Używaj poleceń głosowych do uruchamiania aplikacji i uruchamiania skryptów [Windows]

Udostępnij teraz w social media:

Asystenci osobiści szybko stają się częścią stacjonarnych i mobilnych systemów operacyjnych. Widzieliśmy Siri, Cortanę i Google Now i wszystkie one same w sobie wydają się imponujące. Pulpit wciąż ma przed sobą wiele do zrobienia, zanim dostanie osobistego asystenta, który dopasuje cokolwiek na telefonie komórkowym, ale przyszłość wygląda jasno. Jeśli nie chcesz czekać na przyszłość poleceń głosowych i chciałbyś czegoś zrobić teraz, a nie później, wypróbuj VoiceBota. Jest to bezpłatna aplikacja systemu Windows, która umożliwia kojarzenie poleceń głosowych z akcjami, takimi jak uruchomienie aplikacji lub uruchomienie skryptu (między innymi), a następnie wykonanie ich na polecenie. Aplikacja umożliwia tworzenie profili, z którymi można kojarzyć różne polecenia. Ma zarówno wersję bezpłatną, jak i płatną. Wersja płatna umożliwia synchronizację profilu między komputerami, uruchamianie wielu działań w jednym makrze i tworzenie nieograniczonej liczby profili.

  Jak zautomatyzować kliknięcia myszą w systemie Windows 10

Zainstaluj VoiceBota, a gdy pojawi się pytanie, czy chcesz użyć wersji próbnej, czy wprowadzić klucz licencyjny, wybierz opcję próbną. Po zainstalowaniu automatycznie powróci do bezpłatnej wersji.

Po zakończeniu instalacji (aplikacja nie próbuje wkraść się do niczego więcej), utwórz swój pierwszy profil w ustawieniach aplikacji. Aplikacja zawiera kilka wstępnie ustawionych profili, głównie do gier, ale możesz utworzyć własny profil niestandardowy. Kliknij „Dodaj” i nazwij profil. Następnie przejdź do dodawania do niego makr.

Każde makro ma nazwę i możesz skojarzyć z nim czynności, takie jak uruchomienie programu, naciśnięcie klawisza, a nawet wpisanie tekstu. W przypadku aplikacji musisz wybrać plik EXE aplikacji. Po dodaniu poleceń zapisz je w swoim profilu i pozwól VoiceBotowi działać w tle.

  Jak eksportować i importować systemy Linux w systemie Windows 10

add_macro_voice_bot

Będzie stale nasłuchiwał poleceń. Po rozpoznaniu polecenia prawidłowo uruchamia aplikację lub wykonuje skojarzoną z nim czynność. VoiceBot prowadzi dziennik poleceń głosowych, które rozpoznał. Pamiętaj, że hałas wokół Ciebie może zakłócać rozpoznawanie.

VoiceBot

Rozpoznawanie głosu nie jest złe, ale aplikacja jest w fazie beta, więc biorąc to pod uwagę, całkiem dobrze radzi sobie z rozpoznawaniem i wykonywaniem poleceń.

Zainstaluj VoiceBot dla Windows

x