Uzyskaj ciemny motyw dla średniego w swojej przeglądarce

Medium stało się dość popularną platformą wydawniczą. To prawda, jest to bezpłatna treść generowana przez użytkowników, ale mimo to pomaga ludziom znaleźć docelowych odbiorców. Ma więcej niż tylko przeznaczenie; programiści czasami używają go jako strony głównej swojego produktu. Ogólnie rzecz biorąc, jest to dobre narzędzie, aby dotrzeć do ogromnej publiczności, pod warunkiem, że masz coś do powiedzenia. Medium jest nastawione na lepsze wrażenia z czytania, ale zasadniczo pokazuje czarny tekst na białym tle. Chociaż jest to doskonale czytelne, nie jest to najlepszy schemat kolorów do czytania w nocy. Jeśli czytasz na pulpicie, być może możesz użyć Podświetlenie nocne lub możesz użyć ciemnego motywu dla Średniego.

Aby uzyskać ciemny motyw dla Medium, będziesz potrzebować rozszerzenia przeglądarki. Darker Medium to plik otwarte źródło Rozszerzenie Chrome i Dodatek do przeglądarki Firefox to pasuje do rachunku. Zainstaluj rozszerzenie / dodatek i odwiedź Medium. Interfejs użytkownika jest automatycznie konwertowany na ciemniejsze kolory. Obrazy nie są oczywiście odwrócone, jednak przezroczystość obrazu zostaje zastąpiona szarym tłem.

Nowy interfejs użytkownika zawiera szary tekst na ciemnoszarym tle. Rozszerzenie / dodatek nie zdecydował się na konwersję interfejsu użytkownika na biegunowe przeciwieństwo domyślnych kolorów, tj. Nie jest to biały tekst na jednolitym czarnym tle. Choć może to brzmieć jak dobry pomysł na papierze, nie wygląda dobrze w Internecie. Czytanie w tych kolorach nie jest lepszym doświadczeniem. Jasne białe litery na ciemnym tle ranią oczy tak samo jak białe tło i mogą być trudniejsze do odczytania dla osób z wadami wzroku.

Darker Medium dodaje przycisk M obok paska adresu URL. Jeśli jesteś na średniej stronie / poście, możesz kliknąć ten przycisk, aby włączyć / wyłączyć ciemny motyw. Rozszerzenie / dodatek zmieni kolor niektórych przycisków, na przykład przycisk Pobierz aktualizację lub przycisk Śledź, który zwykle jest domyślnie biały, zmieni kolor na niebieski, ale inne przyciski, takie jak przyciski udostępniania w mediach społecznościowych, nie zostaną dotknięte. Podobnie żadne kolory, które są częścią motywu posta, również nie zostaną zmienione.

Jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, możesz chcieć sprawdzić, czy wybrana przeglądarka ma tryb ciemny lub czy ma tryb czytania zgodny z postami Medium. Jeśli czytasz na urządzeniu mobilnym, lepszym sposobem czytania może być oficjalna aplikacja Medium. Ma wbudowany tryb ciemny, więc nie będziesz musiał polegać na funkcjach przeglądarki.

x