Udostępnij teraz w social media:

Jak często uzyskujesz dostęp do przełącznika WiFi lub potrzebujesz wyświetlać informacje o sieci na swoim iPhonie? Jeśli często irytujące jest przełączanie się do aplikacji Ustawienia za każdym razem, Vestigo to ulepszenie, które może pomóc. Jest dostępny w repozytoriach ModMyi i Insanelyi i może sprawić, że przełącznik WiFi, sieci w pobliżu, dowolne informacje sieciowe będą dostępne na dowolnym ekranie za pomocą prostego gestu aktywatora. Ulepszenie otwiera wyskakujące okienko, nałożone na dowolną aplikację, z której obecnie korzystasz, które umożliwia między innymi skanowanie w poszukiwaniu innych sieci, włączanie / wyłączanie Wi-Fi i wyświetlanie siły sygnału.

Aby skonfigurować Vestigo, musisz wybrać dla niego akcję Aktywatora. Po tym nie ma nic więcej do skonfigurowania i możesz otworzyć ustawienia Wi-Fi zaraz po tym. Wyskakujące okienko, które zostanie otwarte, pokazuje, czy przełącznik WiFi jest włączony, czy wyłączony, i możesz zmienić jego stan. To ten sam przełącznik, który widzisz w preferencjach Wi-Fi w aplikacji Ustawienia. Wyświetlane są również wszystkie pobliskie sieci, a tym, które mają silny sygnał, towarzyszy ikona uśmiechniętej buźki. Możesz dotknąć sieci, aby się z nią połączyć. Vestigo pozwoli Ci również dołączyć do nowej sieci, tzn. Możesz wprowadzić hasło do nowej sieci, z którą próbujesz się połączyć z wyskakującego okienka. Aby wyświetlić informacje o sieci, dotknij przycisku informacji obok niej.

Sprawdź -   Dlaczego nadal używam 34-letniej klawiatury IBM Model M.

VestigoVestigo wifi

Jeśli dotkniesz przycisku Skanuj w lewym górnym rogu wyskakującego okienka, urządzenie rozpocznie nowe skanowanie w poszukiwaniu sieci Wi-Fi w Twojej okolicy. Alternatywnie możesz pociągnąć w dół i zwolnić, aby rozpocząć skanowanie.

Informacje o sieci Wi-Fi można wyświetlić, stukając ikonę informacji obok sieci. Możesz między innymi wyświetlić adres MAC, model szyfrowania, informację, czy sieć jest ukryta, czy nie, identyfikator SSID, kanał i inne.

Skanowanie VestigoInformacje o sieci Wi-Fi Vestigo

Uczciwym ostrzeżeniem związanym z tą poprawką jest to, że dwukrotnie wysłało nasze urządzenie testowe w tryb awaryjny. Za każdym razem zdarzyło się to, gdy WiFi zostało wyłączone z aplikacji Ustawienia. Stało się to na iPhonie 4S z systemem iOS 7.0.4 z bardzo kilkoma zainstalowanymi poprawkami (co oznacza, że ​​jest niewielka szansa, że ​​inna poprawka może kolidować z tym). Chociaż zdarzyło się to dwukrotnie, nie mogliśmy tego powtórzyć po tych dwóch przypadkach.

Sprawdź -   Jak otworzyć i używać przełącznika aplikacji na iPadzie

Ponadto, gdy spróbujesz połączyć się z siecią Wi-Fi z wyskakującego okienka, a połączenie nie powiedzie się (z powodów, które nie mają nic wspólnego z poprawką), otrzymasz nie jeden, ale trzy komunikaty o błędach. Niewielka irytacja, jeśli potrzebujesz poprawki, ale mimo to irytacja.