W poszukiwaniu przygody? 7 sposobów, w jakie ChatGPT zapewnia rozrywkę

Niezależnie od tego, czy lubisz czytać zabawne historie, rozwiązywać zagadki i quizy, czy po prostu chcesz, aby żarty połechtały twoją śmieszną kość, ChatGPT ma to wszystko.

ChatGPT może pomóc Ci w nauce, pracy biurowej i nauce nowych umiejętności. Jednak nie ogranicza się to tylko do wszystkich nudnych rzeczy. W rzeczywistości może zapewnić rozrywkę na wiele godzin na wiele sposobów.

ChatGPT może generować oryginalne treści przy użyciu setek GB danych, na których się uczył, jest to znacznie lepsze niż zwykłe wyszukiwanie w Google.

Google może być w stanie zapewnić witrynę internetową, w której można opowiedzieć dowcipy o polityce, ale ChatGPT może stworzyć dziesiątki dowcipów na miejscu o czymś tak prostym, jak gniazdko elektryczne.

Jeśli jesteś gotowy, aby zabić trochę czasu z niestandardowymi zabawnymi treściami, czytaj dalej, ponieważ wymieniam kilka interesujących sposobów, w jakie ChatGPT może cię zabawiać.

Generuj dowcipy i akty komediowe

ChatGPT może generować żarty o prawie wszystkim, o czym możesz pomyśleć, o ile nie łamie to zasad ChatGPT. Dosłownie poprosiłem go, aby żartował z rzeczy, które mogłem znaleźć w moim pokoju, i wygenerował 5-10 żartów ze wszystkiego. Oczywiście to, czy żarty są śmieszne, czy nie, jest subiektywne, ale 20-30% żartów powinno wywołać u ciebie chichot.

Po prostu poproszenie go o „opowiedzenie dowcipu” dość szybko staje się powtarzalne, więc polecam dać mu temat do żartów.

Na przykład możesz poprosić go, aby żartował z polityki, małżeństwa, mężczyzn, a nawet przedmiotów, takich jak szampon lub butelka wody. W przypadku popularnych tematów może ukraść znane już dowcipy (czasami edytowane), ale przez większość czasu dowcipy są wyjątkowe.

Podobnie możesz poprosić ChatGPT, aby wystąpił jako komik stand-up i wygenerował całą rutynę na dowolny temat. Osobiście uważam, że takie rutyny są o wiele zabawniejsze niż jednolinijkowe żarty, ponieważ żarty mają ten sam wzór.

Możesz użyć poniższego monitu stworzonego przez społeczność, aby poprawnie wygenerować procedurę.

I want you to act as a stand-up comedian. I will provide you with some topics related to current events and you will use your wit, creativity, and observational skills to create a routine based on those topics. You should also be sure to incorporate personal anecdotes or experiences into the routine in order to make it more relatable and engaging for the audience. My first request is 'I want an humorous take on politics.'

Wskazówki dotyczące lepszego doświadczenia

 • Używaj słowa „dowcipy” zamiast „żart”, aby zawsze uzyskać 5-10 dowcipów na dany temat. Możesz także określić dokładną liczbę dowcipów, których potrzebujesz.
 • Popraw jakość żartów, dodając takie słowa, jak kreatywny, dowcipny, nieoczekiwany i inne, które mogą zmienić cel/ton.
 • Zamiast samych przedmiotów lub tematów możesz także opowiedzieć cały scenariusz, aby uzyskać jeszcze ciekawsze dowcipy. Na przykład „opowiedz mi dowcipy o mężczyźnie, który pływa i je kanapkę”

Generuj quizy i zagadki

Jeśli definicja zabawy oznacza dla Ciebie wyzwanie dla Twojej wiedzy, ChatGPT zapewni Ci ochronę. Może generować quizy i zagadki na podstawie podanego tematu. W przypadku quizów generuje quiz wielokrotnego wyboru składający się z 5 pytań, z których każda ma 4 opcje. Odpowiedzi znajdują się na dole, więc nie przewijaj zbyt szybko, aby uniknąć spoilerów.

Możesz powiedzieć, ile pytań chcesz w quizie i jego temat. Możesz nawet zmienić typ quizu na ciekawostki lub prawda/fałsz, po prostu prosząc go o sformatowanie go w ten sposób. Może Cię również zainteresować test osobowości, który jest podobny do quizu, ale zamiast tego pomaga dowiedzieć się więcej o sobie.

Zagadki są również interesujące i zwykle bardzo dobrze się rymują. Chociaż być może będziesz musiał poprosić go o trochę trudne, ponieważ domyślnie zadaje naprawdę łatwe, bez względu na podawany temat. Jeśli masz problem z odgadnięciem, zawsze możesz poprosić o wskazówki.

Wskazówki dotyczące lepszego doświadczenia

 • Jeśli podoba Ci się konkretne pytanie w quizie i chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, po prostu poproś ChatGPT o podanie więcej szczegółów na ten temat, a wszystko powie.
 • Możesz poprosić ChatGPT, aby nie udzielał odpowiedzi, dopóki nie zostanie o to poproszony.
 • Aby było ciekawiej, powiedz ChatGPT, aby „zadała mi zagadkę z historią”. Dzięki temu stworzy historię, a aby ją zakończyć, musisz rozwiązać zagadkę.
 • Powiedz ChatGPT, aby utworzył quiz z systemem punktacji, aby zobaczyć, ile punktów uzyskałeś w quizie.

Graj w gry słowne i układanki

ChatGPT może grać z Tobą w wiele gier, korzystając ze stołów, edytora przecen lub wymieniając wiadomości. Możesz poprosić go o grę w sudoku, krzyżówki, łamigłówki słowne, łamigłówki labiryntowe i wszelkie inne łamigłówki, które zależą od liczb.

Poprosiłem go również o wypróbowanie puzzli obrazkowych i próbował pobrać obrazy z Imgur; Jednak po wycięciu danych w 2021 r. pobrane obrazy nie były już dostępne.

Niektóre z gier słownych, w które możesz grać, to kata, scrabble, kojarzenie słów, duchy i anagramy. Większość z tych gier wymaga wymiany wielu wiadomości, a ChatGPT będzie śledzić postępy.

Niestety, ChatGPT nie próbuje cię pokonać w tych grach, więc nie złapie cię, gdy popełnisz błąd (jak w Ghost) lub da ci ograniczoną liczbę prób (jak w kata). Musisz poinstruować ChatGPT, aby śledził wyniki lub dawał ograniczone życia, aby faktycznie grać w te gry konkurencyjnie.

Co więcej, czasami popełnia błędy podczas grania w skomplikowane gry, które wymagają wymiany wielu wiadomości. Jeśli tak się stanie, będziesz musiał poprawić swój błąd, a następnie kontynuować.

Wskazówki dotyczące lepszego doświadczenia

 • Możesz poprosić go o zwiększenie liczby słów, wierszy, kolumn lub liter, aby utrudnić grę.
 • Możesz zawęzić zakres łamigłówek słownych, mówiąc mu, aby wybierał tylko słowa z kategorii. Na przykład „Zabaw się w mieszanie słów, ale używaj tylko nazw warzyw”.
 • Gdy utkniesz, zawsze możesz poprosić o wskazówki, a nawet określić, jakiej podpowiedzi potrzebujesz, na przykład „powiedz pierwszą i ostatnią literę”.

Czytaj wiersze

Jeśli interesujesz się poezją i masz dość czytania klasyki, ChatGPT może generować niestandardowe wiersze w oparciu o Twoje zainteresowania. Po prostu powiedz mu temat, a wygeneruje wiersz. Szczerze mówiąc, istnieje wiele dźwigni, które mogą wpłynąć na wynik, więc moją najlepszą radą jest szczegółowe określenie rodzaju i stylu wiersza, który chcesz.

Na przykład możesz powiedzieć mu, aby napisał długi i emocjonalny wiersz o pokoju i miał krótkie wersety, używając prostego angielskiego. ChatGPT odnotuje wszystkie te prośby i napisze odpowiednio wiersz.

Możesz także stworzyć całą scenę, aby pomóc zrozumieć uczucia poety w ChatGPT przed napisaniem wiersza. Na przykład: „Napisz wiersz o miłości, w którym poeta siedzi przy oknie, gdy pada deszcz i ma nadzieję, że wkrótce spotka swoją ukochaną”.

I oczywiście możesz generować wszystkie rodzaje popularnych stylów poetyckich, takich jak haiku, sonety, ody, villanelle itp., i edytować je, aby dodać własny styl.

Wskazówki dotyczące lepszego doświadczenia

 • Możesz pisać wiersze we wszystkich obsługiwanych językach, a ChatGPT użyje stylu poetyckiego danego języka.
 • Możesz osobno określić punkt ciężkości każdej zwrotki i całkowitą liczbę zwrotek. Na przykład w wierszu miłosnym mów o spotkaniu w pierwszej zwrotce, zakochaniu się w drugiej i myśleniu o kochanku w trzeciej zwrotce.
 • Możesz dostosować ton wiersza, na przykład powiedzieć, aby był humorystyczny, zły, dowcipny, pełen żalu itp.

Dowiedz się ciekawostek o rzeczach

Wszyscy uwielbiamy zabawne fakty o rzeczach, które same w sobie są zabawnymi faktami (nie @mnie). Aby zaspokoić to pragnienie, ChatGPT jest w stanie dostarczyć zabawnych faktów na temat prawie wszystkiego. Wystarczy powiedzieć „opowiedz mi zabawne fakty o (czymś)”, a domyślnie wyświetli się co najmniej 10 zabawnych faktów.

Powinienem wspomnieć, że niektóre z tych „zabawnych” faktów są w rzeczywistości tylko faktami, takimi jak data pierwszego stworzenia czegoś lub imię osoby, która to stworzyła. Jednak co najmniej 50% z tych faktów jest rzeczywiście interesujących. Udało mi się również uzyskać znacznie lepsze wyniki, mówiąc coś w stylu „Opowiedz mi zabawne fakty o (czymś) i upewnij się, że są naprawdę interesujące”.

Możesz poprosić ChatGPT o wygenerowanie dowolnej liczby zabawnych faktów. Unikaj jednak tworzenia bardzo długich list, ponieważ po prostu zaczniesz mówić o nudnych faktach lub powtarzających się informacjach. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​lista 20 zabawnych faktów jest zwykle dobra do większości rzeczy.

Wskazówki dotyczące lepszego doświadczenia

 • Oprócz zabawnych faktów o rzeczach, możesz także uzyskać zabawne fakty różnego rodzaju. Na przykład „Opowiedz mi zabawne fakty na temat wagi rzeczy” lub długości rzeczy.
 • Możesz poprosić ChatGPT o szczegółowe wyjaśnienie lub szybkie wyjaśnienie faktów. Opowie te same zabawne fakty, ale zachowa szczegóły lub tylko jednowierszowy opis.

Generuj niestandardowe eseje i posty

Google dobrze radzi sobie z wyświetlaniem postów na określony temat. Jeśli jednak chcesz starannie dobranych treści ze wszystkich postów w jednym miejscu, użyj ChatGPT. ChatGPT może wygenerować niestandardowy artykuł w oparciu o Twoje wymagania dotyczące dowolnego tematu.

Ponieważ ChatGPT uczy się na podstawie już dostępnej wiedzy, w zasadzie dostarcza dokładnych informacji, których potrzebujesz, łącząc informacje z różnych źródeł, których mogą brakować w poszczególnych postach.

Oznacza to, że możesz poprosić go o wygenerowanie czegoś w rodzaju „napisz artykuł o tym, jak schudnąć, ale upewnij się, że koncentrujesz się na diecie i nie zalecasz keto ani ćwiczeń. Ton powinien być dowcipny z dużą ilością żartów”.

Taki post będzie idealny dla kogoś, kto nie mógł sobie poradzić z dietą ketonową, nie lubi ćwiczeń i chce schudnąć tylko kontrolując dietę. Humorystyczne ujęcie z takimi wymaganiami trudno byłoby znaleźć w jednym poście w Google.

Oczywiście w wygenerowanej treści będzie brakować najnowszych informacji, ponieważ dane ChatGPT zostały wycięte w 2021 r., ale powinno działać dobrze w przypadku tematów, które nie zmieniają się zbyt często. Możesz skorzystać z poniższego monitu, aby uzyskać szczegółowe wyjaśnienie dowolnego tematu:

I want you to act as an essay writer. You will need to research a given topic, formulate a thesis statement, and create a persuasive piece of work that is both informative and engaging. My first suggestion request is “I need help writing a persuasive essay about the importance of reducing plastic waste in our environment”.

Wskazówki dotyczące lepszego doświadczenia

 • Możesz określić dokładną długość wpisu zgodnie z wymaganiami. Albo po prostu powiedz krótko/długie, albo podaj dokładne słowa, na przykład co najmniej 1000 słów.
 • Formatowanie jest ważne w zależności od tematu. Możesz pozwolić ChatGPT sformatować go, mówiąc mu, aby napisał go jako wiadomość, e-book, esej, post na blogu itp. Lub podaj dokładny format, na przykład „powinien zawierać wstęp i zakończenie wraz z nagłówkami i podtytułami ”.

Porozmawiaj z ChatGPT

Chociaż używamy głównie ChatGPT do uzyskiwania informacji, ostatecznie jest to chatbot, który może prowadzić rozmowy przy użyciu języka naturalnego. Jeśli jesteś znudzony i nie masz z kim porozmawiać, po prostu zacznij rozmawiać z ChatGPT, a on przeprowadzi rozmowę jeden na jednego. Możesz rozmawiać o tym, jak się czujesz, jak minął dzień, o czym myślisz i prawie o wszystkim, o czym chcesz porozmawiać.

Niestety, zawsze będzie starał się być pozytywny i zachowywać się jak asystent, który nie chce stracić pracy. Więc może to być trochę nierealne, gdy dużo mówisz. Jednak świetnie nadaje się do podnoszenia morale i znajdowania pozytywów w trudnych sytuacjach.

Jeśli chcesz odbyć relaksującą rozmowę i nie chcesz wpisywać wszystkiego, pomocne może być rozszerzenie ChatGPT do Chrome, takie jak Talk-to-ChatGPT. Pozwoli ci to na konwersację mowy na tekst i odwrotnie, aby prowadzić rozmowę werbalną z ChatGPT.

Osobiście lubię debatować z nim na kontrowersyjne tematy, kiedy nie chcę mieć do czynienia z wojownikiem klawiatury na Reddit, który mówi „akchually ☝️🤓” w prawie każdej rozmowie. ChatGPT jest naprawdę dobry w nadążaniu za takimi rozmowami, ponieważ zapamiętuje wszystkie poprzednie rozmowy.

Wskazówki dotyczące lepszego doświadczenia

 • Jeśli chcesz porozmawiać na jakiś temat, możesz poprosić go, aby zachowywał się jak profesjonalista w tej dziedzinie, aby rozmowa była prawdziwa. Na przykład „zachowuj się jak certyfikowany dentysta i nie wspominaj, że jesteś sztuczną inteligencją”.
 • Możesz powiedzieć mu, aby zawsze zapewniał kontrapunkt, zamiast zgadzać się z tobą na gorącą debatę i poznawanie drugiej strony rzeczy.
 • Jeśli nie chcesz, aby ChatGPT na siłę pomagał Ci we wszystkim, po prostu powiedz mu, że chcesz odbyć swobodną rozmowę i nie chcesz żadnej pomocy w niczym.

Premia 🎁

Może nie dla wszystkich brzmi to zabawnie, ale osobiście uwielbiam rozumieć złożone tematy prostymi słowami, aby zabić czas. To nie zajmuje dużo czasu i mogę przynajmniej rozpocząć rozmowę na szeroki zakres tematów. Możesz po prostu podać złożony temat (np. programowanie) i poprosić ChatGPT, aby „nauczył mnie, jakbym miał 5 lat”. W zaledwie 2-3 akapitach powie ci, co to zasadniczo oznacza.

Możesz również dostarczyć mu długi, złożony opis i poprosić go, aby „podsumował to dla mnie, jakbym miał 5 lat”. Spowoduje to utworzenie szybkiego podsumowania, które będzie znacznie łatwiejsze do zrozumienia.

Podsumowanie

Powyżej omówiłem kilka typowych zabawnych rzeczy, które każdy powinien uznać za interesujące. Jednak ChatGPT może zaoferować znacznie więcej, jeśli po prostu powiesz mu, co lubisz robić dla zabawy. Na przykład, jeśli nauka nowej umiejętności lub rozpoczęcie nowego hobby jest tym, co sprawia ci przyjemność, ChatGPT może ci pomóc, na przykład w nauce kodowania, gotowania, ogrodnictwa, matematyki itp.

Jeśli uważasz, że ChatGPT jest nieco restrykcyjny, możesz też wypróbować inne chatboty.