Uzyskaj dostęp do klawiatury i wyszukiwarki Google w ruchomym oknie [Android]

Wszyscy wiemy, że Android może z łatwością obsługiwać jednocześnie dwa różne zadania. Ale system operacyjny Google typu open source nie oferuje prawdziwej wielozadaniowości a la Windows lub Mac OS X. Mimo że producenci tacy jak Samsung próbowali już wypełnić tę lukę dzięki funkcji Mult-Window, którą można znaleźć w najlepszych telefonach i tabletach firmy Galaxy, inni producenci OEM nie wprowadzą jeszcze podobnej funkcjonalności do stołu. Jednak ostatnio pływające aplikacje stają się de facto standardem wykonywania wielu zadań w tym samym czasie, ponieważ te aplikacje umożliwiają użytkownikom dostęp do niektórych zadań w ramach innej aplikacji (Facebook Messenger, ktoś?). Gecko Dialer to takie poręczne narzędzie, które umożliwia dostęp do interfejsu dialera w ruchomym oknie, umożliwiając łatwe wprowadzanie długich numerów i rozszerzeń w innej aplikacji.

Gecko Dialer jest tak prosty, jak to tylko możliwe. Oprócz pełnoprawnego interfejsu użytkownika dialera, który umożliwia wprowadzanie numerów telefonów, aplikacja oferuje również opcję wyszukiwania, która pomaga znaleźć zapytania w wyszukiwarce Google. Podstawowa funkcjonalność jest dość prosta; działa, dając pływającą ikonę, którą można przeciągnąć na górę bieżącej aplikacji i stuknąć, aby otworzyć sam dialer. Wciąż zdezorientowany? Spójrz na zrzut ekranu po lewej. Jak stwierdzono w dymku powiadomienia, możesz dotknąć ikony podobnej do czatu, aby otworzyć główny dialer, który wygląda na całkiem nagie kości.

Dialer zawiera zwykły wzór wybierania; klawiatura alfanumeryczna wraz z klawiszami cofania i połączeń. Oprócz dzwonienia pod nowe numery aplikacja umożliwia również korzystanie z wyszukiwania T9 do przeglądania książki adresowej. Możesz to wykorzystać w różnych sytuacjach, na przykład dzięki tej aplikacji możesz uzyskać dostęp do kontaktu w dowolnym momencie w innej aplikacji. Podobnie możesz szybko wykonać nowe połączenie telefoniczne bez opuszczania bieżącej aktywności.

Gecko Dialer

Gecko Dialer daje Ci również kontrolę nad komponentem wyszukiwania, który umożliwia wykonywanie zapytań wyszukiwania w Google. Po przełączeniu w tryb wyszukiwania Gecko umieszcza pływającą ikonę wyszukiwania w miejscu, stukając, co natychmiast otwiera interfejs wyszukiwania aplikacji. Możesz po prostu wpisać wymagane zapytanie, a Gecko zajmie się resztą. Nie jestem fanem pływających aplikacji, ponieważ głównie obniżają one wydajność urządzeń, zwłaszcza jeśli masz stare urządzenie, ale na szczęście Gecko jest dość skromny pod względem zasobów systemowych.

Wyszukiwanie Gecko Dialer Gecko Dialer_Search Gecko Dialer_Settings

Gecko Dialer obsługuje obecnie wszystkie wersje Androida od 2.2 wzwyż. Możesz go pobrać bezpłatnie z Google Play.

Zainstaluj Gecko Dialer ze Sklepu Play

x