była dystrybuowana, dodano oprogramowanie ransomware, a także do pobrania plików złośliwego oprogramowania. Spowodowało to duży wpływ na reputację oprogramowania, chociaż od tego czasu programiści ciężko pracowali, aby oczyścić i zabezpieczyć swój produkt. Zalecamy ostrożność podczas instalowania oprogramowania, aby mieć pewność, że pobieranie nie będzie zawierać żadnych nieprzyjemnych niespodzianek.

Zdobądź to na https://transmissionbt.com/

Potop

Jeśli lubisz dostosowywać oprogramowanie do swoich potrzeb, z pewnością spodoba Ci się aplikacja Potop. Ten klient jest open source i wieloplatformowy, obsługuje Linux, Windows i MacOS. Kiedy po raz pierwszy instalujesz Potop, przekonasz się, że jest on bardzo minimalny dzięki najbardziej podstawowym, uproszczonym funkcjom. Ale jeśli chcesz mieć więcej funkcji, nie ma problemu – możesz zainstalować wtyczki, które zapewnią Ci pożądane funkcje.

Na przykład niektóre wtyczki można znaleźć na stronie programisty (http://dev.deluge-torrent.org/wiki/Plugins) obejmują takie, które automatycznie zamykają lub hibernują komputer po zakończeniu pobierania, zmieniają nazwy partii plików, aby utrzymać porządek, dodają powiadomienia Growl dla stanów twoich torrentów, planują pobieranie torrentów w określonym czasie lub przemieszczanie twoje statystyki w atrakcyjnej formie wykresu. To tylko kilka przykładów – z listą wielu dostępnych wtyczek możesz znaleźć wszelkiego rodzaju funkcje i dostosować oprogramowanie do swoich upodobań.

Z powodu tego podejścia opartego na wtyczkach, Potop nie jest najlepszym klientem dla kogoś, kto jest nowy w torrentowaniu i nie wie jeszcze dokładnie, jak bezpiecznie i łatwo korzystać z oprogramowania torrent. W takim przypadku lepiej byłoby użyć Transmission lub qBittorrent. Ale dla zaawansowanych użytkowników, którzy mają duże doświadczenie z klientami torrent i którzy chcą dostosować swoje oprogramowanie do swoich potrzeb, Deluge jest doskonałym wyborem.

Zdobądź to na http://deluge-torrent.org

Tixati

alternatywą dla uTorrent jest Tixati

Ostatnią opcją dla alternatywy dla uTorrent jest Tixati. To oprogramowanie nie jest oprogramowaniem typu open source, ale obsługuje zarówno system Windows, jak i Linux. Jego wyjątkową zaletą jest integracja czatów i prywatnych wiadomości, które są silnie szyfrowane. Jeśli chcesz rozmawiać bez zapisywania twoich rozmów w firmach takich jak WhatsApp lub Google, Tixati pozwala to zrobić.

Jako klient torrent, Tixati ma wiele funkcji, ale interfejs może z początku być onieśmielający. Zapoznanie się ze wszystkimi dostępnymi opcjami i ustawieniami może trochę potrwać. Ale kiedy już się przyzwyczaisz, przekonasz się, że masz dostęp do ustawień ograniczania przepustowości, szyfrowania i zarządzania przepustowością. Obsługuje łącza magnetyczne i szyfrowanie połączenia RC4 dla zwiększenia bezpieczeństwa, a także zaawansowane funkcje, takie jak czytnik RSS, filtrowanie adresów IP i planowanie zdarzeń.

Dużą zaletą tego klienta jest to, że jest lekki i szybki oraz nie zawiera żadnych reklam ani programów szpiegujących. Kolejną zaletą jest wysoki poziom bezpieczeństwa, z którego korzysta, co czyni go jednym z najbezpieczniejszych klientów dla użytkowników, którym zależy na ich prywatności.

Zdobądź to na https://www.tixati.com/

Wniosek

Każdy z tych czterech klientów torrenta jest godnym zamiennikiem uTorrenta, jeśli masz już dość wstrętnych reklam uTorrenta i niezabezpieczonego bloatware. Polecamy każdego z tych klientów innym użytkownikom: qBittorrent to świetny zamiennik dla tych, którzy chcą czegoś podobnego do uTorrenta bez reklam, Transmisja jest dobra dla użytkowników Linuxa lub Maca, którzy chcą minimalnego klienta, Potop jest idealny dla zaawansowanych użytkownicy, którzy chcą dostosować swoje doświadczenia, a Tixati jest odpowiedni dla tych, którzy są bardzo zaniepokojeni bezpieczeństwem.

Który klient torrent jest twoim ulubionym? Czy trzymasz się uTorrenta, czy wolisz jedną z tych alternatyw? Daj nam znać w komentarzach poniżej!

x