Windows 10 może teraz synchronizować powiadomienia Androida z komputerem

Jeśli masz smartfon z systemem Android i komputer z systemem Windows 10, możesz teraz zsynchronizować powiadomienia telefonu z systemem Android z komputerem i wyświetlać je na komputerze. Ta funkcja była wcześniej testowana, ale teraz jest dostępna dla wszystkich.

Aby korzystać z tej funkcji, wystarczy ją skonfigurować w aplikacji Twój telefon. Aplikacja Twój telefon umożliwia także synchronizowanie zdjęć z komputerem i tekstu z komputera. Przyszła wersja – już w fazie testów – pozwoli Ci na wykonanie kopii lustrzanej całego ekranu telefonu z Androidem na pulpicie i interakcji z nim na komputerze. Jeśli używasz Androida, zdecydowanie zalecamy skonfigurowanie tej aplikacji – szczególnie teraz, gdy dublowanie powiadomień jest już dostępne.

Powiadomienia dotarły! Dzięki aplikacji Twój telefon możesz teraz odbierać powiadomienia z telefonu z systemem Android i zarządzać nimi na komputerze. Pobierz aplikację Twój telefon ze sklepu Microsoft Store tutaj: https://t.co/E56Z8eVdIR pic.twitter.com/ovlKi1QOJy

– Windows Insider (@windowsinsider) 2 lipca 2019 r

Nie martw się, to nie wszystko albo nic – możesz wybrać dokładnie, które powiadomienia aplikacji chcesz synchronizować z komputerem z systemem Windows 10. Odrzucenie powiadomienia na komputerze spowoduje również odrzucenie powiadomienia w telefonie, więc nie będziesz musiał dwukrotnie odrzucać tego samego powiadomienia.

Aplikacja Twój telefon jest zgodna z aktualizacją systemu Windows 10 z kwietnia 2018 r. (Wersja 1803), z aktualizacją z października 2018 r. (Wersja 1809) i z aktualizacją z maja 2019 r. (Wersja 1903)). Jeśli zainstalujesz aplikację i nie widzisz jeszcze tej funkcji, poczekaj dzień lub dwa – te rzeczy będą wdrażane stopniowo i nie wszyscy otrzymają nowe funkcje od razu.