Uzyskaj witrynę WordPress w Google Cloud w mniej niż 8 minut za pomocą Cloudways

Cloudways jest dostawcą hostingu w chmurze zarządzanej, a także obsługuje korzystanie z Google Cloud Platform jako jednego ze swoich dostawców spośród wszystkich innych opcji.

Powinieneś być w stanie łatwo utworzyć serwer oparty na Google Cloud i zarządzać nim w ciągu kilku minut. Zainstalowanie WordPressa i skonfigurowanie witryny również powinno być oddalone o kilka kliknięć.

Ale czy to takie proste? Dlaczego powinieneś wybrać Cloudways do hostowania witryny WordPress?

Czy wolisz Google Cloud Platform do hostingu WordPress? A jak możesz to zrobić?

W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na wszystkie powyższe pytania, aby pomóc Ci podjąć decyzję przed wyborem hosta dla Twojej witryny WordPress.

Dlaczego powinieneś wybrać platformę Google Cloud dla WordPress?

Google Cloud Platform zapewnia solidną infrastrukturę serwerową. Jest to ta sama platforma, z której korzysta Google do swoich usług.

Można więc bezpiecznie postawić na jego niezawodność i wydajność, z których jest znana.

Google Cloud Platform to idealna opcja hostingu dla witryny WordPress o wysokich wymaganiach. Innymi słowy, jest to jedna z najlepszych platform hostingowych.

Jeśli masz witrynę, która zajmuje się informacjami o znaczeniu krytycznym lub witrynę o dużym natężeniu ruchu, Google Cloud Platform może być fantastycznym rozwiązaniem.

Czy możesz bezpośrednio hostować za pomocą Google Cloud Platform bez Cloudways?

Tak i nie.

Aby utworzyć serwer i zarządzać nim za pomocą Google Cloud Platform, będziesz potrzebować pewnej wiedzy technicznej.

WordPressa możesz wdrożyć jednym kliknięciem. Musisz jednak zoptymalizować każdy aspekt swojego Compute Engine i zarządzać nim.

Chociaż Google ułatwia to tak łatwo, jak to tylko możliwe, nie jest skierowany do użytkowników końcowych, ale do programistów, administratorów systemu i podobnych użytkowników posiadających umiejętności zarządzania maszyną wirtualną.

Jeśli wystąpi problem z serwerem, ponosisz wyłączną odpowiedzialność za wszelkie konfiguracje i rozwiązywanie problemów.

I tu właśnie pojawia się Cloudways.

W jaki sposób Cloudways pomaga w korzystaniu z Google Cloud dla WordPress?

Jak wspomniałem, korzystanie z Google Cloud Platform może być niewygodne dla większości użytkowników.

Tak więc Cloudways umożliwia korzystanie z Google Cloud Platform bez konieczności samodzielnego zarządzania wszystkim.

Cloudways konfiguruje wszystkie niezbędne elementy potrzebne do uruchomienia witryny WordPress bez żadnych problemów. I wszystko, co chcesz zrobić ze swojej strony (takie jak dodanie domeny, instalowanie SSL itp.), Cloudways zapewnia łatwy w użyciu interfejs, aby zrobić to wszystko za pomocą kilku kliknięć.

Nie musisz przeglądać dokumentacji Google Cloud i musisz skupić się na platformie Cloudways i niektórych opcjach, aby łatwo podkręcić serwer lub aplikację WordPress.

Oprócz tego oferują standardową obsługę za darmo, w przeciwieństwie do Google Cloud Platform. Znajdziesz również opcje wsparcia premium, jeśli ich potrzebujesz.

Funkcje Cloudways

Chociaż Cloudways ma na celu bycie zarządzanym dostawcą hostingu w chmurze, upraszczając rzeczy dla użytkownika końcowego, zapewnia to dużą kontrolę.

Pozwólcie, że przedstawię niektóre z kluczowych funkcji, które powinny pomóc w efektywnym zarządzaniu witryną WordPress w Cloudways:

Współpraca

Dzięki Cloudways możesz dodawać wiele projektów i dodawać członków zespołu zgodnie z wymaganiami. Możesz przyznać im selektywny dostęp, który obejmuje rozliczenia, wsparcie lub po prostu konsolę dla personelu technicznego.

Łatwo jest dodawać członków i tworzyć nowe projekty. Otrzymasz również dostęp SSH i SFTP, który możesz udostępnić dowolnemu członkowi zespołu, aby w razie potrzeby uzyskać dostęp do plików.

Ogólnie rzecz biorąc, takie funkcje zwiększają możliwości współpracy w zakresie zarządzania serwerem i wszystkim związanym z witryną bezpośrednio przy użyciu Cloudways.

Integracje i dodatki

Aby dodać więcej funkcji w miarę postępów, Cloudways oferuje interfejs API, który pozwala budować Twoje rozwiązania.

Możesz także dodać serwery poczty e-mail, SMTP i wybrać usługę premium DNS w ramach dodatkowych ofert.

Korzystanie z takich dodatków i integracji pomoże Ci trzymać się jednej platformy bez polegania na wielu platformach.

Wydajność

Biorąc pod uwagę, że Cloudways to zarządzana platforma hostingu w chmurze, optymalizują backend od samego początku.

Jak można się spodziewać, wszystkie serwery używają dysków SSD i są wstępnie skonfigurowane pod kątem najlepszej możliwej wydajności podczas instalowania aplikacji (takiej jak WordPress) na serwerze.

Oferuje również obsługę Redis, CloudwaysCDN i zaawansowane opcje pamięci podręcznej, aby w razie potrzeby dostosować wydajność.

Monitorowanie

Jeśli chodzi o podstawy, CloudwaysBot okazuje się niezwykle przydatny, wysyłając ważne powiadomienia w czasie rzeczywistym, niezależnie od tego, czy kończy się miejsce na dysku, czy cokolwiek innego.

Możesz nawet otrzymywać powiadomienia dostarczane na Twój kanał Slack lub e-mail.

Oprócz inteligentnego asystenta otrzymujesz również kilka informacji z konsoli, które pomogą Ci mieć oko na stan serwera/aplikacji.

Bezpieczeństwo

Najlepiej używać wtyczek zabezpieczających dla swojej witryny WordPress, ale Cloudways zapewnia, że ​​Twój backend pozostaje bezpieczny.

Obsługują aktualizacje systemu operacyjnego na serwerze i wymuszają zapory sieciowe, aby powstrzymać atakujących.

Otrzymasz również możliwość zainstalowania bezpłatnego protokołu SSL zgodnie z wymaganiami i włączenia uwierzytelniania dwuskładnikowego dla swojego urządzenia.

Wspierać się

Ważne jest, aby uzyskać dobre wsparcie wraz z subskrypcją hostingu. A Cloudways zapewnia wsparcie czatu 24×7 dla wszystkich swoich klientów.

A jeśli potrzebujesz priorytetowego wsparcia z zaawansowaną pomocą techniczną, dostępne są opcje wsparcia premium.

Inne niezbędne

Jako dostawca hostingu w chmurze zarządzanej, Cloudways oferuje wiele funkcji. Oprócz kluczowych cech wymienionych powyżej, niektóre z innych podstawowych funkcji obejmują:

  • Obsługa obszaru pomostowego
  • Integracja z Git
  • Wtyczka Cloudways WP Migrator
  • Klonowanie aplikacji/serwerów

Teraz, gdy już wiesz, co oferuje Cloudways, zobaczmy, jak łatwo jest uruchomić i uruchomić witrynę WordPress za pomocą Google Cloud.

Kroki korzystania z Google Cloud do hostowania witryny WordPress na Cloudways

Konfiguracja zajęłaby kilka kliknięć, ale pozwól, że wymienię krok po kroku, aby poprowadzić Cię przez ten proces.

Krok 1. Po zarejestrowaniu konta możesz udać się do uruchomienia serwera (jak pokazano na obrazku).

Krok 2. Następnie musisz wybrać aplikację (tutaj WordPress), którą chcesz zainstalować na swoim serwerze i wybrać preferowanego dostawcę hostingu w chmurze.

W tym artykule jako naszego hosta wybieramy Google Cloud Platform.

Oto jak to wygląda po selekcji:

Jak widać na obrazku, musisz uzupełnić dane swojego serwera (zakładając, że jeszcze go nie mamy). Dodaj więc nazwę zarządzanej aplikacji, serwera i wybierz projekt, do którego chcesz go dodać.

Wśród dostępnych opcji musisz wybrać rozmiar serwera (zgodnie z dostępnymi zasobami). Na przykład serwer średniej wielkości jest wyposażony w 3,75 GB pamięci RAM i 1 procesor.

Inne opcje obejmują lokalizację serwera, przepustowość, pamięć aplikacji i rozmiar pamięci bazy danych.

Pamiętaj, że wybór lokalizacji serwera wpłynie między innymi na koszt. Przepustowość jest naliczana w miarę jej używania, więc nie musisz ustawiać niczego konkretnego, jeśli nie znasz wymagań dla swojej witryny.

Krok 3. Po skonfigurowaniu możesz obserwować szacowaną cenę i uruchomić serwer.

Utworzenie serwera i instalacja WordPressa zajmie około siedmiu minut. Możesz opuścić stronę internetową, jeśli chcesz; nie wpływa na tworzenie serwera.

Po zakończeniu możesz kliknąć serwer, aby uzyskać dostęp do ustawień i opcji zarządzania serwerem.

Możesz też przejść do ustawień aplikacji WordPress, aby dodać domenę, zainstalować SSL i rozpocząć przygodę z WordPressem!

Oto uruchomiona i uruchomiona testowa witryna WordPress:

Oszczędzaj czas dzięki hostingowi zarządzanemu przez Cloudways i Google Cloud

Celem wyboru dostawcy hostingu zarządzanego jest zaoszczędzenie cennego czasu i uniknięcie niepotrzebnej konfiguracji technicznej z Twojej strony. I, Cloudways sprawia, że ​​jest to niewiarygodnie imponujące, dając Ci pełną kontrolę i jednocześnie zarządzając wszystkimi niezbędnymi elementami.

A wisienką na torcie jest wybór Google Cloud jako dostawcy chmury, aby zapewnić niezawodne i szybkie działanie!

Ogólnie rzecz biorąc, wszystko jest na wyciągnięcie ręki, nawet najbardziej zaawansowane ustawienia. Tak więc, jeśli szukasz zarządzanego dostawcy do korzystania z Google Cloud z WordPress, powinna to być łatwa rekomendacja!

Możesz być również zainteresowany platformą hostingową Google Cloud dla WordPress lub wtyczkami do zarządzania użytkownikami dla WordPress.

x