Wbudowane finanse wyjaśnione w 5 minut lub mniej

Jeśli chcesz oferować szybsze usługi konsumenckie i szybko odbierać płatności na firmowym koncie bankowym, musisz zapoznać się z wbudowanym finansowaniem (EmFi).

Sklepy detaliczne i sklepy z urządzeniami konsumenckimi to nie tylko sprzedaż towarów i usług. Zapewniają również klientom doświadczenie zakupowe nowej generacji. Dzisiaj klienci jednym kliknięciem mogą kupić produkt, uzyskać linię kredytową na zakup produktu i jednocześnie go ubezpieczyć. To jest moc EmFi. Aby dowiedzieć się więcej, czytaj dalej.

Co to są wbudowane finanse?

Wbudowane finanse integrują usługi, produkty i technologie finansowe z firmami niefinansowymi. Umożliwia firmom szybką sprzedaż produktów lub usług w sklepach stacjonarnych i internetowych poprzez integrację płatności, pożyczek, płatności miesięcznych, punktów lojalnościowych itd. w aplikacji lub oprogramowaniu online.

W EmFi biznes niefinansowy jest twarzą branży. Prawdziwi gracze są na zapleczu. Na przykład za każdym wbudowanym produktem finansowym stoi firma opracowująca oprogramowanie finansowe, która współpracuje z bankami i firmami niefinansowymi.

Najbardziej znanym przykładem EmFi jest kup teraz zapłać później (BNPL), w ramach którego konsumenci mogą sprawdzić produkt bez płacenia gotówką. Po prostu wprowadziliby swój numer SSN, numer konta kredytowego itp. Rynek sprzedawcy szybko połączy dane z wbudowanym dostawcą usług finansowych, który zabezpieczy pożyczkę z banku partnerskiego.

Tutaj dzieje się co następuje:

 • Kupujący otrzymuje produkt bez płacenia teraz; zapłacą później
 • Sprzedawca sprzedaje produkt kwalifikującemu się nabywcy
 • Instytucja finansująca jest w stanie pozyskać nowego klienta
 • Twórca oprogramowania finansowego osadza wszystkie te działania w jednym oprogramowaniu

EmFi ogranicza niepotrzebne formalności i wizyty w bankach w przypadku transakcji detalicznych. Ponadto firmy mogą sprzedawać swoim klientom dodatkowe produkty finansowe i zarabiać prowizje. Na przykład sprzedawca samochodów sprzedaje ubezpieczenie samochodu wraz z samochodem.

Rodzaje wbudowanych finansów

Poniżej znajdziesz różne rodzaje wbudowanego finansowania, o których powinieneś wiedzieć:

# 1. Bankowość wbudowana

Jednym z najpopularniejszych typów EmFi jest bankowość wbudowana. Startupy i firmy internetowe często rejestrują się w bankowości biznesowej od firm fintech, takich jak Mercury Bank, Revolut, Wise itp.

Ci dostawcy fintech SaaS tworzą i dystrybuują oprogramowanie, w którym firmy mogą otwierać nowe konta bankowe, wpłacać dochody, inwestować, brać pożyczki i tak dalej. Firma fintech zapewnia cyfrową platformę dla wszystkich tych transakcji. Na zapleczu znajduje się prawdziwy bank, który świadczy usługi bankowe i finansowe.

#2. Markowe karty płatnicze

Są to karty kredytowe lub debetowe wspierane przez banki, ale przeznaczone dla firm. Na przykład karta Apple Card jest dostarczana z logo Apple na tytanowej karcie z Twoim imieniem i nazwiskiem. Maksymalne korzyści uzyskasz, łącząc go z iPhonem, a także otrzymasz zwrot gotówki i punkty lojalnościowe w jednym portfelu. Apple umożliwia kupowanie sprzętu Apple na raty, gdy używasz karty Apple an Card.

#3. Wbudowane ubezpieczenie

W przypadku konwencjonalnego ubezpieczenia musiałbyś kupić produkt i odwiedzić ubezpieczyciela, aby sprawdzić, czy chce ubezpieczyć produkt, czy nie. Ale fintech zmienił sposób, w jaki działa branża ubezpieczeniowa. W dzisiejszych czasach możesz ubezpieczyć prawie wszystko, pod warunkiem, że kupisz produkt w renomowanym sklepie internetowym lub stacjonarnym.

Na przykład, kupując Pixela 7 w Google Store, możesz wybrać Google Preferred Care jako ubezpieczenie telefonu Pixel 7, a nawet uzyskać plan ochrony przed przypadkowymi zdarzeniami przy zakupie na Amazon.

#4. Kredyty wbudowane

W przypadku pożyczek wbudowanych rynki internetowe i fizyczne wiążą się z niektórymi bankami i instytucjami finansowymi w zakresie pożyczek konsumenckich. Kiedy klient zwraca się do sprzedawcy, może zdecydować się na pożyczkę zatwierdzoną przez bank partnerski. W ten sposób konsumenci nie płacą z góry, ale obiecują zapłacić później.

#5. Wbudowane płatności

W EmFi i fintech wbudowane płatności to system, w którym można zapisać informacje o karcie kredytowej, karcie debetowej lub portfelu mobilnym w internetowym sklepie lub aplikacji mobilnej sprzedawcy. Kiedy musisz coś kupić, wystarczy wybrać tryb płatności i przejść do kasy. Wbudowane płatności zapewniają wygodne zakupy, w których klienci nie muszą ręcznie wprowadzać numerów kart.

Kto dystrybuuje usługi Embedded Finance?

Jeśli wdrożysz wydajny wbudowany system finansowy, nie ma znaczenia, w jakiej firmie działasz. Możesz dystrybuować usługi EmFi, pod warunkiem, że Twoja firma posiada niezbędną infrastrukturę cyfrową i odwiedzalność klientów.

Na przykład, jeśli jesteś popularnym lokalnym operatorem restauracji i masz kilka restauracji w całym mieście, możesz zacząć od następujących produktów EmFi:

 • Markowe karty płatnicze dla Twojej restauracji
 • Punkty lojalnościowe za korzystanie z karty
 • Oferuj usługi ubezpieczenia drobnych przedmiotów, takich jak telefony komórkowe, laptopy, tablety itp.

Obecnie liderami dystrybucji EmFi są następujące firmy i podmioty:

 • Każdy sprzedawca internetowy lub fizyczny
 • Firmy tworzące oprogramowanie i aplikacje mobilne
 • Firmy telekomunikacyjne
 • Agregatory rynku internetowego
 • Portfele cyfrowe
 • Producenci oryginalnego wyposażenia

Jak efektywnie korzystać z wbudowanego finansowania

Znajdź poniżej wysokiej jakości zasoby do nauki zaawansowanych teorii EmFi:

Formuła sukcesu EmFi polega na tym, jak popularna jest Twoja firma. Dlatego musisz promować swoją markę za pomocą stron internetowych, stron w mediach społecznościowych, grup na platformach wiadomości społecznościowych i nie tylko.

Upewnij się, że kierujesz ruch z mediów społecznościowych do swojej witryny i platform eCommerce, udostępniając odpowiednie głębokie linki. Jeśli posiadasz sklepy stacjonarne, możesz je promować w swoich kampaniach marketingowych w mediach społecznościowych.

Płatności firmowe online

Naciskaj na płatności za pomocą różnych bramek płatności online, które również wynagradzają Cię premią lojalnościową. Nie wspominając o tym, że takie płatności są natychmiastowe i wysoce bezpieczne w porównaniu do płatności offline. Doświadczenie i wygoda przy wymeldowaniu są również wysokie w przypadku płatności online.

Rozpowszechniaj markowe karty

Możesz oferować rabaty, cashback i punkty lojalnościowe, aby zachęcić klientów do zapisania się na kartę płatniczą Twojej firmy. Karty płatnicze mogą być przedpłacone lub postpaid. Przedpłata jest dla Ciebie korzystna, ponieważ klienci wpłacają dużą kwotę przez cały miesiąc. To gwarantowany przychód na cały miesiąc.

Promuj produkty finansowe

Niezależnie od tego, czy sprzedajesz artykuły spożywcze, sprzęt czy usługi niszowe, zawsze możesz promować usługi finansowe oferowane przez banki partnerskie lub agencje zarządzania majątkiem. Ponadto osadzaj produkty finansowe, takie jak ubezpieczenie telefonu komórkowego, giełda kryptowalut, handel akcjami, ubezpieczenie podróżne, ubezpieczenie lotu i inne w swoim koszyku do kasy.

Jak wbudowane finanse mogą zmienić branżę Fintech?

EmFi już teraz pomaga branży fintech w szybkim rozwoju. Według Vantage Market Research, branża fintech zarobiła ponad 133 miliardy dolarów przychodu w latach 2017-2022. Firma badawcza spodziewa się, że przychody wzrosną nawet o 556 miliardów dolarów do 2030 roku. Jednocześnie adopcja EmFi wzrosła proporcjonalnie. Znajdź poniżej ścieżki fintech, na które EmFi będzie miało bezpośredni wpływ i które przekształci:

Zwiększenie wydatków konsumpcyjnych

Fintech umożliwia pożyczkodawcom elektroniczne zatwierdzanie krótkoterminowych linii kredytowych poprzez weryfikację danych uwierzytelniających klienta, takich jak SSN, ocena kredytowa itp., Online. W związku z tym konsumenci nie muszą odwiedzać biur pożyczkodawców, aby uzyskać linię kredytową.

Jednak fintech ma ograniczony zasięg. Ledwo dociera do grupy docelowej. Tutaj EmFi może pomóc pożyczkodawcom i programistom fintech. Sprzedawcy detaliczni mogą instalować systemy EmFi w swoich systemach kas online i offline w celu promowania produktów ubezpieczeniowych, finansowych i bankowych. Ta praktyka zwiększa wydatki klientów łatwiej niż inne taktyki marketingowe.

Zwiększenie bezpieczeństwa i wygody płatności

Apple Pay i Google Pay (Google Wallet) to najlepsze przykłady bezpiecznych płatności online z wygodą i nagrodami za wydatki.

Dzięki Apple Pay i Apple Card użytkownicy kompatybilnych urządzeń Apple mogą płacić online i offline. W sklepach stacjonarnych mogą po prostu skorzystać z NFC lub systemu „dotknij i zapłać”. Nie ma potrzeby wyjmowania karty i przeciągania.

Posiadacze Apple Card otrzymują natychmiastowy kredyt na zakupy produktów Apple w Apple Store i na Apple.com. Co więcej, synchronizując kartę z iPhonem, możesz płacić w prawie każdym sklepie internetowym. Nie wspominając o tym, że karta zapewnia nieograniczony zwrot gotówki w wysokości 3%.

Podobne markowe karty są dostępne w Delta Air Lines, Citi, Hilton Honors, Hotels.com, Amazon Prime Rewards, Costco Anywhere Visa i tak dalej.

Bankowość jako usługa (BaaS) firmy Fintech

Startupy potrzebują rozwiązania typu „wszystko w jednym”, które jest w stanie obsłużyć wpłaty kapitału, wpłaty klientów, płatności pracowników, płatności dostawców i nadwyżki inwestycji kapitałowych. Ponieważ startupy działają globalnie, wymagają również płynnej wymiany walut w różnych walutach.

Dzisiejsze zaawansowane firmy fintech, takie jak Novo, Relay, Wise, Revolut, LendingClub, NorthOne itp., oferują dokładnie to, czego potrzebują startupy. Są to dostawcy usług BaaS korzystający z wbudowanych usług finansowych.

Gdyby nie było EmFi, startupy musiałyby inwestować więcej czasu w bankowość fizyczną, marnując czas i pieniądze.

Korzyści z wbudowanych finansów

Istnieją wielopłaszczyznowe korzyści płynące z koncepcji EmFi, a są one następujące:

 • Klienci mogą wygodnie kupować produkty i usługi
 • Konsumenci mogą również inwestować w wysokiej jakości instrumenty finansowe bez odwiedzania banków lub firm zarządzających majątkiem
 • Detaliści mogą zwiększyć sprzedaż swoich produktów, oferując krótkoterminowe niezabezpieczone pożyczki
 • Każda firma może zdywersyfikować swoje źródła przychodów, sprzedając dodatkowe produkty finansowe
 • Startupy Fintech i firmy tworzące oprogramowanie mogą zarabiać na reinwestowaniu w rozwój technologii EmFi
 • Rządy i organy nadzoru finansowego mogą łatwo stworzyć bezgotówkową gospodarkę cyfrową

Wyzwania wbudowanego finansowania

Głównym wyzwaniem dla rozwoju EmFi jest niechęć klientów do płatności online. Mimo to duża część konsumentów woli płacić banknotami. Nie są również zaznajomieni ze zintegrowanym systemem finansowania i wolą prawdziwe banki i agencje szermiercze od bankowości wirtualnej. Niektóre inne godne uwagi wyzwania to:

 • Różne regulacje finansowe narzucone przez rządy i banki centralne
 • Wiele banków nie ma dostępu API do swoich systemów, co umożliwia start-upom fintech sprzedaż produktów i usług EmFi.
 • Bezpieczeństwo danych konsumentów, sprzedawców detalicznych i bankowości

Future Scope lub wbudowane finanse

Pod warunkiem, że zapewnione będzie bezbłędne bezpieczeństwo danych i szyfrowanie danych, EmFi sprawi, że bankowość i finansowanie będą bardziej dostępne. Banki i agencje finansowe będą musiały wydawać mniej na marketing i promocję produktów.

Na przykład Amazon dostarcza już różne karty zakupowe z różnych banków. Kiedy użytkownicy decydują się na takie karty płatnicze, faktycznie zwiększa to bazę klientów bazowych banków.

Według Juniper Research przychody z wbudowanych usług finansowych mogą osiągnąć na światowym rynku 183 miliardy dolarów do 2027 roku. Dlatego istnieje duży zakres finansowy dla firm niefinansowych, twórców oprogramowania, startupów technologicznych, pożyczkodawców i banków.

Wbudowane zasoby szkoleniowe dotyczące finansów

# 1. Fintech: Kup teraz, zapłać później (BNPL) | Udemy

Czy jesteś twórcą aplikacji mobilnych fintech lub właścicielem platformy internetowej, która chce zwiększyć przychody? Musisz dowiedzieć się, jak działa system BNPL, zapisując się na ten kurs Udemy.

Kup teraz, zapłać później to jeden z najpopularniejszych wśród konsumentów systemów niezabezpieczonych i krótkoterminowych pożyczek. Kurs rzuci światło na koncepcje BNPL, takie jak:

 • BNPL i jego zasięg rynkowy
 • Model biznesowy BNPL a zachowania konsumenckie
 • Transakcje offline i online z wykorzystaniem BNPL

#2. Zrozumieć FinTech | Udemy

Jeśli chcesz nauczyć się EmFi, musisz znać podstawy technologii finansowej, wypełniając ten szybki i samodzielny moduł nauki na temat FinTech Basics. Udemy opracowało treść kursu w sposób zrozumiały dla każdego. Poznasz koncepcje fintech, takie jak:

 • Fintech i stabilność finansowa
 • Ekosystemy FinTech
 • Zakres FinTech

#3. Fintech: wbudowane finanse, płatności, BaaS i API Banking | Udemy

EmFi opiera się na zaawansowanych technologiach bankowych i finansowych, takich jak bankowość API, weryfikacja dokumentów online, integracja oprogramowania i wiele innych. Możesz się tego wszystkiego nauczyć, zapisując się na ten kurs Embedded Finance na Udemy. Treść głównego kursu jest taka, jak opisano tutaj:

 • Bankowość jako usługa
 • Bankowość API
 • Wbudowane płatności

#4. Wbudowane finanse: kiedy płatności stają się doświadczeniem

Twoja podróż edukacyjna EmFi będzie niepełna, jeśli nie poznasz przeszłości, teraźniejszości i przyszłości z tej książki Embedded Finance.

Książka omawia, w jaki sposób giganci technologiczni, tacy jak Google i Amazon, stali się czołowymi przedsiębiorstwami wdrażającymi EmFi w swoich witrynach sklepowych. Omówiono także inne przykłady ze start-upów i niszowych sprzedawców, którzy dobrze sobie radzą w EmFi fintech.

Wniosek

Wbudowana technologia i usługi finansowe to kolejna wielka rzecz dla branży handlu detalicznego i BFSI. Znając techniczne koncepcje EmFi, możesz zdywersyfikować źródła przychodów ze sprzedaży detalicznej, zwiększyć bazę klientów lub zapewnić sobie dobrze płatną pracę w sektorze BFSI. Wybierz powyższe certyfikaty online i zasoby szkoleniowe, aby uzyskać funkcjonalną wiedzę na temat EmFi.

Następnie o tym, jak IoT zmienia branżę handlu detalicznego.

x