Udostępnij teraz w social media:


Menedżer zadań systemu Windows 10 jest coraz lepszy dla graczy. W Windows Insider, kompilacja 18963, Menedżer zadań pokazuje teraz temperaturę twojego GPU. Będzie to część aktualizacji Windows 10 20H1, która stanie się stabilna około maja 2020 roku.

Ta najnowsza funkcja opiera się na funkcjach procesora graficznego, które firma Microsoft dodała już do Menedżera zadań w ostatnich aktualizacjach systemu Windows 10. System Windows 10 już wyświetla informacje i statystyki dotyczące użycia procesora GPU w Menedżerze zadań – wszystko, od nazwy procesora GPU po aktualną dostępną pamięć i wykorzystanie.

Teraz „Temperatura GPU” pojawi się również po wybraniu GPU na karcie Wydajność Menedżera zadań. Możesz zobaczyć temperaturę swojego GPU bez narzędzi innych firm.

Sprawdź -   Jak łączyć lub grupować wykresy kołowe w programie Microsoft Excel

Istnieją pewne ograniczenia: działa to tylko z dedykowanymi procesorami graficznymi (nie wbudowanymi ani „zintegrowanymi”). Wymaga sterownika grafiki, który został zaktualizowany do modelu WDDM 2.4 lub nowszego. Na razie wyświetla tylko temperaturę w stopniach Celsjusza, a nie Fahrenheita.

Mamy nadzieję, że Microsoft w przyszłości doda więcej statystyk dotyczących temperatury do Menedżera zadań. Temperatura procesora wyświetlana bezpośrednio w Menedżerze zadań byłaby niesamowitą funkcją.

Inne interesujące funkcje tej kompilacji obejmują aktualizację Notatnika za pośrednictwem Sklepu, możliwość zmiany nazw wirtualnych pulpitów w widoku zadań, ulepszoną stronę funkcji opcjonalnych w Ustawieniach, suwak prędkości kursora myszy w Ustawieniach oraz aktualizację obrazu konta w innych usługach firmy Microsoft po zmień to w Ustawieniach.

Sprawdź -   Jak sprawdzić zgodność urządzenia i aplikacji przed zarezerwowaniem kopii dla systemu Windows 10