Widżet CallWho dodaje do ekranu inteligentne szybkie wybieranie z uwzględnieniem kontekstu [Android]

Jeśli masz dużą sieć osób, książka adresowa twojego telefonu może być przeładowana ich informacjami kontaktowymi (moja jest). Ale z drugiej strony, nie wszyscy w naszych kontaktach mają takie samo znaczenie, a są ludzie, którym chcemy, aby działali szybko. Jeśli od czasu do czasu szukasz niekończących się list aplikacji kontaktów w telefonie, aby wybrać odpowiednią osobę, z którą najczęściej się komunikujesz, wszystko to kończy się w momencie użycia widżetu CallWho Smart Contacts. Ta genialna mała aplikacja na Androida jest idealnym rozwiązaniem, gdy chcesz dotrzeć do osób, do których często dzwonisz lub wysyłasz wiadomości tekstowe. Aplikacja nie tylko dodaje funkcję szybkiego wybierania do ekranu głównego; uczy się, do kogo dzwonisz najczęściej i kiedy najprawdopodobniej do nich dzwonisz. Pracując nad zachowaniem połączeń, aplikacja przesunie przyciski wybierania na ekranie głównym, tak aby kontakt, z którym najprawdopodobniej chcesz się skontaktować, znajdował się u góry.

CallWho, opracowany przez Arika Felznesteina, jest w zasadzie aplikacją kontekstową, która umożliwia dostęp do często wybieranych kontaktów z małego widżetu. Widget jest odświeżany automatycznie w zależności od pory dnia, historii połączeń lub innych podobnych parametrów. Aplikacja ma dwa różne style widżetów, a nawet pyta, ile elementów chcesz wyświetlić jednocześnie.

To, co zwróciło moją uwagę w CallWho, to jego minimalność i lekkość. Jeśli jest coś, czego nienawidzę, to rozdęty projekt wielu aplikacji w sklepie Google Play w dzisiejszych czasach. I na szczęście nie ma nic złego w CallWho; jest tak proste, jak to tylko możliwe i działa od razu po wyjęciu z pudełka.

CallWho_Settings

Jak wspomniano wcześniej, podczas korzystania z CallWho (siatka lub stos) można używać dwóch różnych stylów widżetów, z których oba są również w pełni skalowalne. Widżet typu Siatka, po umieszczeniu w obszarze obsługiwanym przez widżety w systemie Android, wyświetla miniatury kontaktów. Podczas gdy widżet typu Stos wyświetla jedną nazwę kontaktu i zdjęcie naraz, możesz przesuwać palcem w górę lub w dół, aby wyświetlić więcej osób na liście.

Oba typy widżetów mają również dwa maleńkie przyciski u góry; ta po lewej służy do ręcznego odświeżania, a druga umożliwia otwarcie ekranu Ustawienia, z którego można skonfigurować kilka różnych rzeczy zgodnie z własnymi upodobaniami bez usuwania lub ponownego tworzenia widżetu. Na przykład możesz określić całkowitą liczbę kontaktów, które chcesz wyświetlić, a także wybrać domyślną akcję po dotknięciu, na przykład, czy wykonać połączenie, wysłać SMS-a lub otworzyć szczegóły kontaktu.

Istnieje również trzecia opcja, którą można włączyć, aby pozwolić CallWho filtrować wybieranie kieszonkowe i rzadkie połączenia, chociaż tak naprawdę nie miało to żadnego wpływu na wykorzystanie aplikacji, gdy testowałem ją samodzielnie.

CallWho_Widget

Krótko mówiąc, jeśli szukasz prostszego sposobu na trzymanie często wybieranych kontaktów na wyciągnięcie ręki, CallWho zapewnia proste rozwiązanie.

Zainstaluj widżet CallWho Smart Contacts ze Sklepu Play

x