Uzyskaj geokodowanie na poziomie przedsiębiorstwa za darmo dzięki API Positionstack (RECENZJA)

Nie musisz być Google Maps, aby uzyskać wartość z geokodowania. A dzięki Positionstack nie potrzebujesz do tego budżetu technologicznego Big G. Dziś sprawdzamy solidny interfejs API Positionstack, który ma na celu uczynienie geokodowania do przodu i do tyłu na poziomie przedsiębiorstwa zarówno niedrogim, jak i użytecznym.

PositionStack - Precyzyjne API do przodu i do tyłu - Geocoding-REST-API

Pozycja stosu 101

Dlaczego więc miałbyś zawracać sobie głowę czytaniem ponad 2000 recenzji słów Pozycja stosui co możesz zyskać? Odpowiedź brzmi uroczo, ale jest trafna: cały świat.

Zastanów się przez chwilę, ile miejsc jest na mapie świata. Teraz pomnóż tę liczbę w głowie przez każdy kawałek metadanych, które Twoja firma musi wiedzieć o tych miejscach. To właśnie oferuje Positionstack, a potem niektóre.

Rzućmy okiem na kilka szybkich statystyk dotyczących Positionstack:

 • Rzeczywiste miliardy żądań wyszukiwania geokodowania przetwarzane co godzinę, każdego dnia; przy 100% czasie działania i czasach reakcji <100 ms
 • Oparta na chmurze wysoce skalowalna infrastruktura
 • Dane w czasie rzeczywistym na temat każdego kraju na świecie, zebrane w obszerny zestaw danych, który jest aktualizowany co kilka godzin
 • Szeroko rozdzielone, konkurencyjne ceny plany subskrypcji; plus bezkonkurencyjny limit 10 000 żądań miesięcznych dla darmowych użytkowników
 • Wsparcie integracji dla wszystkich głównych języków programowania
 • Kompleksowa, łatwa do odczytania dokumentacja wraz z fragmentami kodu
 • Światowej klasy zespół ds. Zadowolenia klientów z doświadczeniem w obsłudze klientów takich jak Zendesk, Slack, LinkedIn, Lyft, Apple i Amazon

Positionstack z pewnością ma swój rodowód pod kontrolą, ale jeśli nie przekonuje Cię garść punktów, wypróbujmy głęboko, jak to jest korzystać z API.

3-etapowy przewodnik po programie Positionstack

Jeśli spędzasz czas w ich witrynie, zobaczysz, że Positionstack naprawdę podkreśla łatwość użycia jako główny punkt sprzedaży ich interfejsu API. Podczas rejestracji od razu zobaczysz, że to całkiem prawda. W rzeczywistości pierwszą rzeczą, którą zobaczysz po wpisaniu poświadczeń konta, jest szybka mapa działań potrzebnych do uruchomienia i uruchomienia z Positionstack w trzech łatwych krokach. Spójrzmy:

 1. Ustaw swój klucz dostępu API – Domyślnie otrzymasz klucz dostępu, który jest gotowy do pracy po wyjęciu z pudełka. Możesz jednak łatwo zresetować to w razie potrzeby.
 2. Wybierz punkty końcowe interfejsu API – Omówimy punkty końcowe interfejsu API bardziej szczegółowo w następnej sekcji, ale na razie zrozum, że ten krok odnosi się do konfigurowania, jaki typ danych jest zwracany, gdy aplikacja wysyła żądanie do narzędzia Positionstack. To tutaj zobaczysz podstawowy adres URL, na który kierujesz swoje żądania, ale pojawia się również w dokumentacji. Wreszcie widzimy przykładowe żądanie interfejsu API, które składa się z zaledwie kilku prostych wierszy kodu.
 3. Integracja aplikacji – Ostatni krok dotyczy ostatecznej integracji interfejsu API Positionstack z Twoją aplikacją. Jest sporo informacji na temat tego procesu, a większość z nich jest opisana w dokumentacji. Ważne jest tutaj: zespół wsparcia Positionstack ma cię za plecami i zaoferuje tyle samo lub najmniej pomocy, ile potrzebujesz, aby skonfigurować i zintegrować ich interfejs API z Twoją aplikacją.

Całkiem łatwe, prawda? Interfejsy API mogą wydawać się zastraszające dla ludzi bez obszernej wiedzy informatycznej. Ale od samego początku Positionstack zapewnia ci poczucie, że nie tylko jest to łatwe, ale pomoże ci w drodze dzięki niesamowitej dokumentacji inteligentnego projektu. Pomaga im to mieć zespół ekspertów z pasją, którzy są gotowi Ci pomóc.

Twój pulpit pozycji

Podwojając swoją podstawową wartość przyjazności dla użytkownika, Positionstack oferuje usprawniony, uporządkowany pulpit nawigacyjny, z którego można uzyskać dostęp do wszystkiego, co musisz wiedzieć o interfejsie API. Rzućmy okiem na opcje paska bocznego:

 • Deska rozdzielcza – Znajdziesz tutaj powiadomienia (zwykle ostrzegające o przekroczeniu określonych progów użytkowania), a następnie linki do 3-krokowego przewodnika Szybki start i strony jego dokumentacji. Istnieje również przegląd klucza API, bieżącej subskrypcji, szczegółów konta i metody płatności.
 • Upgrade / Subskrypcja – Możesz zmienić swoją subskrypcję na jednej z tych dwóch opcji. Uaktualnij w dowolnym momencie, jednak jeśli chcesz przełączać się między planem miesięcznym lub rocznym w dowolnym kierunku, musisz najpierw przejść na bezpłatne konto, a następnie wybrać żądaną opcję. Wsparcie Positionstack chętnie Ci pomoże, jeśli potrzebujesz pomocy w tym zakresie.
 • Konto / płatność – Są to oczywiste; każda z kart umożliwi aktualizację danych uwierzytelniających w dowolnym momencie. Trzeba powiedzieć, że doceniamy to, że nie zakopują tych podstawowych elementów sterowania w przeprojektowanym, efektownym interfejsie. WYSIWYG.
 • Wykorzystanie API – Prawdopodobnie zakładka, do której najczęściej wracasz, tutaj możesz dowiedzieć się, ile z miesięcznego limitu żądań zjadłeś do tej pory. Jest też przydatna sekcja pokazująca statystyki użytkowania w czasie, dzięki czemu możesz odpowiednio dostosować strategię.

Dokumentacja API

Teraz dochodzimy do serca i duszy oferty Positionstack: Dokumentacja API. Rozważ tę stronę i przejdź do instrukcji użytkownika, która zawiera szczegółowe informacje o każdym punkcie końcowym interfejsu API, ich parametrach i rodzaju informacji, które zwrócą.

Ta strona jest podzielona na pięć różnych sekcji. Omówimy każdy z nich, poświęcając trochę czasu i rozmowę, aby zapewnić kontekst, aby lepiej zrozumieć, co znajdziesz.

Pierwsze kroki

Tutaj znajdziesz podstawowe funkcje które dotyczą każdego żądania złożonego za pomocą Positionstack. To są:

 • Klucz API – Twój klucz API jest jak paszport cyfrowy, którego będziesz używać do uzyskiwania dostępu do zestawu danych Positionstack. Bez niego interfejs API jest bezużyteczny. Jeśli uważasz, że zostało to naruszone, możesz łatwo obrócić stary klucz na nowy.
 • Szyfrowanie – 256-bitowe szyfrowanie SSL jest używane w całym Internecie i nie bez powodu jest standardem branżowym w zakresie bezpieczeństwa. Do zaszyfrowania komunikacji aplikacji z serwerami Positionstack potrzebny jest plan podstawowy lub lepszy, ale sama inwestycja jest warta. Aby wywołać szyfrowanie, wystarczy zmienić HTTP na HTTPS w podstawowym adresie URL interfejsu API. Prosty!
 • Oddzwanianie JSON – Nie zajmiemy się zbyt wieloma szczegółami technicznymi, jak to działa, ale jeśli twoje żądania API są zablokowane przez zasady tego samego pochodzenia, używasz wywołań zwrotnych JSON, aby wpłynąć na obejście. Zasadniczo żądasz danych z zewnętrznego skryptu, który nie zagłębia się w problemach między domenami.
 • Błędy interfejsu API – Podobnie jak w przypadku innych elementów, czasami twoje żądania API mogą napotkać błędy. Positionstack to rozumie i ma wbudowaną funkcję raportowania błędów, aby pomóc Ci zidentyfikować, co poszło nie tak. Niepowodzenia żądań interfejsu API automatycznie zwracają obiekt błędu w formacie JSON, a także podelementy kodu, komunikatu i kontekstu w celu zapewnienia kontekstu błędu.

Punkty końcowe API

W tej sekcji opisano funkcję pozycjonowania mięsa i ziemniaków Positionstack, czyli geokodowanie do przodu i do tyłu. Jeśli nie jesteś w 100% pewien, na czym polega różnica, pomyśl o geokodowaniu jako dwukierunkowej ulicy, w której możesz tłumaczyć miejsca i adresy napisane zwykłym angielskim na dane o lokalizacji, takie jak współrzędne i adresy IP, i odwrotnie.

Tak więc użyłbyś geokodowania do przodu, aby przekształcić lokalizację Wieży Eiffla we współrzędne. Podobnie możesz znaleźć adres ulicy powiązany z adresem IP, używając odwrotnego geokodowania. W końcu całkiem proste!

Żądania geokodowania do przodu / do tyłu

Aby złożyć podstawowe żądanie dotyczące dowolnego rodzaju geokodowania, musisz dołączyć odpowiedni punkt końcowy (/Naprzód lub /odwrócić) na podstawowy adres URL interfejsu API. Następnie podasz swój klucz dostępu, a następnie zrób pytanie za pomocą zwykłego-angielskiego adresu lokalizacji lub odpowiednich danych lokalizacji – i, voila! Będzie to wyglądać mniej więcej tak:

https://api.positionstack.com/v1/forward   ? access_key = YOUR_ACCESS_KEY   & query = 1600 Pennsylvania Ave NW, Washington DC 

lub

https://api.positionstack.com/v1/reverse   ? access_key = YOUR_ACCESS_KEY   & query = 40.7638435,-73.9729691 

Oczywiście zestaw danych Positionstack zawiera znacznie więcej niż tylko adresy i współrzędne. Możesz parsować te inne kategorie za pomocą różnych parametrów. Oto przykład tego, co przesłać geokodowanie zapytanie, wysyłane do Białego Domu, wygląda następująco:

{  "data": {    "results": (     {       "latitude": 38.897675,       "longitude": -77.036547,       "label": "1600 Pennsylvania Avenue NW, Washington, DC, USA",       "name": "1600 Pennsylvania Avenue NW",       "type": "address",       "number": "1600",       "street": "Pennsylvania Avenue NW",       "postal_code": "20500",       "confidence": 1,       "region": "District of Columbia",       "region_code": "DC",       "administrative_area": null,       "neighbourhood": "White House Grounds",       "country": "United States",       "country_code": "US",       "map_url": "http://map.positionstack.com/38.897675,-77.036547"     }    )  } } 

Co ciekawe, jeśli miałbyś zrobić odwrotne geokodowanie jeśli użyjesz przybliżonych współrzędnych Białego Domu, zwrócone wyniki będą wyglądać prawie identycznie, z wyjątkiem różnic między nimi dystans między twoimi współrzędnymi a oficjalnymi współrzędnymi Białego Domu, które pojawiają się w zestawie danych Positionstacka.

Powodem tego podobieństwa jest to, że oba punkty końcowe wykorzystują tę samą tablicę parametrów GET, a zatem mogą zwracać (prawie) te same obiekty odpowiedzi. Oznacza to, że bez względu na to, jakie dane początkowe musisz przejść, możesz w zamian uzyskać pełny zestaw danych o lokalizacji. (Możliwe jest zawężenie tych wyników za pomocą interfejsu API pola parametru, ale zajmiemy się tym później).

Uwaga: strona dokumentacji Positionstack szczegółowo opisuje każdy parametr i obiekt odpowiedzi, więc koniecznie sprawdź to!

Żądania partii

Ostatni ważny nagłówek w tej dokumentacji dotyczy żądania partii. Wszystko, co musisz zrobić, to wywołać partia parametr, a następnie zagnieżdż wiele pytanie instancje (wraz z żądanymi parametrami) poniżej w jednym żądaniu, a API Positionstack zajmie się resztą. Jest to bardzo proste i wygląda tak:

{  "batch":(    {     "query": "Main Street",     "country": "US",     "region": "Minnesota"    },    {     "query": "Main Street",     "country": "US",     "region": "Illinois"    },    {     "query": "Main Street",     "country": "US",     "region": "Missouri"    }  ) } 

Zaawansowane dane

Oprócz podstawowych parametrów lokalizacji możesz dodatkowo dostosować żądania API, aby zwracać więcej zaawansowane dane. Obejmują one:

 • Mapy do osadzenia – Zwraca obiekt map_url połączony z wynikiem geokodowania, którego można użyć do stworzenia atrakcyjnej wizualnej reprezentacji mapy w witrynie lub aplikacji.
 • Moduł kraju – W przeciwieństwie do innych parametrów, które zwracają do kilku obiektów odpowiedzi, country_module zwraca niewiarygodną gamę danych na temat kraju, do którego skierowano zapytanie. To nie tylko współrzędne i adresy; to stolica, flaga, oficjalna nazwa, status kraju bez dostępu do morza (lub nie), używane waluty, używane języki, kody połączeń i inne.
 • Moduł słoneczny – Humorystycznie dokumentacja Positionstack opisuje to jako dane „astrologiczne”. Z tym parametrem nie otrzymasz horoskopu, ale zobaczysz dane o wschodzie i zachodzie słońca, zgodnie z chronologią astronomiczną, cywilną i morską.
 • Moduł strefy czasowej – Dołącz timezone_module aby zwrócić przesunięcie GMT lokalizacji w sekundach lub jako ciąg języka naturalnego.
 • Moduł ramki granicznej – Jeśli pojedyncza para współrzędnych x / y jest nieodpowiednia dla Twojego zadania, wypróbuj ramkę ograniczającą, która otacza obszar z minimalnymi i maksymalnymi wartościami długości i szerokości geograficznej.

Dodatkowe opcje

Interfejs API Positionstack ma mnóstwo danych do przekazania, ale na szczęście zapewnia dodatkowe narzędzia zarządzać tym źródłem informacji.

 • Podaj pola odpowiedzi – Omówiliśmy szczegółowo, ile danych może zwrócić Positionstack, ale pamiętaj, że wszystkie te dane są kosztowne. Jeśli chcesz ograniczyć swoje miesięczne żądania, możesz to zrobić za pomocą pola Dołączanie fields = results.flag, na przykład spowoduje, że interfejs API wyświetli tylko flagę kraju, do którego skierowano zapytanie. Możesz wywołać pola tyle razy, ile potrzebujesz, aby uzyskać wymagany zestaw danych.
 • Określ format wyjściowy – Bezpłatni subskrybenci są ograniczeni do formatu JSON w przypadku zwracanych wyników geokodowania. Klienci płacący mogą jednak dołączyć wynik na ich prośbach o podanie JSON, XML lub GeoJSON, jeśli to konieczne.

Przykłady kodu

Kiedy Positionstack mówi, że są tutaj, aby ci pomóc, mają na myśli. Widzieliśmy już, jak dokładna jest ich dokumentacja, ale uzupełniają ją poręczne przykłady kodu we wszystkich językach obsługiwanych przez API. Nie będziemy kopiować / wklejać tego kodu tutaj, ale w celu szybkiego zapoznania się z tymi językami są:

Dowód i wydajność

W tym momencie powinno być jasne, że Positionstack jest w stanie zrobić całkiem sporo. Ale, jak dobrze czy robi to?

Najpierw rozważmy kontekst. Positionstack jest jedną z ponad 20 mikrousług API w ekosystemie chmurowym Apilayer. Razem te interfejsy API obsługują ponad milion klientów B2B od startupów, aż po przedsiębiorstwa. Niektórzy z ich najważniejszych klientów to Amazon, Apple, Slack, LinkedIn i wiele innych nazwisk domowych. Oczywiście mają pewną solidną infrastrukturę do obsługi tej skali popytu.

Swoją zaletą, Positionstack jest zgodny ze swoim rodowodem, z niewiarygodnym 100% czasem pracy przez cały 2020 rok w momencie pisania. Jest to jeszcze bardziej imponujące, jeśli wziąć pod uwagę interfejs API rutynowo przetwarza ponad miliard przeszukiwań geokodów dziennie na klienta wieloryba, nie wspominając o oszałamiającej liczbie jednoczesnych żądań pochodzących od ich klientów SMB. Co więcej, żądania te zwykle odbierają odpowiedzi od 10 do 100 ms.

W naszej książce jest to cud technologiczny, zwłaszcza biorąc pod uwagę agresywną cenę tej oferty SaaS.

I nie tylko surowa moc sprawia, że ​​Pozycjonowanie jest tak atrakcyjne. Ich zestaw danych jest naprawdę wyrafinowany, pochodzi od wiarygodnych nazw, takich jak Nominatim, GeoNames, Pelias i OpenStreetMap. Stosy krzyżowe sprawdzają, filtrują i rekombinują to bogactwo danych wiele razy dziennie, wypychając regularne aktualizacje za pomocą inteligentnych algorytmów, które zapewniają zawsze bardzo dokładne dane o lokalizacji, w dowolnym miejscu na świecie i w czasie rzeczywistym.

Nie chcemy zepsuć naszego ostatecznego werdyktu, ale jeśli szukasz solidnego, skalowalnego rozwiązania do geokodowania, wznowienie Positionstack wymaga dokładniejszego przyjrzenia się.

cennik

Firma Apilayer postanowiła zapewnić przystępną cenowo alternatywę dla bardzo drogiego oprogramowania do geokodowania na poziomie przedsiębiorstwa i w tym celu się udało.

PositionStack - bezpłatny interfejs API do geokodowania adresów i map

Stos stosu występuje w pięciu cennik poziomów i obsługuje rozliczenia miesięczne lub roczne subskrypcje z 20% zniżką. Te poziomy to:

 • Wolny – Oceniony na użytek własny, nadal otrzymujesz duży przebieg dzięki 25 000 miesięcznych żądań geokodowania do przodu i do tyłu, przesyłanych w formacie JSON. Nie masz wielu zaawansowanych funkcji ani obsługi klienta, ale już pokazaliśmy, jak cennym zasobem jest ich strona Dokumentacja. Ten poziom jest bezpłatny i wolny od zobowiązań – nie musisz nawet podawać danych karty kredytowej, aby rozpocząć.
 • Podstawowy – Podstawowy pakiet komercyjny. Podstawowi subskrybenci czterokrotnie zwiększają swój miesięczny przydział do 100 000 żądań geokodowania, a także uzyskują dostęp do zaawansowanych funkcji, takich jak szyfrowanie HTTPS, wiele opcji wyjściowych (JSON, XML, GeoJSON), mapy do osadzenia, wiele języków i więcej. Uzyskaj komercyjną licencję Positionstack za jedyne 9,99 USD miesięcznie.
 • Profesjonalny – Najpopularniejsza oferta Positionstack, warstwa Professional oferuje dziesięciokrotny wzrost liczby żądań geokodowania – do 1 000 000 miesięcznie. Wszystkie gadżety z poziomu podstawowego są obecne, a następnie niektóre, w szczególności żądania partii dla aplikacji o dużej wytrzymałości. Ten poziom osiąga 49,99 USD miesięcznie.
 • Biznes – Przechodząc do wydajności na poziomie przedsiębiorstwa, warstwa biznesowa zwiększa miesięczny przydział do ogromnej liczby 3 000 000 żądań. Po raz kolejny każda zaawansowana funkcja jest w pełni dostępna, wspierana przez namiętny zespół obsługi klienta Positionstack, aby pomóc Ci jak najlepiej je wykorzystać. 99,99 USD miesięcznie.
 • Przedsiębiorstwo – Na tym poziomie standardowe oferty wychodzą przez okno, a klient jest królem. Masz precyzyjne potrzeby, które wymagają niestandardowych rozwiązań, a Positionstack jest gotowy do osiągnięcia Twoich celów. Ty dyktujesz swoje miesięczne żądania wolumenu, nawet (szczególnie) jeśli są zmienne. Potrzebujesz więcej mocy z API? Skontaktuj się z obsługą niestandardowych rozwiązań. Skontaktuj się z Positionstack, aby uzyskać wycenę.

Werdykt

Positionstack robi dokładnie to, co zamierzał: zmniejszać geokodowanie na poziomie przedsiębiorstwa z punktów cenowych poza budżetem do większości małych i średnich firm, bez poświęcania wydajności. Ich interfejs API jest dobrze udokumentowany i łatwy w użyciu, ale zapewnia solidną integrację we wszystkich głównych językach programowania w celu zapewnienia maksymalnej użyteczności. Liczba żądań, które rutynowo obsługuje Positionstack, jest oszałamiająca, a ich zestaw danych jest mądrze zarządzany w celu zapewnienia prawdziwie globalnego zasięgu w geokodowaniu w czasie rzeczywistym. Jeśli szukasz tego typu produktów, nie śpij na Positionstack.

Jaki rodzaj integracji planujesz? Jak wykorzystasz geokodowanie w swojej firmie? Czy masz jakieś pytania lub komentarze dotyczące Positionstack? Zostaw nam notatkę w komentarzach poniżej.