Windows 10 pokaże temperaturę GPU w Menedżerze zadań

Udostępnij teraz w social media:


Menedżer zadań systemu Windows 10 jest coraz lepszy dla graczy. W Windows Insider, kompilacja 18963, Menedżer zadań pokazuje teraz temperaturę twojego GPU. Będzie to część aktualizacji Windows 10 20H1, która stanie się stabilna około maja 2020 roku.

Ta najnowsza funkcja opiera się na funkcjach procesora graficznego, które firma Microsoft dodała już do Menedżera zadań w ostatnich aktualizacjach systemu Windows 10. System Windows 10 już wyświetla informacje i statystyki dotyczące użycia procesora GPU w Menedżerze zadań – wszystko, od nazwy procesora GPU po aktualną dostępną pamięć i wykorzystanie.

  Kompletny przewodnik po tym, jak działają torrenty

Teraz „Temperatura GPU” pojawi się również po wybraniu GPU na karcie Wydajność Menedżera zadań. Możesz zobaczyć temperaturę swojego GPU bez narzędzi innych firm.

Istnieją pewne ograniczenia: działa to tylko z dedykowanymi procesorami graficznymi (nie wbudowanymi ani „zintegrowanymi”). Wymaga sterownika grafiki, który został zaktualizowany do modelu WDDM 2.4 lub nowszego. Na razie wyświetla tylko temperaturę w stopniach Celsjusza, a nie Fahrenheita.

Mamy nadzieję, że Microsoft w przyszłości doda więcej statystyk dotyczących temperatury do Menedżera zadań. Temperatura procesora wyświetlana bezpośrednio w Menedżerze zadań byłaby niesamowitą funkcją.

Inne interesujące funkcje tej kompilacji obejmują aktualizację Notatnika za pośrednictwem Sklepu, możliwość zmiany nazw wirtualnych pulpitów w widoku zadań, ulepszoną stronę funkcji opcjonalnych w Ustawieniach, suwak prędkości kursora myszy w Ustawieniach oraz aktualizację obrazu konta w innych usługach firmy Microsoft po zmień to w Ustawieniach.

  Jak naprawić błąd bezpieczeństwa SSL / TLS w iOS 7 bez aktualizacji do wersji 7.0.6

x