01/18/2022

Wi-Fi nie ma prawidłowej konfiguracji adresu IP (Windows 10)

Udostępnij teraz w social media:

Każde urządzenie łączące się z Internetem ma adres IP. Urządzenie nie musi koniecznie mieć żadnego panelu sterowania, o ile jest w stanie połączyć się z siecią Wi-Fi lub Ethernet. Łączenie się z siecią Wi-Fi na komputerze jest łatwe; generalnie potrzebujesz tylko hasła do sieci, ale proces nawiązywania połączenia nie jest tak prosty. W tle dużo się dzieje.

Wi-Fi nie ma prawidłowej konfiguracji IP

Błąd konfiguracji IP?

Konfiguracja IP w normalnym systemie operacyjnym, takim jak Windows 10, obejmuje adres IP, ustawienie serwera DNS, kanał, przez który sygnał będzie wysyłany / odbierany i nie tylko. Większość tych ustawień jest ustawiana automatycznie podczas pierwszej konfiguracji systemu i sieci na routerze.

Użytkownicy mogą je modyfikować, jeśli zajdzie taka potrzeba, a niektóre aplikacje, a także aktualizacje routera, mogą również zmienić ustawienia potrzebne do połączenia z siecią. Jeśli te ustawienia są nieprawidłowe, użytkownicy nie mogą połączyć się z Internetem. Jeśli otrzymujesz Wi-Fi, nie ma prawidłowego błędu konfiguracji IP w systemie Windows 10, możesz spróbować naprawić ten problem.

Wi-Fi nie ma prawidłowej konfiguracji IP

Konfiguracja IP jest wszechogarniającym terminem odnoszącym się do kilku różnych ustawień. Zamierzamy rozwiązać wszystkie z nich, aby naprawić, że Wi-Fi nie ma prawidłowego błędu konfiguracji adresu IP.

Sprawdź -   Jak całkowicie usunąć Flash z systemu Windows 10

1. System cyklu zasilania i router

Sieci Wi-Fi są dość łatwe do skonfigurowania. Jeśli nastąpiły zmiany w ustawieniach sieci, prosty router i ponowne uruchomienie systemu pozwolą Windows 10 je wykryć i zastosować.

Zamknij system Windows 10. Znajdź fizyczny przycisk zasilania na routerze (nie próbuj odłączać routera). Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania przez 10-15 sekund, a następnie zwolnij go. Poczekaj 30 sekund. Naciśnij przycisk zasilania, aby ponownie włączyć router. Pozwól, aby światła na routerze ustabilizowały się. Uruchom system Windows 10, połącz się z siecią i sprawdź dostęp do Internetu.

2. Uruchom narzędzie do naprawy sieci

Możliwe, że ustawienia sieciowe uległy zmianie, ale system Windows 10 nie może ich wykryć / zaktualizować po ponownym uruchomieniu. W takim przypadku narzędzie do rozwiązywania problemów z siecią będzie w stanie wykonać zadanie.

Otwórz aplikację Ustawienia. Przejdź do grupy ustawień Aktualizacja i zabezpieczenia. Wybierz kartę Rozwiązywanie problemów. Przewiń w dół i kliknij Dodatkowe narzędzia do rozwiązywania problemów. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z połączeniem internetowym, a następnie narzędzie do rozwiązywania problemów z kartą sieciową. Zastosuj wszelkie zalecane poprawki i zrestartuj system.

3. Odnów adres IP

Większość problemów z konfiguracją adresów IP wynika z i można je rozwiązać, naprawiając problemy lub konflikty z adresem IP przypisanym do komputera. W takim przypadku odnowienie często wystarcza.

Sprawdź -   Jak udostępniać i zarządzać plikami Microsoft Teams w kanale

Otwórz wiersz polecenia z uprawnieniami administratora. Uruchom następujące polecenie.

ipconfig /release

Następnie uruchom następujące polecenie.

ipconfig /renew

Uruchom ponownie system.

4. Zresetuj stos TCP / IP

Otwórz wiersz polecenia z uprawnieniami administratora. Uruchom następujące polecenie.

netsh winsock reset catalog

Następnie uruchom to drugie polecenie.

netsh int ipv4 reset reset.log

Następne polecenie do uruchomienia;

netsh int ipv6 reset reset.log

Uruchom ponownie system.

5. Zmień kanał przepustowości

Router przesyła sygnał różnymi kanałami. Podobnie, twój system może odbierać sygnał różnymi kanałami. Jeśli kanał jest zbyt zajęty lub kanały systemowe i routera nie pasują do siebie, może to oznaczać, że w Wi-Fi nie występuje prawidłowy błąd konfiguracji IP. Prostym rozwiązaniem jest ustawienie systemu tak, aby automatycznie wybierał właściwy kanał.

Otwórz Eksplorator plików. Na pasku lokalizacji wprowadź następujące dane i naciśnij klawisz Enter.

Control PanelNetwork and InternetNetwork and Sharing Center

Kliknij swoją sieć Wi-Fi. W wyświetlonym oknie kliknij „Właściwości” w sekcji „Aktywność”. W następnym oknie kliknij przycisk Konfiguruj. W następnym oknie przejdź do zakładki Zaawansowane. Poszukaj opcji „Szerokość kanału dla 2,4 GHz” Otwórz menu rozwijane Wartość i wybierz opcję Automatycznie. Uruchom ponownie system.

6. Ręcznie skonfiguruj adres IP

Podczas gdy system automatycznie konfiguruje wszystko, czego potrzebujesz, aby połączyć się z Internetem, masz opcję ręcznej konfiguracji adresu IP. Konfiguracje mogą się różnić, ale podamy zestaw konfiguracji, które powinny rozwiązać problem braku prawidłowego błędu konfiguracji adresu IP w sieci Wi-Fi.

Sprawdź -   Jak uruchomić skrypt wsadowy z paska zadań lub menu Start w systemie Windows 10

Otwórz wiersz polecenia. Uruchom następujące polecenie;

ipconfig

Zanotuj wartości w sekcji Karta sieci bezprzewodowej LAN Wi-Fi. Otwórz Panel sterowania. Przejdź do Sieć i Internet> Centrum sieci i udostępniania. Kliknij swoją sieć Wi-Fi. Kliknij „Właściwości” w sekcji „Aktywność”. Wybierz Protokół internetowy w wersji 4 i kliknij „Właściwości”. Wybierz opcję „Użyj następującego adresu IP”. Wprowadź poświadczenia skopiowane z polecenia wiersza polecenia. Zmień ostateczną wartość adresu IP na inną. To będzie hit i chybił. Nie można ustawić adresu używanego przez inne urządzenie w sieci. Następnie wybierz opcję „Użyj następujących adresów serwerów DNS”. Wprowadź następujące dane odpowiednio w preferowanym serwerze DNS i alternatywnym serwerze DNS.

8.8.8.8
 8.8.4.4

Kliknij OK. Uruchom ponownie system.

Wniosek

Nie możesz połączyć się z Internetem, jeśli system nie jest poprawnie skonfigurowany, ale system Windows 10 nie mówi zbyt wiele, jeśli coś jest nie tak z tymi ustawieniami.

Powyższe rozwiązania będą działać, jeśli problem występuje w systemie, jednak jeśli uważasz, że ustawienia routera uległy zmianie, skontaktuj się z dostawcą usług internetowych lub sprawdź je samodzielnie, jeśli wiesz, jak to zrobić.

newsblog.pl

newsblog.pl

x