Uzyskaj monitor przepustowości i prędkości sieci w zasobniku systemowym Windows

Jeśli Twój domowy plan internetowy nie jest nieograniczony, nie jesteś sam; czasy nieograniczonej przepustowości dawno minęły w większości części świata, a pomiar danych stał się powszechną praktyką wśród dostawców usług internetowych ze względu na zwiększone wykorzystanie przepustowości przez użytkowników. Jeśli Twoja subskrypcja internetowa ma miesięczny limit danych, wskazane jest samodzielne śledzenie go, aby nie przekroczyć miesięcznego limitu danych. Ponadto nie zawsze uzyskujesz prędkość obiecaną przez dostawcę usług internetowych, a pilnowanie jej może być dobrym pomysłem, aby sprawdzić, czy masz wartość swoich pieniędzy. Istnieje kilka narzędzi, które mogą pomóc w obu tych zadaniach, a NetTraffic to jeden program dla systemu Windows, który pomaga monitorować korzystanie z Internetu w szerokiej gamie interfejsów sieciowych.

Lekkie narzędzie ma przyzwoity i przyjazny dla użytkownika interfejs, a po uruchomieniu na stałe siedzi w obszarze zasobnika systemowego. Po kliknięciu ikony w zasobniku systemowym zobaczysz małe okno z wykresem przedstawiającym aktualną prędkość Internetu. Kolorowy wzór wykresu umożliwia badanie i analizowanie pobierania, wysyłania i łączenia przepustowości. Wykres aktualizuje się w czasie rzeczywistym, automatycznie odzwierciedlając wszelkie skoki i przerwy w dostawie danych.

NetTraffic

Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę powiadomienia NetTraffic, aby otworzyć pełny raport statystyk z menu kontekstowego. Ten raport umożliwia dokładne sprawdzenie historii wykorzystania danych. Karta Ogólne umożliwia przeglądanie dostępnych informacji według roku, miesiąca, dnia, a nawet godziny. Program monitoruje wszystko, co wiąże się z przesyłaniem danych. Na przykład możesz łatwo sprawdzić całkowitą liczbę wysłanych i odebranych bajtów oraz całkowity czas od momentu, gdy interfejs sieciowy stał się aktywny. Raport podzielony jest na sekcje bieżące, średnie i prognozy.

NetTraffic_Statistics

Kliknij kartę Wykresy / Tabele, a NetTraffic przekaże informacje w inny sposób. Tutaj możesz przeglądać i analizować informacje dotyczące określonych zakresów dat. Wszystko, co musisz zrobić, to określić daty „Od” i „Do”, a program zajmie się resztą. Ponadto możesz również kliknąć i przeciągnąć po określonym przedziale czasu na wykresie, a statystyki zmienią się na wybrany okres.

NetTraffic_Statistics_Charts

Możesz również dostosować ten wykres w oknie ustawień NetTraffic, zmieniając kolory i styl, a także dostosowując kilka innych przydatnych opcji na kartach Ogólne i Wykres.

NetTraffic_Settings

NetTraffic działa w systemach Windows XP, Windows Vista, Windows 7 i Windows 8. Obsługiwane są zarówno 32-bitowe, jak i 64-bitowe systemy operacyjne.

Pobierz NetTraffic

x