Wersja Minecraft dla systemu Windows 10 vs Java: którą wersję należy kupić?

Minecraft był pierwotnie grą opartą na Javie, dopóki Microsoft go nie kupił. Firma pozostawiła Minecrafta w większości bez zmian, ponieważ zespół nadal rozwija go do tego samego standardu, z jednym wyjątkiem. Dostępna jest wersja gry Minecraft UWP. Wersja Java wciąż żyje i jest aktywnie rozwijana, ale ponieważ Minecraft jest popularnym tytułem gry, posiadanie jej jako aplikacji UWP to dobry sposób na promowanie tego typu aplikacji.

Minecraft Windows 10 vs wersja Java

Obie wersje są do siebie bardzo podobne, jeśli chodzi o funkcje, a mówiąc o funkcjach, mamy na myśli różne przedmioty, moby i biomy pojawiające się w grze, a także jej ogólną mechanikę. To powiedziawszy, istnieją również różnice między grą i mają one duży wpływ na grę.

Błędy, błędy i błędy

Gry, szczególnie te tak złożone jak Minecraft, będą zawierały błędy. Wersja Java ma swoje własne usterki, a wersja dla systemu Windows 10 ma swoje własne błędy, ale wersja Java istnieje od dobrych dziesięciu lat, a wersja dla systemu Windows 10 nie.

W związku z tym błędy w wersji aplikacji UWP są znacznie gorsze niż w wersji Java. Możesz zauważyć, że wskaźniki odradzania się mobów, a także różnorodność biomów nieco ucierpiały w obu wersjach aplikacji, ale w wersji UWP jest szczególnie złe. Szybkość pojawiania się jest na tyle niska, że ​​cel gry jest znacznie trudniejszy do osiągnięcia.

Chodzi o to, że chociaż obie wersje mają błędy, wersja UWP ma błędy wpływające na rozgrywkę.

Zasoby i modyfikacje

Minecraft na Windows 10 obsługuje prawie wszystkie modyfikacje, które obsługuje wersja Java, jednak nie opracowano tak wielu zasobów dla niego. Znajdziesz wiele pakietów tekstur i programów do cieniowania dla wersji Java i tylko kilka z nich dla wersji Windows 1o. Jeśli planujesz trochę zmodyfikować grę, wersja Java jest drogą do zrobienia.

Zużycie zasobów systemu

Wersja Minecrafta w Javie jest znacznie bardziej wymagająca zasobów niż wersja na Windows 10. Jest to bardziej problem Javy niż Minecrafta, ale na tym froncie nastąpiła niewielka poprawa. Jeśli nie zamierzasz zbytnio modyfikować gry, lepszym pomysłem jest skorzystanie z wersji Windows 10. To powiedziawszy, po modyfikacjach wersja aplikacji dla systemu Windows 10 działa ciężko w systemie.

Aktywny rozwój

Jak wspomniano wcześniej, wersja Minecrafta w Javie jest nadal aktywnie rozwijana i nic nie wskazuje na to, że zostanie porzucona. Jeśli jedynym powodem przejścia na wersję Windows 10 jest obawa, że ​​Java zostanie wycofana, powinieneś wiedzieć, że Microsoft ma tendencję do utrzymywania jej przy życiu.

Społeczność

Minecaft jako gra ma dużą bazę użytkowników, która korzysta z wersji Java, a tylko niewielka część korzysta z wersji Windows 10. W związku z tym społeczność twórców tworzy większość rzeczy dla wersji Java. Wiele mechanik w grze będzie działać tak samo w obu wersjach, ale za każdym razem, gdy dojdzie do takich rzeczy, jak pakiety tekstur lub dodawanie innych zewnętrznych zasobów / dodatków do aplikacji, okaże się, że wersja dla systemu Windows 10 zostanie w tyle.

Wieloplatformowy tryb dla wielu graczy

Minecraft to gra komputerowa, ale istnieją jej inne wersje dla innych platform do gier. Istnieją nawet dedykowane wersje mobilne gry. Zarówno wersja Java, jak i wersja dla systemu Windows 10 pozwalają na grę z innymi graczami za pośrednictwem serwerów itp., Jednak w wersji na Windows 10 gracze mogą pochodzić z dowolnej platformy; telefon komórkowy, komputer stacjonarny lub konsola. Wersja Java nie ma tej opcji i nie ma możliwości jej wymuszenia.

Obsługa kontrolera

Jest to jedna z większych różnic między wersjami aplikacji Java i Windows 10 i może, ale nie musi, mieć znaczenie w zależności od tego, jak chcesz grać w tę grę.

W chwili pisania wersja Java nie obsługuje kontrolerów po wyjęciu z pudełka. Są hacki, które sprawiają, że działają, ale to hacki. Wersja Windows 10 obsługuje kontrolery po wyjęciu z pudełka bez żadnych problemów i komplikacji.

Serwery

Serwery dla wersji Java i Windows 10 są jednak dostępne, jednak ze względu na wiek wersji Java i ogólnie większą liczbę graczy, serwery Java znacznie przewyższają liczbę serwerów z systemem Windows 10 i są znacznie lepsze w większości aspektów.

Różnice funkcjonalne

Chociaż podobne, Minecraft Windows 10 i wersja Java nie są identyczne. Jest lista ekskluzywnych funkcji, które ma wersja Windows 10 które możesz sprawdzić. Jeśli zobaczysz coś, co by Ci się spodobało bez względu na wszystko, rozważ przejście na wersję UWP gry.

Podsumowanie

Wersja Minecraft Java jest bardziej stabilna, ma większą społeczność i obsługuje lepsze mapy, serwery i modyfikacje, których wersja Windows 10 nie jest nawet bliska dopasowania.

Wersja Minecraft dla systemu Windows 10 ma kilka ekskluzywnych funkcji, obsługę kontrolera i pozwala grać z innymi graczami, którzy grają z różnych platform.

Większość ludzi uważa, że ​​jeśli lubisz grać samemu, skupiasz się na rdzeniu gry lub po prostu bawisz się w trybie kreatywnym, wersja na Windows 10 jest dla Ciebie. Jeśli chcesz grać na serwerach, mocno zmodyfikuj grę, aby praktycznie wyglądała jak Skyrim, wersja Java jest dla Ciebie.