Udostępnij teraz w social media:

Jeśli kiedykolwiek uzyskałeś dostęp do strony ustawień routera Wi-Fi, prawdopodobnie widziałeś tam słowo „Kanał”. W większości przypadków po prostu podłączamy router i ma on automatycznie wybrany dla nas odpowiedni kanał. W niektórych przypadkach połączenie Wi-Fi jest dość szybkie, ale wybrany kanał sprawia, że ​​jest bardzo wolniejsze z wielu powodów. I chociaż istnieje wiele sposobów na zwiększenie prędkości Internetu, jednym z najłatwiejszych jest zmiana domyślnego kanału Wi-Fi na taki, który jest mniej zatłoczony. Ale jak sprawdzić, który kanał miałby najmniejszy ruch? Tutaj z pomocą przychodzi nowe narzędzie NirSoft WifiChannelMonitor. To proste narzędzie korzysta ze sterownika przechwytywania Microsoft Network Monitor w trybie monitorowania i wyświetla w czasie rzeczywistym informacje o punktach dostępu i podłączonych do nich urządzeniach Wi-Fi.

Sprawdź -   Jak wyodrębnić informacje z MKV w systemie Linux

WifiChannelMonitor nie wymaga żadnej instalacji i może działać jako samodzielna aplikacja. Jego przenośna konstrukcja sprawia, że ​​idealnie nadaje się do używania w podróży po włożeniu pendrive’a USB. Aby rozpocząć, pobierz narzędzie Microsoft Network Monitor z witryny tutaj i zainstaluj go na swoim komputerze. Gdy to zrobisz, pobierz WifiChannelMonitor i uruchom aplikację. Obsługuje zarówno 32-bitowe, jak i 64-bitowe wersje systemu Windows.

Cóż, korzystanie z WifiChannelMonitor jest tak absurdalnie łatwe, że nawet początkujący użytkownicy mogą z niego korzystać bez żadnych kłopotów. Po uruchomieniu zostanie wyświetlone puste okno, w którym możesz nacisnąć klawisz F6 lub kliknąć przycisk Przechwyć na pasku narzędzi, aby otworzyć okno Opcje przechwytywania. Tutaj musisz wybrać typ karty sieciowej z dostępnych opcji, a jeśli opcja „Automatycznie przełącz się w tryb monitora” jest włączona, określ również nazwę i typ kanału.

Sprawdź -   Jak zdalnie oglądać Disney + ze znajomymi za pomocą GroupWatch

Kliknij „OK”, a WifiChannelMonitor zacznie zbierać odpowiednie informacje. Program umożliwia przeglądanie informacji o klientach Wi-Fi, którzy nie są aktualnie połączeni z żadnymi punktami dostępowymi, udostępniając listę identyfikatorów SSID (nazw sieci), z którymi próbują nawiązać połączenie.

Prawie wszystkie narzędzia NirSoft mają na celu dostarczanie informacji zorganizowanych w kolumnach o zmiennym rozmiarze, a WifiChannelMonitor nie jest wyjątkiem. Wyświetla obszerne informacje o punktach dostępu i podłączonych klientach. Na przykład w przypadku punktu dostępowego możesz wyświetlić jego nazwę, adres Mac, producenta, typ PHY, częstotliwość i inne powiązane informacje. Podobnie, narzędzie wyświetla w czasie rzeczywistym adres MAC, producenta, wysłane i odebrane bajty itp. Każdego klienta.

Możesz także zapisać te informacje jako plik HTML lub CSV, powiedzmy, po prostu analizując informacje lub tworząc plik dziennika do późniejszego wykorzystania.

Sprawdź -   Usuń niechciane elementy z interfejsu iOS 7 za pomocą HideMe7

WifiChannelMonitor

WifiChannelMonitor działa na wszystkich wersjach Windows od XP i nowszych. Możesz go pobrać bezpłatnie ze strony programistów.

Pobierz WifiChannelMonitor